Regisztráció Elfelejtett jelszó

OTP részvény fórum

Nem kis ralli, de én edd…

#859945 Csusza

Nem kis ralli, de én eddig bírtam idegekkel. 8810 és 9700 közötti vételeimet péntek óta adom, utolsó adag elment ma 11100-on.

Azért az utolsó pont ke…

#858342 Ddavid Előzmény: #858327

Azért az utolsó pont kemény.


Miért esik?

Az OTP mai zuhanásának több oka is van:

  • Alaposan elromlott a tőkepiaci hangulat, a vezető európai és amerikai részvényindexek 2-3 százalék mínuszban állnak ma.
  • Technikai hatás: a túladottságból következett felpattanás nem volt tartós, újra lefordult az árfolyam, ráadásul a korábbi, múlt hét csütörtöki mélypont is elesett.
  • A mai Portfolio online Hitelezés konferencián több olyan információ is elhangzott, aminek nem örülhetnek az OTP befektetői: Egyrészt Becsei András arról beszélt, hogy 2022-re visszatérhessen a hitelezési aktivitás, ahhoz arra van szükség, hogy idén már elinduljon a kilábalás, másrészt Nagy Márton elmondta, hogy az Inflációs Jelentés gazdasági alappályája mellett 330-350 milliárd forint lehet idén a bankszektor hitelezési értékvesztése, a stresszelt pályán pedig, 2%-os recesszió esetén 405-432 milliárd forint is lehet ez idén. Tavaly a bankrendszer belföldi eredménye 450 milliárd forint körül volt osztalékok nélkül, az alappályán megfeleződhet, gazdasági stagnálás mellett 100 milliárd forintra, nagyon negatív helyzetben nulla körüli szintre csökkenhet.

Még egy kicsit eseget az…

#858327 matgab Előzmény: #858117

Még egy kicsit eseget az OTP, akkor a saját részvény vásárlásokon elég nagy bukója lesz az OTP-nek...

Ha Csányi "10 évvel öreg…

#858117 Koffein Előzmény: #858109

Ha Csányi "10 évvel öregebb, mint 2008-ban volt.", akkor az azt is jelentheti, hogy 10 évvel tapasztaltabb, mint amennyire 2008-ban volt.

Vagy ha ez feltűnik egy …

#858109 matgab Előzmény: #858103

Vagy ha ez feltűnik egy Soros féle figurának, akkor az fogja iszonyatosan beshortolja az OTP-t , aki a sajtá részvény vásárlásain bődületes veszteséget szenvedne el és utána bagóért felvásárolja...

Ez persze nem valószínű, de lehetséges kimenetel...

Csányi is már 10 évvel öregebb, mint 2008-ban volt.

ettől függetlenül még ve…

#858103 Koffein Előzmény: #858063

ettől függetlenül még veszi magát, meg csányi alapja is vásárolgatja... ők mit tudhatnak, amit mi nem?

Most látom ha átviszi az…

#858063 Ddavid Előzmény: #857795

Most látom ha átviszi az 8500-at akkor a háromszögből adódó célár 6k-ra mutat :O

Elég szépen táncol lefel…

#857795 Ddavid Előzmény: #857618

Elég szépen táncol lefelé és rajzolja a hárómszöget amiben hamarosan elfogy a hely. Ha az átviszi 7k környékére eshet.

a beszállási pont nem mi…

#857525 Ibiza

a beszállási pont nem mindegy. ne felejtsük vírus sokba kerül bankoknak, pl hitel moratórium, hitel visszaesés, beruházások visszaesése. MNB is segít, fedezetnek veszi nekik a jelzálog fedezetes hiteleket. Persze bankok akarnak a másik oldalra is, folyamatosan lobbiznak. Most elérkezettnek látták az időt a bankadók kivezetésének a kérésére, remélem Fidesz nem felejti el ha enged nekik akkor normális jelzáloghitelt tegye alapfeltételül. nevezetesen csak a jelzálog tárgya a fedezete a hitelnek az elsétálás jogával!! ahogy a világ minden országában.

Az emberek zömének nulla-1-3havi a megtakarítása, nem fogják tudni fizetni a hiteleket, a cégek leépítenek. Mindenki arra számít hirtelen vége és a megrendeléseket gyorsan teljesíteni kell, ez inkább fohásznak tűnik.


A mostani erős visszaesés még nem jelent meg a cégek gyorsjelentéseiben, ha megjelenik akkor lesznek ijedelmek.

Minden attól függ meddig tart a vírus válság. Szerintem addig ameddig a tisztánlátók érdeke megkívánja. Én 6-8hónapra tippelek. majd hirtelen megjelenik egy gyógyszer..kb szeptember lesz a vége sztem és ha kell nyomnak még egy hullámot. de kell nekik az év végi árbevétel.




Szerintem, akinek van el…

#857318 gierig

Szerintem, akinek van elég tőkéje, innen, minden öntésnél venni kell.Utána ahogy a jó öreg Kosztolányi mondta: aludni, aludni...5 év múlva felébredni, s kellemes meglepetés ér. Én kb. ezt teszem.


Szerintem is nagyobb esé…

#857317 Csusza Előzmény: #857264

Szerintem is nagyobb eséllyel az volt. Ekkora esés után elvileg tök normális lenne.

Én is csak okoskodtam és…

#857264 Ddavid Előzmény: #857251

Én is csak okoskodtam és nem mertem bepróbálni, helyette az összes longot zártam midnenfele. Azt gyanítom, hogy ez egy kamu felpattanás volt a világban.

Én 10500 körül terveztem…

#857251 Csusza Előzmény: #857226

Én 10500 körül terveztem ráadni. Ez most elmaradt. :-)

Lesem a következő fel hullámot, ráérek...

Jól tetted, most látom h…

#857100 Ddavid Előzmény: #857092

Jól tetted, most látom hogy beöntötték. Itt valami alap táraz ki aminek a célja 8k+-os átlag eladási ár. Szerintem a még nem annyira bezúgott eszközök értékesítésével növelik a cash állományukat. Nekem 5 üzletből 3 necces volt az OTPvel. Pluszban vagyok így is, de a jelenlegi helyzetben nem ér meg ennyi rizikót :S

Ne rágd magad! Ezek olya…

#857078 Csusza Előzmény: #857074

Ne rágd magad! Ezek olyan idők,hogy az ember örüljön, ha nem égeti meg magát. Ha meg egy kicsit sikerül keresni, az már nagy siker. Nincs ember,aki tudja, hogy merre megyünk.

Kidobtam 9200-on 0-ban, …

#857074 Ddavid Előzmény: #857072

Kidobtam 9200-on 0-ban, mert beijedtem. Kicsit furcsa ez a felhúzgálás, de tegnap gondolkoztam 1 longon... Ilyenkor jön elő mi lett volna ha dolog, de ezen a szinten meg már félek belevenni.