Regisztráció Elfelejtett jelszó

Politika és társadalom ahogy ÉN látom...

Matgab aktuál?

#831220 Spade Előzmény: #831109

"

Gépi hírolvasó mondja be mostantól a híreket a kínai hírügynökség televíziójában. A mesterséges intelligencia elkezdte elvenni a bemondók munkáját.

Nem csak 24 órában, az év 365 napján leszek az ön társa, végtelen számban lemásolható vagyok, végtelen helyszínen hozom el önnek a legfrissebb híreket

– mutatkozott be a Hszinhua kínai állami hírügynökség új tévébemondója. Az új figura a megszólalásig, sőt azon is túl hasonlít az eddig is ismert hírolvasóra, Csiu Haóra – írja a Guardian. Vele szemben azonban ő nem ember, hanem mesterséges intelligencia.

"

és ez még csak a kezdet, mi lesz itt 10 év múlva? A zindexet meg a blogjait is MI írja majd, a színházi darabokat filmeket MI rendezi és játsza majd micsoda sipítozás lesz itt ? És akkor az önvezető robotokról minden kategóriában ne is beszéljünk se a kereskedelemben segítő MI avatarokról eladó nem is kell. A lehetséges munkáknak amit elvesz az MI végeláthatatlan a sora. És a sok idióta fasz nem is sejti mi vár ránk

Matgab aktuál?

#831089 matgab Előzmény: #831088

Minden nagyon szép, minden nagyon jó, egy kicsit magas a korrupció, de amúgy kellemesen élhető az ország.

Emelkednek a munkabérek, jó a klíma, a foci lehetne kicsit jobb is, de hát minden nem lehet tökéletes. A nyugati világ meg rohan a vesztébe.

Továbbra is a nők tetszenek...:-)


Matgab aktuál?

#831088 Bendeguz

Matgab, mit látsz most az országban, EU-ban, hogy haladnak a dolgok, mi tetszik, mi nem? Már nem fogok veled kötekedni, becs szó, max néhán dolgoz megcáfolok. Elvekről már nem vitatkozom :)

GDPR

#821395 TrendMan Előzmény: #821293

Én is.

Ennél jobban csak a Hosszú Katinka vs Tusup üzenetsorozat zavar.

Nem tudom elmondani, mennyire tele van a .... mi f xxx ért kell nekem ilyeneket az arcomba vakítani.

Fxxx se érdekel.

GDPR

#821284 matgab Előzmény: #820423

Hogy én mennyire utálom ezt az egész GDPR témát.

Már megint egy eszetlen bürokratikus idióta baromság , ami rá van erőltetve a társadalomra a vízfejű , a valós világtól elzárt nagyhatalmú és semmi hasznot nem hozó EU hivatalnokoktól- csak hogy érezzük, hogy nem hiába veszik fel több milliós költségtérítéseiket és fizetésüket.

Mi a lófüttynek erőltetnek egy gyakorlatban betarthatatlan szabályt, aminek akik meg akarnak felelni, azokra egy csomó adminisztrációs terhet rak, akik meg ki akarnak bújni alóla, azok meg úgyis kijátszák...


Népesedés

#819865 TrendMan Előzmény: #819856

"Ami már csak azért is nehezen befutható, mert a legtöbb fejlett országban 2 alatt van már jó ideje a ráta, és ennek oka nem feltétlen a rossz népesedéspolitika, hanem a demográfiai átmenetnek nevezett jelenség, ami főleg az értékek változásából vezethető le."

Szavazati jog

#819856 TrendMan Előzmény: #819850

Igazad van, bár az ÉN relatív.

Nekem pl. egész mást jelent:-)

Ez talán idevág:

Fény derült a kormány új demográfiai csomagjára

http://hvg.hu/itthon/20180425_Itt_az_etlap_mivel_a...

A dokumentum legfontosabb megállapításai:

  • A gyermekvállalás további ösztönzése előtt említi célként a lakosság egészségi állapotának javítását és a várható élettartam növelését.
  • Népegészségügyi prevenciós és szűrőprogramok indítása.
  • További egészségügyi intézményfejlesztésre és eszközbeszerzésre van szükség.
  • Mindezekkel az időben igénybe vett egészségügyi ellátást segítenék.
  • Az intézkedéscsomag második helyére került a várandósság és a szülés körülményeinek javítása.
  • Család és munka összeegyeztetésének támogatása: bölcsődei kapacitások megkétszerezése (50 ezerről 90 ezer férőhelyre) és az atipikus foglalkozási formák ösztönzése. Távmunka, illetve rugalmas- és részmunkaidő.
  • A szemléletváltozás mellett a munkáltatók anyagi ösztönzését és a munkajogi szabályok kiigazítását javasolja a dokumentum.
  • Főállású anyaság nagyobb anyagi elismerése.
  • Az apák szerepének fokozottabb elismerése.
  • Népesedéspolitika fókuszának kiterjesztése a határon túli magyarokra.

Annak érdekében, hogy ez első gyerekek a mostani, átlag 28 éves kor előtt megszülessenek, a diák-, illetve lakáshitel-tartozások elengedésének már bevezetett intézkedésein túl is további anyagi segítséget kell a korosztálynak nyújtani

- áll a portál szerint az anyagban.

NGM: bölcsődeépítési program indul

A kormány demográfiai programja keretében bölcsődéket építenek uniós és hazai forrásokból - mondta Berczik Ábel, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kincstárért felelős helyettes államtitkára szerda reggel az M1 aktuális csatornán.

A helyettes államtitkárt felidézte, a gyermekétkeztetés színvonalának további emelését célozva a kormány hazai költségvetési forrásból idén kétmilliárd forinttal járul hozzá az infrastrukturális feltételek javításához. Ennek eredményeként akár több száz településen létesülhetnek vagy újulhatnak meg bölcsődei és óvodai konyhák, étkezők.

Hozzátette, idén a demográfiai program miatt koncentrálnak a bölcsődékre is, hiszen fontos, hogy a megújuló, illetve az újonnan épülő bölcsődék a 21. század követelményeinek megfelelő színvonalú konyhákkal rendelkezzenek.

Szavazati jog

#819850 matgab Előzmény: #819833

na, ne offoljuk szét ennyire a topikot, ez mégiscsak az a topik, hogy ahogy ÉN látom...

Évek múlva meg rohadt nehéz lesz így visszakeresni mit írtam, hogy bizonyítsam, hogy lám lám én már évekkel ezelőtt megmondtam...

:-)

Szavazati jog

#819833 Koffein Előzmény: #819831

Így látatlanba azt mondom, hogy Google Analyticsbe az Apple watch, fitbit stb üti bármelyik svájci gyártót :)

Szavazati jog

#819830 TrendMan Előzmény: #819826

Elit módon pozicionálja a vevőt vagy csunya szóval kivagyiságból is megveszik.

Kiemel a tömegből vagy legalábbis sokan ezt gondolják.

Szavazati jog

#819829 Koffein Előzmény: #819826

attól függ milyen számot nézünk .. árbevétel nőtt, forgalom csökkent.

"..a világban készített órák 2 százalékával az árbevétel közel felét ők szerzik meg. A 10 év alatt duplájára növekvő svájci óraárak azonban csökkenő keresletet eredményeznek a gyártók szinte minden főbb piacán."

https://www.tozsdeforum.hu/uzlet/gazdasag/bajban-a...

Szavazati jog

#819826 Sumér harcos Előzmény: #819825

szánalom....

mi jön még...

off

apropo órák... néhány évvel ezelőtt azt josolták vége van a tradicionális svájci oragyártásnak.....mivel az okosóra- okosórák mindent tarolni fognak.....hát állitolag rohadtul nem jött be a joslat,a számok nem ezt mutatják.

Egy igazi svájci automatanak nincs ellenfele,csak a vevő pénztárcája hogy meddig mehet el árban.

izléses,felemelő,akár sznob,vagy mint egy jo 25éves islay whisky,mindent kielégitő életérzés egy ilyen órát viselni....ezt egy okosóra soha nem fogja hozni,adni.

on