Regisztráció Elfelejtett jelszó

Történelem kibeszélő

A pillangó hatás

#1493330 matgab Előzmény: #1493288

főleg, hogy a WTC-t legvalószínűbb, hogy maga a CIA, vagy valami másik belső szervezet robbantotta fel , annak érdekében, hogy utána lerohanhassák Irakot és Afganisztánt...

De attól még lehet mantrázni Osama bin Laden meg az Alkaida szerepét , csak kb olyan, mintha a németek nyerték volna a 2. világháborút és ma azt mantráznánk, hogy a háború a német rádióadó elleni lengyel támadással indult...

Összehoz vagy elválaszt

#1493226 TrendMan

Gondolkodott már valaki azon, hogy a XX.sz. elejének technikai találmányai inkább összehozták az embereket (mozi, gőzhajó, omnibusz), a XXI. sz. elejének technikai találmányai inkább elhatárolják őket (TV, házimozi, SUV)?


Vajon igaz a fenti állítás vagy csak én látom így?

Nikola Tesla

#1492371 TrendMan Előzmény: #1492365

Ha egy eszmefuttatás lényegét nem lehet 2-3 mondatban kiemelni, akkor nem hiszem, hogy említésre érdemes.

Még akkor sem, ha ilyen nagyhírű sajtóorgánumok foglalkoznak vele, mint a világtitkai vagy a MH.

Ettől függetlenül elhiszem, hogy Tesla olyan titkok birtokában volt, amelyet máig nem értünk - de ezeket nem tudta átadni.

Én egyébként úgy hallottam, hogy csak az 1920-30-as években kattant meg és végül csavargóként érte a halál.

Ha ez a beszélgetés 1898-ban készült, honnan volt infója a relativitáselméletről és a fekete lyukakról?

Azokat csupán 1905-1915 között publikálták, sőt a fekete lyukak ismereteim szerint jóval később váltak elfogadottá.

Silbervogel űrsikló

#1492285 Koffein Előzmény: #1492283

Lehet, akkor német lenne a világnyelv és nem az angol, s a németek exportálnák a demokráciát s nem az amcsik... ezt soha nem fogjuk megtudni, mi lett volna ha... :)

Silbervogel űrsikló

#1492283 TrendMan Előzmény: #1491847

Na igen.

Szép rajzok.

Ehhez csupán a két összetevő hiányzott, a repülő és az atombomba.

Nem biztos, hogy jobb világban élnénk, ha ezek meglettek volna.

magyar fürdőkultúra anno

#1491769 TrendMan Előzmény: #1491767

Semmi lökdösődés. Legalábbis itt.

Mennénk az Ifi Parkba Illés-t hallgatni.

Na ott lenne lökdösődés.

De ma már csak Wifi park van ;-(

moral hazard és a hülye Hadrianus, avagy Jézus jubileumi messiási programja

#1491684 TrendMan Előzmény: #1491675

Ez egy nagyon szép összefoglaló volt.

Ha tehetném, megosztanám még tovább.

:-)