Regisztráció Elfelejtett jelszó

Magyarország

Hazaáruló fegyőr megint …

#863271 walex

Hazaáruló fegyőr megint arra biztatta az Erdélyben élő magyarokat, hogy a holnapi önkormányzati választáson a román testvérpártjukra szavazzanak.

Persze már magyarázkodik az időközben törölt videó után, hogy hát ő nem is így gondolta ám, hogy a magyar emberek ne a magyarokra szavazzanak. Nem úgy gondolta,persze.

Alulmúlják már az SZDSZ-t, addig még ők se merészkedtek, hogy ovisokat érzékenyítenének.

Én sem hiszek a gyenge f…

#863239 Ibiza Előzmény: #863215

Én sem hiszek a gyenge forintban. Annyi van, drágul az import teret nyerhetnek a hazai beszállítók.
Export bevételhez jó de a cégek zöme árkedvezményre használja ki a plusz bevételt.
Az export egy része importhoz köthető.
Ezért kellenek olyan beruházások amikkel minél magasabb hozzáadott értékek járulnak.
Euro bevezetéssel lehet tetszőleges árfolyamot elérni, ez a nem mindegy. írtam már 320az alap 280az visszakapnak az emberek a szívásért.
Amúgy gondoltam elengedik forintot mert így támogatják az autó cégeket, ők mindent eurban számolnak, olcsóbbak így a bérek.

Azért mató egy hangszeren játszik.
Egyrészt a spekák éhesek, ott vannak az olcsó hitelek, olcsó finanszírozás..épp annyit enged amennyit kell..tudja lesz egy pont amikor tarthatatlan lesz, usa kamatot emel, kijönnek a válságos számok.. lehet háborús helyzet a gazdaságban.
Mató jól behangolta az arányokat..

Pakshoz oroszok adják a …

#863238 Ibiza Előzmény: #863234

Pakshoz oroszok adják a hitelt,ezt később bármivé át lehet konvertálni. Tudod van a mondás ha sok a hiteled, ez nem a te gondod ez a hitelezők gondja. Ha visszaemlékszel akkor kiszivárogtatták németek már le is kötötték a kapacitásának egy nagy részét. Német cégek is benne vannak a rendszerben.
Hatástanulmányt a Rocsildok (sic) végezték és tetszett nekik.
https://nrgreport.com/cikk/2015/12/23/paks-ii-a-ro...
A fejlődés alapja az olcsó energia.
Sajnos az atomenergiánál jelenleg nincs olcsóbb és zöldebb.
Majd ha lesznek könnyű fúziós erőművek. Nem tudom mondjuk Paksot át lehetne állítani ilyenre.
Tudtommal a németeknél is a 160km/óra körüliek a sinek, és vannak speckó vonalak. Ott a távolságok is nagyobbak.
Egyszer németeknél kellett nekem egy helyi ember, kérdeztem és a városban lakik? mondja nem 150km-re, mondom az nem egyszerű, mondja ne aggódjak 1óra az út vonattal.

minden államadósságot GD…

#863237 Ibiza Előzmény: #863234

minden államadósságot GDP arányosan mérnek. Most forintban rakod be de ha átszámolnád eurra a mostani áron akkor? minden kimutatás játék a számokkal.

közben folyamatosan átír…

#863236 Ibiza Előzmény: #863235

közben folyamatosan átírtam módosítottam: majd olvasd újra
Már írtam a nagy cégek elérnek egy kritikus tömeget amikor szükséges a politikai kapcsolat, mert csak állami beruházásban tudják a kapacitásukat lekötni.
Ezekben a cégekben vannak azok az eszközök, technológia és tudás amikkel a nagy beruházásokat meg lehet csinálni. Hány cég tud autópályákat hidakat csinálni, ki tud ezekhez megfelelő mennyiségű betont aszfaltot szállítani? Ezeket a cégeket kézről kézre adják, amikor kormányváltás van. Korábban simicshez kerültek ezek a komcsiktól utána más baráti kezekbe.
Mészáros ritka ellenszenves, de jól csinálja, hatékonyan vezeti a cégeket (gondolom nem személyesen)
Fidesz azt találta ki, hogy baráti kezekben legyenek a stratégiai cégek, és szövetségben legyenek..ebben külföldi cégek is benne vannak..
Ez nem lopás, hiszen folyamatosan árgus szemekkel ellenőrzik a beruházásokat, ezek lehetőségek. Meg tudják csinálni a megfelelő minőséggel.
Ennek van előnye, szükség esetén egy irányba lehet állítani ezeket a cégeket..
Komcsilibsi kormányok felrúgták a korábbi 60/40 es felosztást, kiéheztették a legnagyobb ellenzékhez hű erőket, ezt kapták vissza. Azért hagytak nekik teret, kóka a kormánydelegációban is állandóan benne van, ők üzemeltetik a romkocsmákat és az ezt kiszolgáló airbnb bizniszt. Nagy felindulása volt karácsonynak és más libsi kerületi polginak az airbnb ellen, utána rájöttek saját kutyájuk kölkei vannak benne.

"Csak emlékezni kell az …

#863235 walex Előzmény: #863233

"Csak emlékezni kell az szdsz-es időszakra. Szabadrablás, lopás."

Szerencsére most nincs ilyen. Egy gázszerelőből pár év alatt az ország leggazdagabb embere lett, mert olyan tehetséges.

GDP %-ában. Ez játék a s…

#863234 walex Előzmény: #863230

GDP %-ában. Ez játék a számokkal, amikor a növekedés csökkenésnek van beállítva.



S erre jön még rá majd a nyomorult Paks 2, belgrádi szupervasút. Ha valaki a romlott Nyugaton 160 km/h-s pályát akarna építeni, kiröhögnék, mert már bőven 200 km/h felett járnak. Itt meg el van adva a 160-as úgy, mintha TGV mehetne rajta. Végül is a lerohadt 40-60-80 km/h-s pályákhoz képest tényleg gyors. Csak ha már egyszer valaminek neki kezdünk,akkor az legyen már végre normális, európai színvonalú.

egészségügy régi problém…

#863233 Ibiza Előzmény: #863215

egészségügy régi probléma, senki nem akart nekiállni, erős ellentétek vannak benne. A magánosrvosok állami eszközökkel vizsgálnak és privát rendelőben fizettetik ki.
Cserében a celebek csak odatelefonálnak..és már is a maximumot kapják.
Most azért hozzáláttak de látod micsoda ellenállás van. Átszervezték a kórházi rendszert.
Pedig tetszik nem, ilyen jól még nem ment az országnak és az emberek még nem éltek ilyen jól.
Csak emlékezni kell volt 363 és kb 3 hete 345 volt.
Azért kicsit távolabbra kell lépni és látni a lényeget. Minden nemzeti érzületű országban szervezik az "ellenállást" a szabadság nevében a kiválasztottak.
Elég fura, hogy semmilyen választási eredményt nem fogadnak el ha nem ők vannak hatalmon, utána elveszik hirtelen a kritikai érzék. Teljesen liberálbolsevik véleményterror van, bármilyen fórumon azonnal letámadnak bármilyen pozitívumot felhozol a kormánnyal kapcsolatban.
Félelmetes a hatalomvágyuk, a mohóságuk, a legkorszerűbb módszerekkel dolgoznak a legkorszerűbb agymosással és marketinggel.
Mocskolnak mindent, hagyományokat, társadalmi konszenzusokat.
Minden nem saját hollófióka az lop hazudik, csal, minden rossz.
Nagyon korán indítják a támadást ami fura, választások 2022ben lesznek. Orbán korábban felülemelkedett a támadásokon, nem tudtak belekötni, most úgy néz ki eltalálják, de ez jó..csak félre kell állnia és kész. Megszopathatják ezt a csürhét, kiírnának egy bizalmatlansági indítványra egy időelötti választást, utána cseszhetnék.
Nevetséges nem? jobbik, dobrev, gyurcsóti, mszp, "urbánus zsidók" egy platformon? ez mi? micsoda hataloméhség.
Hogy osszák el a posztokat?
És meg is mondják, befogják az orrukat visszatartják hányingerüket.. ez egy szövetség? Mindegyik támogatja a migráns betelepítést? Az a diktatúra ha együttesen nem tudnak kormányt váltani mert nem kapnak annyi szavazatot? talán el kellene gondolkodni miért.

Normális az lenne a politikai paletta lefedné a társadalmi rétegek igényeit és képviselné azokat.
Fidesz nálam 51% amit írtam párszor, de az Isten mentse meg az országot ettől a csürhétől.

Csak emlékezni kell az szdsz-es időszakra. Szabadrablás, lopás.

TGM mondta szdsz vagy lábszag és mucsa. Utána elvitte a cica a nyelvét, elveszett a vitriolba mártott pennája. Ilyenek ezek.

Jó sokáig tartott a csen…

#863220 walex

Jó sokáig tartott a csendes 0,15%-os kamatemelés.

364,32Ft.

Az olcsó hitelek kamatai…

#863215 walex Előzmény: #863205

Az olcsó hitelek kamatait + a megmentésüket ezúttal is az adófizetők fizetik majd meg.

Úgy gondolod, hogy kamatemelésre 365-ről visszamegy 310-320 közé? Kötve hiszem.

Amit a forint gyengítésével művelnek, az nálam sima hazaárulás, szebbet nem lehet rá írni.

Nem növeli az államadósságot? Ezt ugye viccnek szántad?

Amíg nincs nullás költségvetés, amit már legalább 5 éve simán meg lehetett volna csinálni, hogy ne költsön többet az állam annál,mint amennyi bevétele van, addig kár az államadósság csökkentéséről beszélni és mesélni. A GDP arányos mesét hagyjuk, attól még nominálisan rondán nő.

Mindenki csak növelte a rendszerváltásnak nevezett hatalomátmentés óta. Ki jobban (szocik), ki kevésbé (fityesz), de ettől még nőtt.

EU pénzeket jól hívják le, de ez lenne az alap, a normális dolog, amiért nem kellene senkinek dícséretet kapnia. Fletóékhoz képest nézve viszont jár a dícséret.

Látom, hogy Budapesten már habzik a libsik szája, ki lettek éheztetve, ezért írtam, hogy ezek 2022-ben nem nyerhetnek, de ettől még a fityesz nem egy szent társulat. Letévedtek az útról, nincs határ, amit ne lépnének át.

Emberek jobban éltek, de ezt az előnyt egyre inkább elviszi az egyre jobban gyengített forint.

Ne egyre gyengébb forinttal akarjunk már versenyképesek lenni.

10 éve itt vannak, érdemi reform alig történt, közszféra még mindig mocskos nagy. Egészségügy romokban, még mindig hosszú várólisták vannak, de lassan a bivalybsznádi megye III-asnak is lesz csili-vili stadionja (a külföldi, magyar adófizetők pénzén épült stadionokról ne is beszéljünk), de lehetne sorolni még a régi problémákat, amikhez hozzá se nyúltak.

megemelik a kamatot és v…

#863205 Ibiza Előzmény: #863200

megemelik a kamatot és visszamegy.
Nem lehet védeni a Forintot spekik leszívnák a hasznot.
KKV-kba belenyomtak 1-2 ezer milliárdot olcsó hitel formájában.
Komcsik idején 9-16%ra kaptam hitelt, mató vitte le a kamatot 3,5%ra a bankok megbolondultak, megszűnt a prémium helyzetük. most 0,2%ra adják hitelt biztosítással 1,2%
Az adóbefizetéseket eltolták, kurzarbeit..
ennél többet nem lehet.
Egy válság az tisztító tűz.
halál és újjáéledés, mint az erdőtűz.
Az Isten pénze nem lenne elég mindenkit "mentegetni"..amúgy is a tkm tele a mentegetéssel.
Libsibalosok már ott tartanak ingyenpénzt akarnak adni..persze a fidesz kontójára.
Libernyákok már nagyon éhesek, látszik a fővárosban és a libsi vezetésű önkormányzatokban, már szivattyúznak, vinnének mindent.
Fidesz hívja le jó hatékonysággal az EUs pénzeket és nem növeli az államadósságot.

A nyugdíj csak annyi, hogy bevezetnek új adót vagy összevonnak ilyet. Az új számlázási rend és a járműkövetés sok adóbevételt generált, és most bezárják az egyéni vállalkozói trükköket és a külföldi céges tréfákat.

Nem tudom hol élsz, az emberek soha nem éltek ilyen jól, jól keresnek megvan mindenük, iszonyat pénz van náluk, 30-40milliós lakásokat viszik mint cukrot.
A malacokat időnként le kell vágni, aki hülye az megszívja.



Nálam már ez a 365 Ft-os…

#863200 walex Előzmény: #863198

Nálam már ez a 365 Ft-os euró árfolyam is hazaárulás kategória és sajnos visszatekintve, jövőre simán meglehet a 400-as szint is. Nekem ne dumáljanak, hogy nekik milyen fontosak a magyar emberek és Magyarország. A nemzeti vagyont, a magyar emberek pénzét értéktelenítik el folyamatosan és egyre jobban.

Szavakban nagyon fontos a magyar KKV szektor nekik, tettekben pedig a multikat tömik sokmilliárdos támogatásokkal.

Visszaadják a multiknak az utóbbi évek béremeléseit az alaposan begyengített forinttal.
Remélem, 2022-ben nyernek, hogy ez a sok szr, amit az utóbbi években összehoztak, visszaessen rájuk és ugyanúgy menjenek a levesbe, mint a szocik.

Bele se merek gondolni, hogy a nyomorult, erőltetett Paks 2-nek hol lesz a vége. 10 milliárd euróról volt szó anno. Erre az építési költségek növekedése miatt simán rá lehet tenni bőven. Kitolták az iszonyú sok hitelt (CSOK, NHP, 0%-os szutykok), idővel jönni fognak a bedőlések, ha fizetni kellene, egyelőre kitolták ennek előszelét jövő nyárra.
Ratkó generáció nyugdíjba megy, százezrek távoznak a munkaerőpiacról. Nyugdíjkassza meg lesz terhelve, főleg, hogy visszahozták azt az idióta 13. havi nyugdíjat. Cudar jövő néz ki, s ennek egy részét ők hozták össze.

A románok közben kirakták az irányjelzőt, előzésre készülnek.
https://mfor.hu/cikkek/makro/2-euro-csak-ennyivel-...

Azért szégyen, hogy már ezek is előzik az országot, miközben állítólag fantasztikus gazdasági fejlődés van ebben a nagy összeszerelő üzemként működő országban (míg le nem áll valamelyik autógyár), közben semmi nem valósult meg abból, hogy megpróbáljunk valamennyire saját lábra állni.

1/100as áttéttel tudják …

#863198 Ibiza Előzmény: #863181

1/100as áttéttel tudják shortolni a forintot a spekik, nem akarja mató etetni őket.
Ha emel kamatot visszamehet.
A gyenge Forinttal meg kifizeti az államkötvényeket.
Egyoldalúan is bevezetheti az eurt, a banbetéteken lévőt + háztartásonként 250.000 et, ezt kedvezményes 280-320 között a többit 380on. Egy éjjel meg lehet csinálni. Minden 320feletti átváltás hazaárulás, előnybe hozza a külföldieket, leértékeli a nemzeti vagyont.
280al visszakapnának ez emberek valamit.


Matoék léphetnének lassa…

#863181 walex

Matoék léphetnének lassan valamit. Sz@rrá gyengítik a forintot. Nem így kéne versenyképesnek maradni.

Megtakarítók megint megszívták, nagyobb a valós infla, mint a kamat.

Hitelfelvevők meg úgy is meg lesznek mentve már megint (pedig nem kellene).

:) megnéztem honnan okos…

#863178 Ibiza Előzmény: #863171

:) megnéztem honnan okosodtál, 3mp alatt megtaláltam, jót kacagtam, nem vagy egy bonyolult és összetett személyiség.
Írtam, a neonáci mintájára raktam össze a neolibsit. Mindkettő kollektívista szocilista, egyformák, egyformák a módszereik egyforma a kommunikációja, a neolibsi az hazugabb és aljasabb már a jellegéből fakadóan is. (gúgli a barátod)
Meg fogsz betegedni, ez a harag, gyűlölet nem visz előre, rossz vér. Sajnos emberek egy része nem az életére koncentrál, a közösségi virtuális térben emberkedik, lázadozik és a valóságban éli szánalmas kis életét. És nem boldog.
Nem ismerik az alkotás örömét, a szellem erejét. Barikádokra mászik tacepaókat ragasztgat észre sem veszi manipulálják.
Az emberek jól élnek ezért megtehetnék kiteljesednek, de nem marad a fent említett virtuális élet, a fogyasztás adta illékony öröm.
Van egy gyűlölt munkahelye ahol egy szemét fideszes a vezető, de jól fizet, utálja de nyalizni és jelentgetni kell mert a szabit jókor kell kivenni
Elfogadható a lakása, upc, a lagújabb teló persze korlátlan nettel, egy autó amiben van néhány elem, laktózmentes tej a hűtőben, biokaja, sárga és kék kukába gyűjti a szemetet, évi 1-2 alternatív színház.. fb kamuprofilon (főnök meg ne lássa) csárli hebdó az arcon, szfe..szivárványos zászló, mi kell még.
Kerek az élet: környezetvédelem, egészséges élet, lázadás, kulturált kultúra pipa.
Nem vallásos, esetleg ébredezik a zsidó identitása, de azért karácsonykor szaladgál ajándékokért, ott tülekedik sorba áll és mondja mennyi a hüje.. Megeszi a disznóhúst mert marhajó a csülök(képzavar) és a kisebbségi öntudathoz bőven elég egy nem túl nagy menóra az asztalon a karácsonyi vacsorakor ami egyébként a TV mellett szokott lenni a polcon.


Ki fejlődik ki nem ezt az élet dönti el.
Csakhogy ne aggódj értem.
Életem legjobb időszakát élem.

A homokozó ezentúl nem az udvaron lesz gyehekek!

#863173 walex Előzmény: #863170

Szerinted normális az, aki azt mondja, hogy ezt a nyomorult propaganda érzékenyítést már az oviban el kell kezdeni?!

Nem, nem normális.

Ennek a könyvnek tényleg egy méltó helye van, a zúzda.

ÉN tudtam.te meg meggugl…

#863171 Láma Előzmény: #862942

ÉN tudtam.

te meg meggugliztad, hogy jól tudom-e.

"(értsd az analógiát és iróniát)"

Értem én.

Még az ilyen szánalmasat is. Az emútt 10 évben semmit nem fejlődtél.

De bő szófosással elsunnyogtad, a gazdád neoliberális gazdaságpolitikájának értékelését. Ez megy neked, mint az ágybaszarás.

"van nehezebb út ez a saját út."

Álmodik a nyomor.(od) A 49-51 ketrecből nem vagy képes 10 éve szabadulni, pedig adja hozzá a gazdád a muníciót bőven. De saját útról álmodsz. Álmodj királyfi.

Szorítod a gazdád kötelét, mint az ovis menetben. Csak te két kézzel. Az egyiket még könyékig hozzá is szigszalagoztad. Nehogy elvesszél. Saját út mi?

Szegény picisziget.


A homokozó ezentúl nem az udvaron lesz gyehekek!

#863170 Láma Előzmény: #863158

Igaz is. Legyen helyette kutyabaszás. Arra is van igény.