Ezek mai szemmel elég erősek!

amikor még a hangyák megtudták borítani az autó egyensúlyát XD :D
Fújd az arcába és bárhová követni fog :D
A sikeres házasság a konyhában kezdődik :D
ez egy női cipő reklám: Tartsd ott őt, ahová való :))
tartsd távol a depressziót XD
nyugi édes, a sört nem égetted meg :D :D
és a feleség mentő kfc csomag :))))
Ez olyan, mint a fehér Karácsony, állítólag azt is a marketingesek találták ki.
Elbaszott jó!
annyira szar, hogy már jó :)
jövőre jöhet a lidlis cipő mellé a lidlis maci a fa alá...
Következő reklám szlogent olvastam egy Bevásárló Központban:
Aszongya:
"Csatlakozz az önszeretet forradalmához!"
Nos, ha eddig volt is valami törpe környezetvédelem, most már ennek is lőttek.
Milyen szabályozás értelmében mondják be most reklám előtt, hogy !!!Csak 12 éven felüli nézőknek!!! ajánlott.
?
Lemaradtam erről a változásról.
Ha ezt be tudnám linkelni, milyen jó lenne.
--> Tour de France reklám
A fülledt erotikához most nem tudok hozzászólni.
De, ha pusztán rákeresek egy termékre a neten és utána hetekig minden oldalon követ, az nem olyan vicces.
jajj amikor még fiatal voltam és bohó és üdítővel kezdtem foglalkozni, volt egy tök jó tv-reklámunk aminek a megjelenésért, nem kis pénzt perkáltam a tv2-nek, majd a megjelenés napján, felhívtak, hogy nem mehet le, mert túlzottan erotikusan túlfűtött, hát emberrel még nem ordibáltam úgy mint a kedves telefonos droid hölgyel akivel felhivattak, de még aznap visszautalták a lóvét. :)
Ha a legálisan szerzett, rendezett hátterű adatok rendelkezésre állnak, akkor sem mindegy, hogyan használjuk fel őket. A Gartner egy friss elemzése több érdekes összefüggésre mutat rá ezzel kapcsolatban. A személyre szabott üzenetek fogadtatása alapvetően pozitív a fogyasztók körében, de nem minden esetben: a fogyasztók 60%-a pozitívan, 10%-a semlegesen, 30%-a negatívan viszonyul a célzott hirdetésekhez. Ugyanakkor a fogyasztók több mint 40% elvárja, hogy egy márka személyre szabottan kommunikáljon vele, és csak 10%-a a fogyasztóknak utasítja ezt el.
Mindeközben a fogyasztók büntetik azokat a márkákat, akik irreleváns vagy dühítő (nem személyre szabott) emaileket küldenek: a fogyasztók 48%-a leiratkozik, és 12% teljesen megszakítja a kapcsolatát az ilyen gyakorlatot követő márkával. De ha egy üzenet már túlzottan személyre szabott, az ijesztővé válik, és nagyobb károkat okoz, mint az irreleváns vagy dühítő emailek: a fogyasztók 57%-a leiratkozik, plusz 38% teljesen megszakítja a kapcsolatát a túlzottan személyre szabott üzenetekkel operáló márkával.
A kutatás azt mutatja, hogy azok az üzenetek, amelyek személyre szabásához 1-4 adatdimenziót használtak fel, jó eséllyel nem ijesztik el a fogyasztót (9% esély); azok az üzenetek, amelyek személyre szabásához használt adatdimenziók száma 4-6, már nagyobb eséllyel ijesztők (22% esély); míg 6 adatdimenzió felett már 31%-os esélye van, hogy a fogyasztó inkább ijesztőnek tartja a személyre szabottság mértékét.
Ráadásul az sem mindegy, milyen adatdimenziót használ a márka a személyre szabáshoz: bizonyos adatok felhasználásával a fogyasztók komfortosabbak (pl. vásárlási előzmények, nem, kor, hely), bizonyos adatok felhasználására azonban kifejezetten érzékenyek (pl. egészségügyi adatok, social media tevékenység, jövedelem).
Még egy érdekes aspektus, hogy mit is jelent a személyre szabás: ha azt a gyakorlatot vizsgálták, amikor a személyre szabás során a márka azt igyekezett bizonyítani, hogy ismeri a fogyasztót, az eredmény 4%-os romlás volt az eredményekben (márkakötődés, vásárlás, újravásárlás, kosárméret). Ezzel szemben a személyre szabásnak az a módja, amikor a márka segíteni próbált (a fogyasztó kérdéseire, igényire reagált, anélkül, hogy bizonyítani próbálná, hogy ismeri a fogyasztót), az eredményekben 16% javulást tapasztaltak. Ha pedig a márka mind a fogyasztó ismeretének, mind pedig a segítség nyújtásának terén személyre szabta az üzenetét, az eredményekben 20% javulás mutatkozott.