Regisztráció Elfelejtett jelszó

Magyarország

Nagyjabol minden igaz, a…

#835546 tozsdenyul Előzmény: #835543

Nagyjabol minden igaz, amit mondasz, es megsem kovetkezik belole hogy igazad lenne :)

a statisztika persze hogy torzit, valoszinu alulbecsul. Csak ahogy mondtam, most kevesbe becsul alul, mint korabban, ebbol onmagaban van egy jelentos emelo hatas.

szerintem a kata pont hogy benne sincs eleve a statisztikaban, ahogy egyeni vallalkozasok sem, de ha akar akkor valaki okosabb, majd elmondja, ilyen ertelemben meglehetosen rossz pelda

en elfogadom, hogy te hiszed amit mondasz, de mivel a statisztika alapjan nagyon messze van a valosagtol, ezert csak, hiheted. Arrol meg minek es hogyan vitazni.

http://24.hu/kozelet/2018/10/02/atlagber-fizetes-...

http://24.hu/belfold/2018/09/19/nagyon-tavol-all-...

http://24.hu/fn/penzugy/2017/07/20/300-ezer-forin...

http://24.hu/fn/gazdasag/2018/09/17/csak-amitas-l...


felhoztam konkrét példát…

#835543 rbbj11 Előzmény: #835534

felhoztam konkrét példát a katas egyéni vállalkozók kapcsán, hogy mennyire köszönő viszonyban sincs a statisztika a valósággal, mégpedig évtizedek óta jelentosen alulbecsuli a valós jovedelmeket. Feheredes ellenére saját egyéni vállalkozásom pl 231.400 ft nettó jövedelem a nav -nál 75.000 csúcs járulék fizetés mellett is, miközben duplája a valós nettó

https://444.hu/2018/12/3…

#835535 tozsdenyul

https://444.hu/2018/12/30/hadhazy-a-rendorseg-meg-...

Hát, jó reggelt. Eltartott 8 évig hogy leessen.

Videódokumentáció ellenére, a 112-öt hiába hívod, a rendörség a helyszínen nem lép, feljelentésre nem reagál.

És mégcsak nem is migráns, vagy soros-ügynök, egyszerüen csak mezei választott képviselö, esetleg mentös :)

szerintem a legtöbb a 25…

#835533 rbbj11 Előzmény: #835530

szerintem a legtöbb a 250-300 ezres, és azoknak is nagyon jó.

Abban pedig 100% biztos vagyok, hogy a 250-500 kategóriában többen vannak, mint a 250 alattiban. Persze nem statisztika, hanem valóság szerint

Ja és persze tulorakkal, premiumokkal,adókedvezményekkel együtt

ez rendben is van, számo…

#835530 tozsdenyul Előzmény: #835527

ez rendben is van, számokkal sose mondtam hogy ne így lenne:)

Csak annyit sugalltam hogy sokkal több a 130 ezres, mint a 400-500 ezres. (És sokkal több annál, mint amit ti gondoltok)

És a 130 ezres nem él olyan hüdesokkaljobban.


én azt állítottam , az …

#835527 rbbj11 Előzmény: #835521

én azt állítottam , az átlag valahol 300 körül lehet. Ebben benne van a sok 130 ezres, és a kb ugyanolyan sok 400-500. És van egy kiváltságos réteg havi 1 millió+ -szal , és az se olyan ritka , mint a fehér holló...

statisztikába nem megyek…

#835521 tozsdenyul Előzmény: #835516

statisztikába nem megyek bele, mekkora számosság a kata stb

De, kurva nagy fehéredés zajlott le, a statisztikában a növekedés ezzel együtt értelmezendö - aki érti, érti.

Amit nem értek, hogy mire ez a fene vitakészség, ti most mely állításommal harcoltok?

- hogy az alsó harmad (reálértékben is vszínü) durván szakad le?

- hogy az ország durván szakad szét?

- hogy az átlagkereset azért még nem 4-500 ezer? az csak egy kisebbség? És nincs szemetek a többségre?

Én úgy érzem az utóbbi állítás zavar kurvára titeket, de miért?

Mire ez a pedellusi düh, hogy a ti ismeretségetek márpedig igenis autószerelöként is 400-at keres, esetleg dánokhoz hasonlóan nyaralgat?

Ki nem szarja le :)

Én nem arról beszéltem, hogy ez nincs.


re faszság

#835520 Spade Előzmény: #835515

A dánok mindig is kiba nagy utazók voltak, hiszen ők a normannok, akik meghódították hollandiát, aztán a francia normandiát na és persze Angliát. Ezért is lett a 100 éves háború h ki kinek a vazallusa. Nem véletlen h Hamlet dán királyfi. Aztán pedig meghódították délen Sziciliát, Nápolyt északon Izlandot , Grönlandot és persze É-Amerikát is a norvégokról skandinávokról már ne is beszéljünk az ujjgyakorlat volt

Egyébként egyik legnagyobb, dinasztia alapító királyuk kék fogú harald Géza kortársa volt és a bajor I Otto egyébként német római császár nyomására mindketten kb egyszerre elkezdték téríteni a kereszténységre az országaikat ennyit a párhuzamosságokról

már akartam is kérdezni …

#835518 Sumér harcos Előzmény: #835514

már akartam is kérdezni az utobbi kirohanásaid kapcsán:)sosem látott nickként teljesen alaptalanul kategorizálsz....

"ti,élvezkedjetek,párhuzamos világotok,roszkor leszel rossz helyen,majd lesz ez még igy se,sokkterápia jön,becsüld meg az idöt, amíg smileyzol a témában stbstb"

te miről beszélsz?:)röhej:)

most ilyen mélységig nem vagyok a dolgok mögött megnyugtatlak,hogy ilyen csatakiáltásokkal üdvözölj.:)

akkor tegyük fel egy jo autoszerelo 250-300nettoval már tuttifruttipárhuzamos világban él?(500rol senki nem beszélt)Logikus,statisztika- buvár barátom:)

de ma egy cégvezető x6ossal,egy melos meg általában F-G astrával jár,azért van igy elvtárs,mert 89ben kapitalizmust csináltatok,tudod?

végülis felőlem ujra várhat mindenki 5évet egy xaros 2ütemű trabira,volt nekem olyanom is,lexarnám.még 1983ban a jaffa szörpöt is megittam,ugyan a narancs jaffa nem volt a kedvencem.:)

re faszság

#835517 rbbj11 Előzmény: #835515

másik fele pedig nem csak hetekre utazgat egzotikus helyekre (amíg a csóró dánok fő célpontja EU), hanem nálunk több tizezren a vadászati hobbit is megengedhetik.

Környezetemben nyolc háztartás évente egy hétre saját hajóval Adrián nyaral. És egyik se milliomos.

nyuszi, egyszeruen ignor…

#835516 rbbj11 Előzmény: #835514

nyuszi, egyszeruen ignoraltad hogy a katas egyéni vállalkozó tömeg 150 ezres netttoval szerepel a te vizsgált statisztikadban, miközben 4-500 ezret keres....és ez a lefelé torzito dolog nem kivétel , inkább szabály. A magyarok sokkal de sokkal gazdagabbak, mint a KSH vagy bármely statisztika mutatja

re faszság

#835515 TrendMan Előzmény: #835513

" A dánok 81 %-a képes évente legalább 4 hétre elutazni üdülni."

Nem semmi.

Nálunk a családok fele évente még 1 hétre sem utazik el.

Szép arányok.

Legjobban azonban a távoli országból útrakelő bevándorlók állnak, ők egész évben utaznak!

a sokkterápia jön, nyugi…

#835514 tozsdenyul Előzmény: #835496

a sokkterápia jön, nyugi, söt volt is már pár, mégse okosodtak okosodtok semmit

Te is becsüld meg az idöt, amíg smileyzol a témában, majd lesz ez még így se

A nettó medián (gyengébbek kedvéért az ország fele tehát ez alatt van) kereset 170 ezer nettó, ezt csak csendben ideírom a vad 400-500 ezres tuttifrutti párhuzamos világotokhoz, aztán élvezkedjetek tovább az álomban, addig jó, amíg tart :)

re faszság

#835512 banyaiz Előzmény: #835505

PPS alapon kell megnézni akkor. Ez korrigálja az árszínvonal különbséget. Ha így nézzük akkor 4-5-6 x különbség "csak" 2-3 x különbség lesz.

Hasznos csak azért az árak különbözősége milyen súlyozással van ebben az nagyon torzíthatja. Ahogy az inflációnál is mikor az ingatlanárak, bérleti díjak duplázódnak , triplázódnak néhány éven belül és az infláció ehhez képest 0-át mozog . Más súlyozás akkor mindjárt egész más inflációt kapunk miközben ez azért egy elég alapvető jószág az embereknek. :) Szóval bele kellene nézni mélységében ebbe a pps-be , ezért nekem jobban bejön a sima eurós összehasonlítás. Persze a feketegazdaság mértéke is valószínűleg lényegesen eltér KKE és mondjuk Dánia összehasonlításban.

Ilyen ez a statisztikai műfaj. Azért egy sacc/kb közelítésre jó.

Dánia nem egy nagy népességű ország, turistáik nem tudnak mindenhol ott lenni. :) Nem ismerem a dán népszokásokat nyaralás ügyben vagy turizmus ügyben. Hol lehet felfedezni a dán turistákat nagy sűrűségben a világban, milyen helyeket kedvelnek. Spanyolország, vagy Olaszország vagy ilyen déli helyekre tippelnék éghajlat miatt de erre is biztos van statisztika mint mindenre . Még szerintem azt is kinyomozhatnánk mit szeretnek reggelire enni, mindent mérnek már.

a jólét mércéje ?

#835510 TrendMan Előzmény: #835509

Hát ha ilyen kérdést teszel fel, akkor neked vagy nincs egyáltalán vagy nagyon utálod.

Persze, hogy van ilyen, neikem is volt ilyen, vannak ismerőseim, akiknek most is van.

Összességében a munkaerőpiacnak abban a szeletében, ahol én mozgok, az állások minősége nem javult - persze hogyan méred ezt objektíven?

a jólét mércéje ?

#835508 TrendMan Előzmény: #835503

Mi a bizonyítékod az állások minőségének javulására?

Rengeteg ismerősöm dolgozik olyan 'automatizált' mh-en multinacionális nagyvállalatnál, ahol csak a pénz tartja ott, de rühelli és szíve szerint elmenne.

az ideíró nincs alternat…

#835506 tozsdenyul Előzmény: #835500

az ideíró nincs alternatívásoknak írtam (meg az olvasóknak)

Ha érti jó, ha nem akkor is

A dolgok már mennek ahogy kell (re: útjelzök), és nincsenek útelágazódások

Ki ki ha hasznosít bármit, a saját életéhez, akkor már jó