:) még nem olvastalak..alulról megyek felfelé..
bocs, de meg kell értenem a gondolatmenetedet. Adj időt.
Addig is segíthetnél, hogy világosabban leírod hogy szerinted miért kell a fidesz gdpből elvenni 3%-ot, a szocikhoz meg hozzátenni 5-6%ot.
Nem ugratásból írom.
bocs, de meg kell értenem a gondolatmenetedet. Adj időt.
arra bezzeg érdemben nem reagálsz, amit írtam...
Voltak a fidesznek jó lépései. Pl. a KKV-k hitelezésének felpörgetési kísérletei is jók. Hogy értelmetlen szavazatvásárlásokról nem költ 13 havi nyugdijat és egyebeket, az is jo, söt, még az is meglep, hogy végre csinál a rengeteg adoemelés után adocsökkentést, l. mod. áfa kulcsok, munkaadoi jarulekok csökkentése, jo a minimälbér emelés is.
De mindez nem befolyásolja alapjaiban sem a GDP-nket, sem az államadosságunkat, és ez a gond. Ezek csak apro matatások, a fö sodor nincs is a mindenkori magyar döntéshozók kezében. Az alap kiinduló pont a lopás mennyisége volt. Prospero számszerü állításaibol kiindulva, melyben teljesen alapvetö folyamatokat és számokat hagyott figyelmen kívül.
Erre persze nincs mit mondanod, csak fujod ismét az ezerszer leirt, mindenki ältal unäsig ismételt rögeszméidet, tanaidat, vélemenyédet, világlátásodat. Semmi konkrét, csak általános hablaty, gyülölködés.
Viktor a világvége bulit rendezi meg. :) Mint a Vonzás szabályaiban. :)
Nonstop világvége bulit tart egy kis nyilvánvalóval kiegészítve mint a külső táborok. Meg néha elmondja, hogy mások hívták meg őket Európába. Egy ilyen élesen látó valaki aki torkon ragadja a probléma lényegét, a maga a PC vége módján.
elég egyszerű a dolog.. dúlnak-fúlnak a libsik..
megbolondulnak nem az van amit vártak..bejött az unortodox gazdaságpolitika.. gyogyik nem jönnek rá eu ortodox politikával elöször emelte a kamatot.. miközben usa nullára vitte..
Amikor mató nagy lépésekben vitte le a kamatot emlékezhetünk mit mondtak ezek.. majd 450lesz az eur...csőd nem tudjuk finanszirozni a hiányt.. kikergették mint ördögöt a tuggyukkik IMF-et..(az egy sötét folt amikor orbán keleten és kinában járt..utána gyorsan vissza kellett hivni azt a csúf libát)
Közel sem a tények a számok érdeklik őket..
Attól is megbolondulnak ez a kormány az akinek a kormányzás során nem csökken drasztikusan a népszerűsége.
Attól is megbolondulnak kedvenc embereik pártjaik..lassan a hibahatáron egyensúlyozgatnak..még reménysugár sincs lbibsi égen.. egyedüli csillag az új messiás.. Lajosuk..:DDD
Tény a fidesz f@szkodása számomra érthetetlen.. tudhatnák a megbolondult cion és ballib erők minden hibát ezerszeresére nagyitanak...övék a média..euban ott röfögnek...és nem nyugszanak amig a fasiszták vannak hatalmon...mint tudjuk fasiszta az..aki nem az érdekeik szerint ugrál.. addig liberálisok amig az van amit akarnak..amig nekik mindent lehet.. amig az érdekük van a középpontban..amig minden nap van haszon..
Kisajátitanak fogalmakat.. magukra aggatnak jól hangzó lózungokat..besütnek agyakba kulcs- és hivószavakat...a modern ember tulajdonságainak szajkózásával az intelligens mosópor vásárlói.. a beléjük nevelt lelkiismeretfurdalással..és identitásuk keresésével simán megvesznek..magukénak éreznek.
Csak mennyire fókuszál rá a politikánk majd. Nyilván nem fejeződik be 18-ban a sztori. Ahogy a gonosz bankok se fejezték be 14 -ben a tevékenységüket. Úgy gondolom előbb utóbb le lesz nyúzva az ügyről az összes bőr. 18-ig talán kitart még ezekkel az 1x1 dolgokkal.
ez nem pc, ilyet nem lehet mondani, sőt gondolni sem... meg küldönben is, micsoda nacionalista duma, amit itt írsz, meg mit képzelsz magadról, hogy ilyeneket írsz + gondolsz? majd jön a dzsihád megtorlás, ahogy nyuszi is megmondta, ezt a rugdosódást, leköpést, gyújtogatást, disznóhúsos szendvics készítést még visszakapja a bennszülött nép, főleg orbán népe, mert mindnyájan életképtelennek vagyunk... ha élni akarsz, akkor gyűjtsed a javaidat, hogy tudd fizetni feléjük az adót, ha nem, akkor tudd hol a helyed... nyisd ki ajtódat, fogadd be akit be kell, tűrj, és talán, a nagy allah előtt megbocsájtást nyersz, ámen vagy mi a tököm... :-DDD
nem merkel hivására indultak meg a tömegek? Gyertek! Tárt karokkal várunk. nem ez volt? most meg tömeges kitoloncolás indul.
Orbán azt mondta amit én.. azonos kultúrkörben lévő táborok.. mivel világprobléma..ezért az ensznek kell fizetnie a táborokat.. a táborokban kell elvégezni az azonositást és a letelepedési..vagy menekült státuszok kivizsgálását... aki hamis papirokkal érkezik az minden jogot elveszit..
A schengeni határok védelme nem opció..hanem szerződéses kötelezettség.. merkelnek semmilyen európai felhatalmazása nem volt a magyar határok megnyitására..
A világ minden országába azonositás és engedély vagy vizum kell a belépéshez..
Az első biztonságos hely eléréséig menekült valaki..
Ha bemenekülök valahova akkor betartom az ottani törvényeket szokásokat.. és a helyzetemnek megfelelően viselkedem..
ezeket sztem te is meg a hasonló műemberjogisok is megértik.. de nem fogjátok.. pedig nem bonyi.
nem csökken, hanem gyakorlatilag stagnäl az ällamadossäg
a 3% gazd-i növekedés nem a kockäzati étvágy miatt van, hanem a globális konjuktúra miatt
az alacsony infla pedig a maga nemében nem is pozitiv hatás, hanem a gyenge fogyasztäsunk miatt van
De úgy egyébként minden stimmel....mondom, nem fog senki neked az alapoktól oktatást tartani...hidd, amit a pártod mond.
És igen, hitelminösítök sz.t sem érnek, de ez mär köztudott.
És nem csak a kockázati étvágytól függ, hanem alapjaiban, vagy nagyobb részt függ attól. Én azt mondom, összeségében a globális és esetünkben különös a német piactól függ országunk eredménye. TEHÄT hogy a hüle is megértse: a globális folyamatokkal nem tudunk teljesen szembe menni, de a mindenkori kormány annyit tud tenni, hogy ha negativ a hatäs azt tompitja, ha pozitiv, azt fokozza.
Elözö szoci kormány a negativ hatást alig tudta tompitani, a fidesz kormány a pozitivat alig birja fokozni. Tehät nagy kül. nincs ebben köztük.
Viszont felrobbanó hozamok és minuszos gdp ellenére is "csak" 8000 mrd-dal nött a hiäny szociknäl, miközben fidesznél minden rozsaszin ellenére és 3000 mrd-os nyugdij lenyulás mellett se képes érdemben csökkeni az ällamadossäg. Ebböl csak az nem lätja a végeredményt, aki nem akarja....
Senki nem ällitotta, hogy nem volt része a kormányoknak abban, hogy sérülékenyen ért minket a válság. De ettöl függetlenül a lopásokat nem hasonlithatod össze a konjukturälis és dekonjukturális ciklusok hatását figyelmen kívül hagyva. Ez volt a kiinduló pont. De csak terelsz, csúsztatsz
A görögöket pedig hagyd mär ember....törökökröl is beszélhetnének....mindig vannak spec esetek, de hiäba akarod ezzel a globälis trendeket megkérdöjelezni, ez egy tözsdefórumon nem fog menni....attól mert a görögök a kvázi-csöd ällapotuk miatt kivételek, attól még globális folyamatok az országok 90%-än lätszanak (nem mellesleg még a görögökön is....mert mär nem -10% a gdp vältozäsuk évek óta...)
Pont ez az, amiben hatalmasat tévedsz, a kockäzati étvágy nött, ahogy elmult a 2008-2009-es rettegés, mégpedig globálisan! Alapokat sem érted, nincs veled értelme szót váltani. Hallottál vmi utasítást a pártban, aztán elhitted nekik...
irtuk már, ez nem Mari néni fóruma, nem vagyunk megvezethetö hülye gyerekek....
Globálisan változott meg a hozamkörnyezet, nem azért, mert a fidesznek gazd.pol eredményei vannak! 2008 elött USA-ban sem volt tartos 0%-os kamat, és nem azért lett az, mert olyan fasza volt a gazd.pol és mert olyan faszán csökkent a kockázata az államadósságnak. Ugyanez mindenhol elmondható, kivéve néhány unortodox kretén államot, mint törököket, akik szándékosan széllel szemben vizelnek Erdogan miatt. De egész EU-ban, lengyeleknél, románoknál, még Kínában is erösen lecsökkent a hozamkörnyezet és vele az államadósságok kamatai is.
még szájbarágósabban: szociknál adjál 5-6%-ot a gdp-hez (amikröl nem ök tehetnek), fidesznél vonjál le 3%-ot. És ezek után figyeld meg, kinél mennyi maradt...
leirtam, hogy jön ki
Vedd alapul a sajät magad által leirt számokat, korrigáld a nyugdijalap ällomosításával, és tisztítsd meg az államadósság növekedést a hozamok hatásától, hisz nem hasonlíthatod össze akkori 7%-os hozamot a mostanival, hisz az nem fidesz érdem, az globális piac és kész.
Továbbá korrigálj még cds felárral is és a gdp növekedés nagy részével is, amire egyik kormánynak se volt hatása, hisz a német megrendelésektöl alapjaiban függ a gdp-nk, az pedig tölünk független. Tehát mindkét kormánynál vegyél mondjuk 0%-os GDP növekedést alapul, hogy összehasonlithasd, amit valóban ök loptak, és nem a piaci hatás eredményezett
jaj ne már...ne kelljen mär alapoktól kezdeni....vazzeg, ahogy ibiza mondaná, google a barátod...minden kockázatos piacon nött a kockäzati étvágy, ahogy a globális töke és pénzpiacokon eltünt a rettegés és a pánik, a régiónk összes cds felárán láthatod, az összes régiós ország állampapír hozamain stb-n
Ez a piaci szentiment, ami alapjaiban meghatározza a paicunkat, mindig is ez volt a döntö. Görögök csak azért lógnak ki a sorból, mert nekik a régiónkhoz képest is olyan magas az adósságállományuk, hogy gyakorlatilag folyamatosan csöd közelében billegnek, csak EU-s lélegeztetö gép tartja öket életben.
szóval az alacsony áht-nek, csökkenő államadósságnak, növekvő foglalkoztatottságnak, csökkenő munkanélküliségnek, csökkenő szegénységnek, alacsony inflációnak, 3%-os gazdasági növekedésnek abszolút nincs köze ahhoz, hogy alacsony kamatok mellett finanszírozzák az országot - kizárólag a kockázati étvágy növekedése miatt csökkennek a refinanszírozási kamatok. Ezt is megtudhattam egy komoly tőzsdefórumon. Már csak egy kérdésem van. Akkor mi a faszt rugóztok azon hogy csak 3%-os a gazdasági növekedés és nem 10%- nem mindegy? eu stabilitási paktumában miért fenyegetik az országokat túlzott deficit eljárással ha kizárólag a kockázati étvágy határozza meg a kamatot? Nem mindegy? Hitelminősítők minek veszik figyelembe ezeket az adatokat, ha nem számít? Sőt én is szívesen adom olyan országnak a pénzem, akinek két szép szeme van, nem törődöm vele, hogy visszakapom--e, hiszen ott az imf baj esetére, és még sok millió befektető gondolkozik így a világban. Sőt csak olyan részvényt érdemes venni, ahol nincsenek fundamentumok, kizárólag spekuláció meg kockázati étvágy. A refinanszírozási kamat alakulása független minden objektív tényezőtől szerintetek a kockázati étvágy a mérvadó. Tőzsdefórum.
Azt hogy miért írok ide - azt meg szerinted érted, csak az a baj, hogy félre.
Azon a szemüvegen keresztül amin nézed a világot, mindenki faszságot ír aki nem ért veled egyet. Már megszoktuk.
Nem jó a 3%-os gazdasági növekedés, mert 10%-nak kéne lennie, és ezt a ballib kormányok alatt már régen elértük volna.
Csak azt nem értem, hogy 2002-2008 között miért nem értük el a 10%-ot, amikor ugyanolyan pénzbőség volt a világban (forrás: Gyurcsány), mint most és könnyen hitelezték az országot.
Meglátjuk, hogy hány robbantás/terrorcselekmény lesz addig EU-ban. Majd az eldönti, hogy mikor kerül le a napirendről a kérdés.
várom a magyarázatot, főleg rbbj-től hogy ha mindenki gazdasági növekedését automatikusan hajtja a világgazdasági növekedés, akkor a görög gazdasági növekedést miért nem hajtja?
Görög GDP 2012-2015 között negatív, azaz gazdasági visszaesés van.
Másrészt, értem én, hogy csak próbáljátok kihegyezni a dolgot a válságra - szegény ballib kormányok szembetalálták magukat a válsággal aztán kezelni kellet - hogy milyen kockázatkerülés is volt akkor és azért dőlt be az ország mert a kockázatkerülő magatartás miatt nem finanszírozott senki - de azért csak volt annak valami előzménye 2002-2008 között, hogy az első ország lettünk abból a 10-ből aki bedőlt a válságban.