Regisztráció Elfelejtett jelszó

BUX 1312

Re: nincs cím

#659567 Hathor Előzmény: #659564

Annyi, hogy már nem fogok most másoknak mutogatni dolgokat.

Elég volt az ingyen cirkuszból, és még hallgassam is a kötekedést.

Minek?

Re: nincs cím

#659564 Hathor Előzmény: #659562

Mondtam, nyugodtan lehet rajta nevetni.

Én így gondolom. Rajtam kívül mindenki gondoljon mást, olvasson újságot.

Re: nincs cím

#659563 Hathor Előzmény: #659547

Hajrázik a magyar tőzsde az OTP-MOL páros vezetésével

2013. szeptember 11. 16:00

Re: nincs cím

#659547 Hathor Előzmény: #659539

A charton az jelenik meg, hogy kitörés jön.

Stiv láthatja mi volt a jel. Ismerjük.

Ott volt, ma jött hír, kitört. A charton napok óta ott van.

Én önállóan nem figyeltem mai napig a chartját külön MOLnak.

Egyébként sem tudok mindent megvenni már.

Elég ami van eddig is :D

E-starban mondtam ugyanez volt.

Jel a charton és kitörés.

Az hogy más nem hiszi el, az az Ő dolga.

Re: nincs cím

#659530 macika Előzmény: #659518

MOL: mi a helyzet a Magnolia-kötvényekkel?

2013. szeptember 11.

Az esemény

A MOL csoporthoz tartozó Emona Investment Kft. mai közzététele szerint egy holland típusú aukció keretében vásárolna a Magnolia Finance által kibocsátott kötvényekből (ISIN: XSXS0247761827).

A tervezet szerint 244 millió euró névértékű kötvényt vásárolnak meg, amely a piacon lévő 610 millió eurós mennyiség 40%-át teszi ki.

Az aukció leírása

Az ajánlattevő (Emona Investment) alapesetben 244 millió euró névértékű kötvényt vásárolna meg, azonban fenntartja a jogot, hogy ennél többet, kevesebbet vagy éppen egyáltalán ne vásároljon az aukció folyamán. A vételi árfolyam nem lehet alacsonyabb 83%-nál, az ajánlattevő az aukció sikeres volta esetén minden felajánló számára azonos árat kínál. Az ajánlattételi szakasz ma 18:00 órakor zárul.

A mai árfolyamhatás

A kötvények tegnap 81-82% körül forogtak a kereskedésben, az aukció hírére ma 86-88% között alakult a kurzus.

A Magnolia Finance kötvények tulajdonságai

Ezeket a kötvényeket a MOL-hoz tartozó Magnolia Finance 2006-ban bocsátotta ki. Névértékük 100.000 euró, 2016. márciusig évente 4%-os kamatot fizetnek. 2016 márciusától a 3 hónapos EURIBOR felett 550 bázispont kamatot fizet, ami még a jelenlegi alacsony kamatszintek mellett is drága forrásnak bizonyulna.

A kötvények 2016. március 13-ig MOL-részvényekre válthatók; egy mai átváltás esetén ez azt jelentené, hogy 26 ezer Forintért vásárolnánk meg a piacon 16 ezer Forint felett forgó MOL-részvényeket.

A kötvény érdekessége, hogy 2016-tól névértéken, azaz 100%-on visszahívható a kibocsátó részéről. A kötvény kamata 2016 márciusától jelentősen emelkedik, ezért eleve sokan számítottak arra, hogy 2016-ban a Magnolia Finance 100%-on visszahívja ezeket.

Mit vegyünk, ha eladjuk a Magnolia kötvényeket?

Az OTP is rendelkezik egy hasonló konstrukciójú kötvénnyel (OTP Opus, ISIN: XS0272723551), amely OTP-részvényre váltható és 2017-től névértéken visszahívható. Ennek kamatozása most 3,95% euró alapon; 2017-től pedig változó kamatozású, de a 3 havi EURIBOR felett 300 bázispont felárat fizet. Ez utóbbi kevésbé fájdalmas finanszírozási szempontból, mint a MOL esetében elképzelhető változó kamat, ezért itt a visszahívás is jóval kisebb esélyű.

Vállalati kötvények esetében a 2016-os OTP kötvénye (ISIN: XS0268320800) jelent alternatívát, de a felszabaduló összegek a Richter-hez kapcsolódó MNV-kötvénybe is átforgathatók (ISIN: XS0451905367). Magyar állampapírok esetében a 2018-2021 lejáratú eurós kötvények 4-5%-os hozammal vásárolhatók meg, USD-alapra váltva pedig a 2018-2023 között lejáró kötvények 5-6%-os hozammal kecsegtetnek.

Mit jelent ez a MOL-részvényekre nézve?

Pénzügyi szempontból nézve a mostani kötvényvásárlás 63-65 milliárd forintos ellenértéke nem terheli meg a MOL-csoportot, ráadásul ez pozitív üzenet a piac felé. A megítélést szempontjából viszont összességében negatív kicsengése lehet, hogy újabb akvizíciók helyett a saját kötvényeit vásárolja a vállalat.

A szíriai kitermelés tavaly év eleji kiesését egyáltalán nem tudta kompenzálni a MOL-csoport, ráadásul az iraki/kurdisztáni projektek csúszása, az orosz mezők leépítése nyomán egyre halványul a növekedési sztori a társaságban.

Hosszabb távon türelmetlenebbé válhatnak a befektetők, a szektortárs OMV pl. számos akvizíciót jelentett be az elmúlt hetekben, a növekvő érdeklődés a részvényárfolyamban is tükröződött.

Re: nincs cím

#659521 BudFox Előzmény: #659501

hétfőn majdnem padlót fog a BUX , ma meg már nem győzik felfelé tépni ?

hogy nem akar ez a 18.000 elesni.... nemtudom hányszor pattant már innen fel.

vajon mi megy a MOl-ban,…

#659518 Aptiti

vajon mi megy a MOl-ban, hogy már 5mrd-ért elkelt.

Máskor egy hét alatt van benne ennyi forgalom.

Vajon csak spekiznek benne?

Mindenesetre én nyomtam egy adag shortot a BUX-ban 18.300 felett folyamatosan növelve

Jó lenne már USA-ban egy rendes korrekció. Az megnyugtatna.

"Augusztusban is szépen …

#659507 macika

"Augusztusban is szépen vette a lakosság a PEMÁK-ot

akkor még se a tőzsdére vitte?

))))))))))))))))

Re: nincs cím

#659498 Euroman Előzmény: #659495

majd a tiborcz család meg a többi fityeszimádó kap belőle...lesz mit jól elverni a semmire..

2000 milliárdos hitelpro…

#659495 macika

2000 milliárdos hitelprogramot jelentett be Matolcsy!

a trafikoknak )))

stadionra ))

jöhet a 28%-os áfa?

merthogy a mhelyek száma csökkent, nem nőt

vagy honnan veszi el?