Regisztráció Elfelejtett jelszó

Pénzről vagyonról értelmesen

igazabol , csak azert ta…

#867151 Röné Előzmény: #867106

igazabol , csak azert tartom a penzt egy bankban, h ne legyen itthon a hazban ennyi penz... nem a kamatok miatt, de a bankban azt mondtak, hogy ez a legjobb befektetes MAP es MAP plusz.

Egyebkent lehet olyan, h pl nem tudjak visszafizetni az embereknek a MAP-ban levo penzuket ? Vagy mennyire eselyes h vissza tudjak fizetni es hogy nem ?

Hiszen azt a penzt hasznaljak pl kifizetik a korhazak harom havi villanyszamlajat, vagy esetleg nyugdijakat... hozhatnak olyan torvenyt, h nem fizetik vissza az emberek megtakaritasait, mert nincs penz ? Ilyet csinalhatnak ?

Biztonsagos ez egyaltalan ?


nem rossz, infláció plus…

#867144 Ibiza Előzmény: #867105

nem rossz, infláció pluszos. forintba és devizába érdemes rakni apénzt, abba a devizába ami a legkevesebbet emelkedett a Forinthoz..
usd eur gbp játszik, ezt bárhol válthatod. mostanában 355ig lement eur..ilyenkor érdemes 50% mennyiséget megvenni.. most 365
Valuta és deviza az két külön dolog.
Otthol ne tarts pénzt!!! inkább bérelj széfet. vannak 24órás széfek.
Ingatlanok várhatóan (elöbb-utóbb) esni fognak, nem jó a megtérülésük, nem likvidek, magas az állandó költségük...ha kiadod állandóan újítgatni kell vagy tisztasági festések.. ha még is kiadsz lakást akkor csak közjegyzős bérletivel.. ki tudd pakolni a kellemetlen bérlőt.
A tőzsde a részvények maxon vannak. A covid pénzügyi válság még elöttünk van... nagy mozgások lesznek.. nagyon kell érezni a ritmust benne legyél a mézben.

Vedd azt amit eladok és …

#867135 matgab Előzmény: #867123

Vedd azt amit eladok és shortold, amit veszek. 5 év múlva már nem is kellene dolgozzál!

Nem értem mi ez a nagy b…

#867127 Koffein Előzmény: #867126

Nem értem mi ez a nagy bitcoin őrületet, cégek rakják a profit egy részét bitcoinba, ezzel is tovább fújva a buborékot.. az alvilág röhög a markában, hogy a sok idióta, miként mossa tisztára a pénzüket.. érthetetlen

Most egyébként úgy néz k…

#867126 TrendMan

Most egyébként úgy néz ki, akár a Bitcoin is lehet.

És ugye átlagos halandó hogy jut hozzá?

Ahogy én látom, ez vérmé…

#867124 Koffein Előzmény: #867123

Ahogy én látom, ez vérmérséklettől függ. Ha 1-2 év múlva kell a pénz, akkor bankszámla, vagy váltsd át € vagy $ -ba.

Ha nem kell 5-10évig, akkor én megosztanám a megtakarítás összegét, 50-80% osztalékrészvény, 20-50% feltörekvő cégek... havonta ezeket felül kell vizsgálni, hogy mi van alulértékelve, és mibe tegye az ember, de vannak megfelelő oldalak, amik hó elején közzé teszik, hogy ki mennyi osztalékot fizet a hónap eleji árfolyam mellett. Plusz cég vizsgálat, hogy mik a kilátások stb stb... a lényeg, hogy el kell végezni a házi feladatot, mindkét esetben...

X éves vagyok, van 1,25X…

#867123 Tucsok Előzmény: #867122

X éves vagyok, van 1,25X miliőm ,van havi rendszeres jövedelmem amiből félre tudok tenni 25 %. Van autóm, házam, nincs hitelem . A megtakarításom azért kell hogy megéljek ha nem lesz állásom, ha totálkáros lesz az autóm ,ház javítás, nyugdíj .Mibe tegyem a pénzem ? EUR USD ? most gyorsítanak a nyomdán ,vétel eladás között van eltérés . Ingatlan ? vagyonszerzési illeték fenntartási költség nem tudok kivenni 2 milliót .Részvény kb. 10 éve MOL részvény 20-22.000 Ft ,nyolcadolták most 2.200 , Telekom ?. Te mibe tennéd a pénzedet , milyen arányban ? Lehet hogy nem kell 10 évig, lehet hogy 1 év múlva kell 10 millió ?


Amikor indult a szuper M…

#867122 walex Előzmény: #867105

Amikor indult a szuper MÁP+, 325 Ft körül volt egy euro, most 365 Ft körül mozog. Csak ezen kapásból van kb. 12% bukó 1,5 év alatt és ott van még az állítólagos 3,x%-os infláció, amit kb. senki sem hisz el, aki jár rendszeresen vásárolni és látja az áremeléseket.

A kettő eredményeként eddig komoly bukónak néz ki a szuper papír azoknak,akik az elején vették. Persze lehet mondani, hogy korai ez még, mert van még 3,5 év az első fecskéknek szépíteni, de sajnos a Fidesz forint árfolyampolitikája 2010 óta semmi másról nem szól,mint a forint gyengítéséről (2010-ben 275 Ft körül volt egy euro), így elértéktelenítve a nemzeti vagyont, a magyar emberek megtakarításait, fizetését, miközben a multik valaga fényesre van nyalva.

sziasztok.A Magyar Allam…

#867105 Röné

sziasztok.

A Magyar Allampapir es Allampapir plusz jo befektetes ?

Mit gondoltok erro ?

Erdemes ezekben tartani a penzt?


Elszegényedés

#867091 TrendMan Előzmény: #867087

Szép történet, szerintem a Dalai Láma is valami ilyesmire gondolt, amikor azt mondta, hogy több mesélőre és kevesebb menedzserre lenne szükség.

Lehet, hogy az sem igaz, hogy az újgazdagok 3 generáción át csak a saját gazdagságukkal törődnek és azon aggódnak, nehogy ismét lecsússzanak?

Én ezt itt nálunk így hallottam.

(pl. a NER ifjaknak az a legnagyobb gondjuk, hogy ilyen kis országban nem tudják megmutatni, milyen jól is megy nekik)

nulla

#866616 Ibiza Előzmény: #866589

igen, de van minimál adó a forg 2% ha jól rémlik.
A multik azért multik, oda súlyozzák a nyereséget ahova akarják. Pl a németoban gyártott motor 1% HASZONNAL JÖN IDE, AMIT innen visznek ki az 200%os haszonkulcsos, de fizethet kereskedelmi jutalékot és névhasználati díjat, fedélzeti szoftvert valami offshore cégnek.

6750$

#866615 Ibiza Előzmény: #866563

haszna mindenképp lenne, előjönne a valós tudás és képesség, megszűnne a kényszerpálya.

nulla

#866589 matgab Előzmény: #866564

ez a cikk sztem alapvetően keveri az szja és a tao fogalmát, hiszen a raktárak áthelyezése miatt max az Amazon fizet kevesebb adót, nem Bezos, mint magánszemély.

6750$

#866563 Koffein Előzmény: #866390

Átlagosan az államnak 4750 milliárd ft-jába kerülne évről évre... kérdés, hogy ez ér-e annyit, hogy haszna is legyen..