Regisztráció Elfelejtett jelszó

Magyarország

Pontosan. Ahogy látom, p…

#836686 Bendeguz Előzmény: #836685

Pontosan. Ahogy látom, pont azok tüntetnek, akiknek nem is kéne, mert nem ők a vesztesei a 3 év utáni kifizetésnek. Aki pedig vesztese, vagy nem is fogja fel, vagy pedig fél.

Az ellenzék pedig ezen keresztül próbál valamiféle hírnevet, politikai tőkét, bázist szerezni, nincs más lehetősége. Ha Pesten laknék, Puzsérra szavaznék. Egyébként a 2farkúakra fogok, mert nincs értelmes alternatíva. Eddig azt hittem van, de nincs. Akkor meg legyen vidámabb a közélet.

Minél jobban kifacsarnak…

#836685 TrendMan Előzmény: #836678

Minél jobban kifacsarnak valakit, annál kevésbé megy el tüntetni.

Ezért (is!) ragaszkodik a kormány annyira a túlóratörvényhez.

Nem véletlen, hogy ha van tüntetés, akkor többnyire diák tüntetésről van szó.

Arról nem is beszélve, hogy az oszd meg és uralkodj elvét ma sokkal könnyebb működtetni, mint akkor amikor pl. a Csepel Művekben egyetlen helyen lehetett 50.000 embert mozgosítani.

A tudományos élet szabadsága és, hogy megmaradjanak ezek az alapok - elmondhatatlanul fontos.

De vajon az (ön)kormányzati alkalmazott megy majd el tüntetni, aki fél a leépítéstől vagy a korházi ápoló, aki kényszerből csinálja ezt vagy a német tanárnő, aki pályaelhagyóként egy multinál pengeti a lantot?

A programozó, aki home office-ban hetente éles határidőket tart vagy a háztartásbeli felesége? A vállalati jogász vagy az éjszakai portás? A bolti eladó 8 általánossal vagy az, aki Németországba emigrált? Ki megy el tüntetni és hogy szervezik meg magukat?

gondolkodom, hogy nyitok…

#836678 tozsdenyul

gondolkodom, hogy nyitok egy új topikot,

"Hogyan verjük éppen szét a teljes magyar tudományos életet nukleáris megabulldózerrel" címmel

Annyi minden került már ide e témában, s süllyed el.

Pedig dokumentálni kellene, mert szerintem ilyen pusztítás Rákosi idején sem volt.

Ceu után a komplett Magyar Tudományos Akadémia van szétverve, de még ez is kevés, így az újévtöl

minden

azaz

minden

tudományos és oktatási (beleértve az egészségügyet is) intézet kapott egy méreteset szamurájkarddal


"EISZ - Elektronikus Információszolgáltatás

Az Oktatási és Kulturális Minisztérium nemzeti programja, amely központilag, nemzeti licence alapján nemzetközi és magyar információforrások használatát teszi lehetővé a felsőoktatás hallgatói, oktatói és kutatói, valamint a tudományos kutatóintézetek (MTA) munkatársai számára. "

Ez idéntöl nincs.

18 évig volt.

1,5 mrd forintba került eddig minden évben hogy az összes magyar kutatási, oktatási intézet hozzáférhessen a nemzetközi kutatási eredményekhez, be tudjon kapcsolódni a nemzetközi "beszélgetésbe"

1,5mrd

Én tudom, hogy az emberek 95%-a fel sem fogja, nem is érti mi a jelentösége, nem hogy az eisz-nek, de az mta-nak sem. Az egészségügy szétverésének. Az oktatás szétverésének.

Lehet.

De szvsz

Nincs bocsánat.

Nem lesz bocsánat.

Mindenki lapul, kussol, hallgat, örül a 300 ezer nettónak.

Megérdemel mindent amit kap a nyakába, ha elmúlik a 7 bö esztendö.

A túlélés nincs ingyen, dolgozni kell(ene) érte.

A 21. sz-ban kimúlásra ítélte magát a magyar.

Illetve szavazta.

Egyszerüen kiszavazta magát a villából. (Izé, világból)

300 000/hó

#836665 tozsdenyul Előzmény: #836664

egy osztályos növérre jut 30 beteg

30-60ezer forint naponta?

Egyre jobb ez :)

Ha így nézzük, akkor persze hogy nagy a kánaán

Már a növérek is évente 2x járnak a Seychelle-szigetekre

Kisegíti a béna gumiszerelö férjet, aki rongyos 500 ezernél sehogyse tud többet hazavinni.

300 000/hó

#836664 Tapasz Előzmény: #836643

Egyetértek, van az ápoloknak is. Saját szememmel is láttam, a feleségem és anyám is mindig ad. Ők is látták, hogy a kórteremben majdnem mindenki adott. Min. egy ezrest, de inkább kettőt.

A kollégám most fog szülni. Korábban az állami kórházban a nőgyógyász 10 000 ft-kert egy vizsgálatért. Másodszorra berendelte őket a genetikai vizsgálatra péntek 17:45-re. Aztán azt mondta, hogy ő most nem ér rá és hazament. Ezt követő hétfőn elmentek fizetős orvoshoz, magánklinikára, 13000 ért. Ennyi.

300 000/hó

#836660 tozsdenyul Előzmény: #836659

A teljes folyamatra 20-22 növérlétszámnál sehogy sem jön ki kevesebb, akárhogy számolom. Ebböl egyáltalán "észleltetek" 2-3-at.

300 000/hó

#836659 tozsdenyul Előzmény: #836649

neten közvetítettem tanárt, nagyokos :)

Csak három kérdésem van a 4 órás tapasztalatodhoz:

Az a növérszám, akikröl kiderítetted az árfolyamot, hogyan aránylik a kórházban foglalkoztatott összes növérlétszámhoz?

Az a kórház, ahol ez történt, régiót tekintve hogyan aránylik jövedelemben a többi régióhoz (netán peströl van szó?)

Ezek a pontok, ahol a személyes anekdoták buknak.

3. Ha ekkora hálapénz dömping van, miafaszért menekül mindenki, akár az Aldiba pénztárosnak?

Csak segíteni akarok a valóság feltérképezésében.

Nem döl össze a világom akkor sem, ha az ország java elhiszi hogy tíz éven át évente 20-30%-ot emeltek a hálapénzben fürdö növérek fizetésén, akik az Aldiban pénztáraznak inkább..

Egyébként jó sport, ahogy a betegek egymást hülyítik, meg licitáltatják hálapénzre :)

Aki hülye, az ugye meg is érdemli.

(Ahhoz a 4 órához, mütéttel, amit észleltél, asszonypajtásod ellátásában sacc 12 - 16 növér vett részt. De lehet akár 20 is.

Ha alapellátást hozzáveszem, akkor még ennél is több.

(Labordiagnosztika, röntgen(ultrahang, ct, mri) diagnosztika, altatós és mütösnök, osztályos növérek, akár több osztályon, orvosasszisztensek, recepciósok, beteghordó, mentöszállítók, véradó, patológia stb stb)

Ebböl a 4 órában esetleg felmerült 2, de inkább 1 tarifája, aki osztályon ránézett asszonyra, és vagy kapott vagy nem.

A többi 18 meg biztosan soha, mert azt sem tudod, hogy

- ök is növérek

- ök is foglalkoztak asszonnyal

-mi a nevük és egyáltalán hol vannak


A nyelvtanárok valóban kereshetnek, ök a kivétel.

Az easymaths tanárszám hogy aránylik az összes tanár létszámhoz?

100 a 100 ezerhez


300 000/hó

#836649 Koffein Előzmény: #836647

már biztos említettem, asszonypajtásnak volt műtétje, dél körül hagytam a kórházba, kb 4re mentem vissza. ebben a 4órában, úgy hogy nem kérdezte, a többi beteg mondta, hogy melyik műszakban, melyik dokinak, nővérnek mennyi az árfolyama, melyik kedves, melyik bunkó, név szerint felcédulázva...

továbbá, szerinted miből élnek az easymaths és társai? mondom, nyelvet tanító tanárok számla nélkül kaszálnak, matek, fizika, statisztika, közgáz stb ugyanez...

az hogy jó régen közvetítettél tanárt, az egy dolog, ma már bárki eladhatja tudását jó pénzért akár a neten e-oktatás keretében... akár te is :)


300 000/hó

#836647 tozsdenyul Előzmény: #836643

én kicsivel több ápoló hálapénz helyzetét ismerem, ahogy dokiét is, ha tapasztalat kell

Nincs

Az átlagnak

Ami van, az kivétel

Tanár dettó

Jó régen csináltam tanárközvetítést plusz órákhoz

Elég jól felmértem az igényeket meg a helyzetet, sajnos csak müködés közben és nem elötte

Persze, minden suliban van 1-2 ügyesebb tanár a 40-50-böl

Te az 1-2-t látod, és azt mondod, ja hát hogyne lenne. Ápoló ugyanez.


300 000/hó

#836643 Koffein Előzmény: #836639

tapasztalatból mondom, ápolónál van, csak nem akkora, mint a dokiknál és szemrebbenés nélkül elfogadja, mint ahogy a doki is...

nincs? angol tanár? fizika, matek, stb? ugyan már... persze vannak kivétel, hogy nincs plusz órája pl tesi tanár... :)

300 000/hó

#836639 tozsdenyul Előzmény: #836616

nem pofátlan vagy, csak olyasmiröl beszélsz, amihez khm, tapasztalat nem társul...

A hálapénz köztudatban van, ápolónál nincs.

Tanárnál sincs sok plusz óra

Ezek kivételek, nem az átlag.

300 000/hó

#836638 Koffein Előzmény: #836628

ez mindennapi sztori, vagy ha nem is napi, akkor heti/havi sztori, amikor a generációk találkoznak... az ősök "bábszínház műsoroznak", a fiatalabb generáció (aki gondolkodik) a „másik oldalra" került...


300 000/hó

#836631 Bendeguz Előzmény: #836628

Na még egy felébredt Ürge-Vorsatz Diána... Ha ez ilyen sebességgel halad, a Nap bekebelezi a Földet, amire az összes fideszes felébred

300 000/hó

#836628 Boby. Előzmény: #836602

"

„Hazudtam Neked Apu!

Kanalaztad a halászlét, és közben azt mondogattad, újra meg újra, milyen büszke vagy rám, amiért így megbecsülnek engem a munkahelyemen. A háttérben Vivaldi muzsikája szólt, ám a melankolikus hegedűfutamok helyett inkább a Cult dübörgő muzsikáját kellett volna hallgatnom, ugrálva, táncolva és azt ordítva: Tévedsz apám, nagyon is tévedsz, a fiadat kirúgták és eltüntették. De nem volt erőm ehhez. Némán zokogtam ott az asztalnál, karácsony este, és hazudtam folyamatosan. Attól féltem, hogy az én kivégzésembe majd Te halsz bele. A kilencvenegy esztendős szíved nem bírja elviselni mindazt, ami történt. S tudom, hogy azt kérdezted volna folyamatosan, hogy miért, miért és miért? Beszélnem kellett volna, kibeszélni magamból mindazt, amit átéltem az elmúlt egy évben. Beszélni, a Szöllősi nevű udvari bohócról, akiben annyi gerinc, férfiasság sincs, hogy legalább a szemembe nézett volna, amikor a mellette ülő, unott pártkatona felolvasta a végítéletemet. Az ember kiszolgáltatott és ebben a rendszerben, amiben élünk, ez sokszorosan igaz. Téved aki azt hiszi, hogy a futball hozza lázba leginkább a népet.

A seggnyalás a legnépszerűbb sportágunk.Ebben már világbajnokok vagyunk. S ha nekem bevette volna a gyomrom, ott a délutánonkénti pogácsázást a közeli pékségben a Szöllősi nevű oldalán, talán maradhatok. Vagy ha nem akartam volna olykor-olykor beleírni, belecsempészni a cikkeimbe egy-egy olyan szót, mondatot, ami kritikusnak tűnhet az ő szemükben, merthogy ők mondják meg, mit írhatsz, hogyan gondolkodhatsz és miként élhetsz. Övék a labda, ők jelölik ki, ki vehet részt a játékban.

Nem akartam én forradalmár lenni Apu.

Hogyan is akartam volna öreg fejjel. Úgy voltam vele, majd írogatom a szögletarányt, a nyugdíjig, a Felcsút–Kisvárda meccsen. Hetven szerencsétlennel a lelátón, másik hetven szerencsés haszonleső a VIP páholyban (hivatalos nézőszám 825…) De nem hagyták. Nem szeretik, ha nem tartozol közéjük. Bélyeget tesznek a homlokodra, és felcimkéznek.

Dakota tomahawkkal vágták ketté az országot.

A legszörnyűbb az Apu, tudom, hogy mennyire rajongsz Orbán Viktorért és rendszeréért. Még karácsony este is felmondtad a köztévének becézett bábszínház műsorát, az unalomig ismételt üres szólamokat. Vajon mit gondolnál, mit éreznél, ha tudnád, hogy a Te szeretett rendszered nem kér a fiadból. Hogy öreg fejjel utcára tette harminc év után, és ez felér egy gyilkossággal. De ezt is meggyónják majd, hiszen mindent a keresztényi szeretet jegyében tesznek, ezért szüntetnek meg újságot, üldöznek el egyetemet, nevezik csőcseléknek az elégedetlenkedőket, a kétségbeesésükben utcára vonulókat. És ezért mondták azt egy szürke novemberi kora délutánon a fiadnak, hogy mehet amerre lát.

Műkeresztények tobzódása.

A gyónás segít, a bűnbocsánat náluk az alaptörvény része.

Apu Te tudod a legjobban, hogy egyszerű keresztény emberke vagyok, ám én mégis átkerültem a „másik oldalra”, mert ők úgy döntöttek. Vajon hogyan néznek tükörbe? Abba a tükörbe, amely néhány héttel kirúgásom után, egyikük fejére zuhant. Isten nem bottal ver. De azt is tudjuk, hogy az Isten is az övék, a gázszerelőé, erről beszélt is. Isten is csak őket segíti, mert ők a jók, ők az igazi magyarok. Mindenki más, ahogy apám is emlegeti „piszkos komcsik” Utcára kerültem, de erre akár büszke is lehetek. Már nem tartozom közéjük, a fröcsögő, mindenkinél okosabb, megmondóemberek, stúdió-cowboyok közé. Már nem vagyok egy csapatban a makogó, motyogó barnacipőssel. A tényeket megcsúfoló, tenyérbe mászó képű táncdalénekessel, mellette az idegbeteg szőkével.

Senki és semmi vagyok.

Pedig szívesen beszélgetnék velük például a sajtószabadságról, amit fennhangon hirdetnek. Beszélgetnék Mészáros Lőrinccel, aki megnyerte a 2018-as valóságshow-t, egy aki mindent visz.

VV Lőrinc.

Esetleg szóba hoznám a nyesttelep kifejezést – mint a szólásszabadság szinonimáját.

Harminc év után pokoli nehéz újrakezdeni mindent. De nem panaszkodtam, nem sírtam, nem sajnáltattam magam, mert a végén még azt mondtad volna, népünk bölcs vezére, hogy az egész csak hisztérikus sikongatás. De most muszáj volt életjelt adni magamról, mert a megaláztatásnak is van határa. Elküldhetnek, eltüntethetnek, ezt megtehetik, ám a múltamhoz jogom van. A kézzelfogható emlékeimhez, a személyes dolgaimhoz, a pótolhatatlan értékű relikviáimhoz. Azt sem adták vissza. Cinikus vigyorral közölték velem, hogy eltűnt. Volt, nincs. S már nem is foglalkoznak velem. Az épületben, ha megjelenek, már biztonsági úr kísér – hányok tőlük.

S hányok a Szöllősi nevű udvari bohóctól, a Nemzeti Sporthoz vezényelt, az újságot korábban cinikusan szaklapnak titulált pártkatonáktól. Ügyvédhez fordultam – s ha kell Strasbourgig is elmegyek az igazamért.

Ne akarj tudni erről az egészről Apám. Ezt az írást úgy sem olvasod el, megmaradhat benned, a lelkedben az a tudat, hogy Magyarország a létező világok legjobbika, s hogy Orbán Viktor, a Te rajongott vezetőd mindent érted és értünk tesz. És eközben a fiad megbecsült munkaerő. Harminc év után is.

Jó lesz nekünk, jó lesz nekünk, csak előbb lágyan tönkremegyünk.

Pedig illúzió és hazugság az egész.

A nyesttelep az egyetlen valóság.”"