Nem valószínű, mert a zárás után nem eresztett le a Dax.
Dax napon belül tud oda és vissza is 600 pontot menni. Ma 480 ról 675-ig ment fel, pedig sok oka nem volt rá. 595 -ről 850-ig ez nem akadály. De akár egy 930-as szint sem kizárható. Na majd kiderül 1-2 nap múlva. Itt mindig azt kell meglépni ami a legkevésbé logikus.
Azt én tudom, de ha a FED néhány száz milliárdot betol, az valószínűleg a DAX-ot is feljebb viszi 100-200 ponttal.
Racionálisan ennek a szép fej-váll alakzatnak a megvalósulását várnám, de a chartok alapos nézegetése alapján úgy láttam, éreztem, hogy már holnap lentebb lesznek az indexek.
Lehet olyan, hogy pl. ma éjszaka csinálják meg a fej-vállat, és holnap reggel már a nyakvonal alatt lesznek?
Az biztos, hogy csavaros. De szerintem ahhoz, hogy innen felmenjen a 128XX tartományba, ráadásul 1 nap alatt, valamit nagyon be kellene dobniuk, pl. néhány száz milliárd dollárt a FED részéről.
Köszi Lenthor a mai infókat!
Még annyit, hogy szerintem pénteken fog ez eldőlni. Az egy jó nap arra, hogyha le akarja engedni magát a piac.
Óráson van továbbá egy fej-váll lehetőség 12.457-es nyakvonallal és kb. 12.090 környéki célárral.

Túlon-túl csavaros ez a Dax. Nem lesz ez ennyire egyszerű. Szerintem ez most egy short csapda. Valószínűleg, holnap fel fog vágtatni 128xx magasságokba, aztán jön majd le ha..... egyáltalán lejön. Mert ez továbbra is az USA-n és az olajon múlik...
Itt a réses chart nagyobban:
Eléggé hasonlít, ha így van, akkor éjszaka beeshet a DAX és holnap reggel esetleg 2XX ponttal lejjebb nyithat (az előző rés kb. 250 pont volt).
Találtam egy ilyen chartot az egyik PF fórumon:
stolz ma, 18:17
#38590
Dax órás fej-váll
https://invst.ly/rdr4l
12.540-12.550-re figyelni kell!
További emelkedéshez 12.550 fölé kellene mennie!
-------------------------------------------------------------------------------
Folytatjuk?
