Regisztráció Elfelejtett jelszó
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Arany

Re: nincs cím

#634371 Tucsok Előzmény: #634331

Foglalkozik valaki fizikai arannyal (aranytömb)? Hosszútávra érdemes most beszállni? Én a Solar Gold-ot néztem ki.

Re: nincs cím

#634331 banyaiz Előzmény: #634329

Vsz az arany akkor menő ha para van, jó menekülőhely. Idei "összeomlása" az aranynak is ezzel van összefüggésben. Illetve a válság alatt a nagy sztárolása.

Idén év elején pár nagy guru menekült belőle, Buffett is mondta még év eleje felé, hogy most aranyat kerülné .

Valós a kilábalás akkor pár évig nem nagyon hallunk róla, hogy mekkora sztori az arany.

Parában igen. Aztán persze QE3 kifutás is hat rá, de ha a piac azt várná egy válságba megyünk befelé akkor QE3 kifutás ellenére zsákolná.

minden attól függ mikor …

#634329 Dr. ursi

minden attól függ mikor nyírák ki a nagy fundokat akik aranyban utaznak ... sztem ez a korrekció nélküli zuhanás is már hedge kitárazások erősen. a végét egy erőteljes borítás jelzi majd, amikor 10%-ot esik az aranypiac.

ott lehet majd egy erőteljesebb kori, pattanás.

de maga az arany fundásan egy extra-szuper-hiper short.

sok múlik azon h fog alakulni az infla.

s mi lesz a virtuális nyomdákkal.

s az állami adóssághegyekkel.

venni akkor lesz érdemes, ha a gazdaságot kezdenék pörgetni hitellel, mert akkor lesz infla.

vagy ha végképp leállnának mindenütt a virtuélis pénzgyárak.

illetve ha már az összes aranyalap tönkrement :o)

addig amíg a befiket nem döntik be addig nem fog emelkedni.

Re: nincs cím

#634325 TrendMan Előzmény: #634317

Szerintem mire annyira lejövünk, addigra már ne akarsz visszaszálni.

Tudniillik vagy nyár közepén vagy az ősz közeledtével lesz egy fordulat.

Hogy meddig megy, az persze kérdőjeles, de ha egy 200 dolläros emelkedés után megy le 800-ra, akkor mär az sem életbiztositás.

Re: nincs cím

#634317 ikszf Előzmény: #634097

érdekes meglátás, nem is az arany, és a qe folytatása, hanem kína bezárkózása, amerikai (részleges) államacsőd, amcsi életszínvonal csökkenés...

Jobban tudok azonosulni vakmajom írásaival, hogy a szabad gondolkodás, a jogállamiság, a liberalizmus az innováció (és most a palagáz forradalma és a masszív bevándorlás) vonzani fogja a tőkét amerikába.

8xx-es árnál visszaszálok, ha addig lejövünk

Re: nincs cím

#634147 Bendeguz Előzmény: #634097

köszi a cikket! erős!

hol, hogyan, s miként lehet aranyat venni NEM dollárban, vagy euróban?

Re: nincs cím

#632126 Dr. ursi Előzmény: #632122

hát igen.

észnél kell ám lenni.

h mire mások észreveszik addigra az ember már évek óta utazzon :o)

persze ezt még le kell meditálnom, hogy mi is lesz valójában.

Re: nincs cím

#632122 Bendeguz Előzmény: #632112

na, akkor erre rá lehet készülni. a mélyponton bevásárolni és nézni 5 évig, ahogy hízik a hozam :D

az arany meg simán lemehet 1200-ig (+-3%), onnan ismét pattanhat egy komolyat. erre kéne még figyelni és spekkenteni egyet.

Re: nincs cím

#632112 Dr. ursi Előzmény: #632102

vajon mit fog csinálni börni amikor az infla felpörög ... ?

mert ha leállítja a qe-t akkor a bank - mivel már visszavette a saját magas kamatozású kötvényeit ingyen hitelből és finanszírozta az államot amerikai kötvények vételével az ingyen pénzből - kénytelen lesz valami jövedelem után nézni.

mit tehet egy bank ?

kénytelen lesz hitelezésbe fogni ?

ha igen.

akkor pörög a gazdaság.

csökken a munkanélküliség.

tehát abba kell hagyni a qe-t.

de pörög az infla is.

tehát kamatot kell emelni.

ami drágítja majd a hiteleket és végső soron tovább pörgeti az inflát.

és kilyukadunk megint 2008 július 13-ára :o)

és akkor majd jön a kamatcsökkentés.

majd a qe-k.

és így tovább.

és így tovább.

úgy láccik meg is volt a…

#632102 Dr. ursi

úgy láccik meg is volt a hőn áhított 12.. :o)