Regisztráció Elfelejtett jelszó

Magyarország

oszt mindjárt kiderül, h…

#835252 Koffein Előzmény: #835251

oszt mindjárt kiderül, hogy te vetted meg :-P

csőlátás? pfőőőj... :-P

igaz, igaz, ha mindpuszt…

#835250 Koffein Előzmény: #835249

igaz, igaz, ha mindpusztulunk 19ben, kéne egy stokys belső jelszó, hogy fenn a fényes mennyek útján tudjuk azonosítani egymást.

amúgy, ha olvasnál más totyikot tudnál erről az infóról #835073 reméljük az új tulaj nem zárja be a bazárt. :)


mondanám, hogy kíváncsi …

#835249 tozsdenyul Előzmény: #835244

mondanám, hogy kíváncsi leszek a kaján mosolyodra ez ügyben úgy 4 év múlva, de sajna nem lesz hol lássam már :)

2018 decembere megmutatt…

#835235 tozsdenyul

2018 decembere megmutatta, hogy a magyar emberek már hiába várnak védelemre a rend öreitöl.

És hol van még 2019?

Alakul ez szépen.

persze, sorok gyurcsány …

#835189 tozsdenyul Előzmény: #835188

persze, sorok gyurcsány idején is voltak, csak akkor lehet elég volt 2,5 állás is hogy minden szart megvehess, most meg kell 3,0.

De az 5. jövedelmi tized tényleg többet költhet, csak az alsó 4 lett még csóróbb.

A felsö 6 meg sokkal kevésbé gazdagodott, mint a régió, szakadnak le ök is, de kit érdekel ha van miböl tömegelni a plázában. Legfeljebb többet túlórázik, és máris ott lesz a román színvonalon. (A többi elérhetetlen)

A link meg lemaradt:

http://g7.hu/allam/20180402/a-magyar-vergodes-eur...

egyetértek, de ettől még…

#835188 Koffein Előzmény: #835185

egyetértek, de ettől még nem lesz lóf@x se ,,, tolhatod a kanapéforradalmat..

nézd https://www.penzcentrum.hu/vasarlas/tomegnyomor-or...

egész hónapban 30-40 perces utak közel másfél órába teltek, volt olyan nap, hogy a kosztolányitól a gellért térig egy óra (kb5perces út autóval).. tele van minden, vásárolnak, tömik az arcukat, tele van van a város autókkal, fogyasztanak.. nem tetszik a rendszer, de van zsé, ma pl az aleeba akkor tömeg volt, hogy mozdulni alig lehetett.. csak egy rendelésért mentem be, de egyből idegállapotba kerültem, karácsonyi vásár tele,vásárolnak, fákból alig van már választék, a környéken van olyan árus, hogy már csütörtökre eladott mindent, kis szar fa 8e, nagyobb 20e körül... veszik, viszik, mint a cukrot... örülünk vincent? örülünk...

megy a balhé a túlóra miatt, de sehol nem hallottam, hogy cafetéria keret eltörlését követelnék... majd januárba bértárgyaláskor sokan meglepődnek... már ha lesz bértárgyalásuk, majd csak néznek ki a buciból...szomorú, de e van.. :-/

Eü tapasztalat

#835184 tozsdenyul Előzmény: #835183

az eü-ben brutál túlóra van . Kifizetetlenül. Most ennek legalizálása történik, hogy perelni se lehessen.

Az ÁNTSZ már pár éve létrehozta a rendeleti hátteret, hogy vezényelhetik az eü személyzetet egyik helyröl a másikra, munkaerö hiány okozta "vészhelyzetben"

Persze, majd jól megválogathatod a munkáltatót, ha szemét, mi? Rendeletileg szolga vagy.

Meg kevés a túlóra lehetöség? 3 állás is kevés?

http://www.google.com/amp/s/index.hu/belfold/2018...

Ez 1db kórház, 200 dolgozó, fejenként minimum 1 millió forint kifizetetlen túlóra.

Nem 3 hónapja kifizetetlen, hanem évek óta.

3 éves pereskedés. A kórházigazgató aki ezt eljátszotta, pont jó lett államtitkárnak. Lehet csinálni nagyban.

(Amit linkeltem korábban, az orvoslás mellett oktató orvosokról, ugyanez. Trükkök százai hogy ne kelljen fizetni. Aláírták? Alá. Úgy érzik kurva nagy átverés volt ez így? Úgy. Volt más alternatíva? Nem volt.)

Olyan szinten nem tudnak a hívök a magyar rögvalóságról, hogy fáj. Na, nem nekik, ök az urak. De persze osztják hogy inkább a szemednek hiszel te hülye?


Eü tapasztalat

#835183 tozsdenyul Előzmény: #835154

Párhuzamos univerzumban él az ország két fele (fideszes nem-fideszes)

Olyan szintü a diszkrepancia, hogy komoly kérdések merülnek ám fel tudományos oldalról:)

Pl vidéken akkora jólét van hogy ihaj. Gyurcsány elbújhat emellett. Készséggel elismerem, bár állítólag az alsó 3 jövedelmi decilis 2010 óta folyamatosan kevesebbet keres. Reálban. Föleg ha szegény inflációt nézel.

Állítólag a munkavállalói szegénység statisztikai kategória a térségben egyedülálló módon magyarországon nö.

Konkrét tapasztalatok, az eü személyzet, mentösök, ápolók, beteghordók minimum 2 állást visznek, kivétel nélkül. De inkább 3-at. Ez is a jólétet mutatja.

A hálapénz állítólag ötödére zuhant a borítékokban. Mert jólét van.

Az ingatlanok ára csökken.

Érdekes ez ám, mert itt esküdözik (a felsö 10%) hogy milyen fasza minden.

Hát igen, csak a felsö 10 jóléte az alsó 40-töl lett átcsoportosítva, ami rendben is van, persze hogy ök a fideszre szavaznak. De az alsó 40-re vakok? Becsukják a szemüket, hogy inkább ne is lássák? Hát naná, miazhogy.


naaa,csak figyelsz a pá…

#835169 Sumér harcos Előzmény: #835167

naaa,csak figyelsz a párbeszédre:)kicsit gondoltam megcukkollak,régen szoltál hozzá:)

bocsánat,valoban nem gondoltam,hogy eme balladára gondolsz....

igazábol ott lobog az árpádsávos Gyurcsánnyal egy barikádon, agressziven nem hiszek itt jobb-ballépésben,nincs ilyen,de ebben már vagy 6-10éve nem hiszek.

egyébként nagyon sok baloldali haver van a környezetemben,

ha ebből a megközelitésből vizsgáljuk,nemzetibe igy meg max szinházba járok:)

egy jo szakmunkás(épitöi…

#835168 Sumér harcos Előzmény: #835165

egy jo szakmunkás(épitöipar,fémipar) az már korábban is megbecsült tétel volt,még a válság alatt sem került lapátra.

biztosan,most én nem vitatom,hogy éppen ő nem üldözött el senkit,de ez a canossa-járás sem 2010ben kezdődött el.

(sőt egy rohadtul keskeny hajszálon mult számomra is,hogy 2013ban nem hagytam el az országot,szinte már kint is voltam.)

de pl. van cnc esztergályos ismerősöm 1971es születésű full profi,ő 20éve 1997 öta belgiumban,hollandiában esztergál,őt a bérek üldözték el,azota sem jött haza,nem gyurcsány,sem orbán,nem is okol senkit,őt lehetetlen hazacsalni,vagyonért dolgozik havonta.

a pénz.




Kömives Kelemenné(Székel…

#835167 Láma Előzmény: #835164

Kömives Kelemenné
(Székely népballada)

http://www.wekerlekos.hu/download/irodalom/6_122_k...

Röviden ennyit a roma nyelvre hajazás margójára te nemzethy teeee. :)

"örülök,hogy feltűnt,hogy ezek valoban nem értelmiségi munkakörök,ez is gond?viszont ma jobban megfizetik őket ,mint a te értelmiségi szakmádat,valszeg ez a gond.:)

Semmit, de tényleg szó szerint semmit nem értettél meg abból, amit írtam.

"olyan vagy ,mint egy jo roma muzsikus,feláll a baloldali zenekar,akkor kontrázgatsz néhányat,utána lelépsz 3 hétre:))"

Nem. Akkor kontrázgatok, amikor nagyon elgurul a gyógyszeretek. Olyankor magasabbak a labdák.

"viszont ma jobban megfi…

#835165 Boby. Előzmény: #835164

"viszont ma jobban megfizetik őket ,mint a te értelmiségi szakmádat,valszeg ez a gond.:)"

Nem erre vonatkozott Láma hozzászólása,de ha már itt tartunk, akkor azt azért jegyezzük meg, hogy a szakmunkások bére, annak következtében emelkedett meg - részben -, hogy orbán, immár szerény becslések szerint is 600.000-et elüldözött az országból.Amiből pedig hiány van annak általában felmegy az ára.

kackac kukac,már most si…

#835164 Sumér harcos Előzmény: #834800

kackac kukac,már most sincs fidesz szavazo,mit 10 év mulva?:))

Roma nyelvre hajazva,ne csak kőmívest emlitsd,lehet még festű,marús stb.

örülök,hogy feltűnt,hogy ezek valoban nem értelmiségi munkakörök,ez is gond?viszont ma jobban megfizetik őket ,mint a te értelmiségi szakmádat,valszeg ez a gond.:)

olyan vagy ,mint egy jo roma muzsikus,feláll a baloldali zenekar,akkor kontrázgatsz néhányat,utána lelépsz 3 hétre:))

remélem nem azért ,mert vkinek a harmadik nickje vagy?.)