Regisztráció Elfelejtett jelszó

BUX0912

Re: nincs cím

#149113 sbbacsi Előzmény: #149109

Ugyanarról beszélünk.

Azért kérdeztem, hogy MIKOR fog elfogyni. Azt nem írtam hogyan... ez okozhatta a félreértést:

Nyilván valahogy úgy, hogy megborul a rendszer. (lásd betétes kivét) :)

Re: nincs cím

#149109 Amatoregy Előzmény: #149105

Nem írtál ilyet. A bankok így tudnak pénzt teremteni. Ehhez még fizikai pénz se kell, csak számlapénz.

És ebben a világban egyre inkább a számlapénznek van jelentősége (átutalás, hitelkártya, stb.)

Számolatlanul keletkezhet...

Re: nincs cím

#149102 Amatoregy Előzmény: #149096

Dehogynem. Két kétajtós szekrény bemenne fagyit venni, megmogyorózna és elvinné a napi bevételt.

Ezt eljátszanák egy héten minden nap.

Naaa?

Re: nincs cím

#149096 BudFox Előzmény: #149088

De amerikában ki tesz be a bankba 0 % os kamatra ? :D mert én nem tenném be soha.

Re: nincs cím

#149094 Amatoregy Előzmény: #149092

Te komolyan azt hiszed, hogy ha a betétesek besétálnának a bankba akkor mindent ki tudnák adni?

Re: nincs cím

#149088 Amatoregy Előzmény: #149086

Miért kellene elfogyni?

Pénz multiplikátor hatás...

100 pénz van

beteszed a bankba.

1 % a kötelező tartalék ráta

99-et kiadsz

azt beteszik a bankba

98-at kiadsz mint bank..

etc...

:)

Kint mikor fogy el a pén…

#149086 sbbacsi

Kint mikor fogy el a pénz? Mert az eszük az nem fog megjönni, úgy nézem... :)