Napi maxos usára nem nagyon téptük magunkat...
Napi maxos usára nem nagyon téptük magunkat...
azt látom, hogy a prompt longos komoly fedezeti pozikat nyit. :) Én nekem egyelőre pasz.
Kérem a résztvevőket tegyék meg holnapra tétjeiket! :D
Ugyanarról beszélünk.
Azért kérdeztem, hogy MIKOR fog elfogyni. Azt nem írtam hogyan... ez okozhatta a félreértést:
Nyilván valahogy úgy, hogy megborul a rendszer. (lásd betétes kivét) :)
Nem írtál ilyet. A bankok így tudnak pénzt teremteni. Ehhez még fizikai pénz se kell, csak számlapénz.
És ebben a világban egyre inkább a számlapénznek van jelentősége (átutalás, hitelkártya, stb.)
Számolatlanul keletkezhet...
Hol írtam ilyet? Épp az ellenkezőjére próbáltam utalni...
Dehogynem. Két kétajtós szekrény bemenne fagyit venni, megmogyorózna és elvinné a napi bevételt.
Ezt eljátszanák egy héten minden nap.
Naaa?
pff bent állok és nem vitték el a pakkom...
:D:D
De amerikában ki tesz be a bankba 0 % os kamatra ? :D mert én nem tenném be soha.
Te komolyan azt hiszed, hogy ha a betétesek besétálnának a bankba akkor mindent ki tudnák adni?
senkinek bnem éri meg, mert csúnyák lesznek a számok..
De egyszer csak rá kéne jönni, hogy ami így "van" az nincs. :)
Miért kellene elfogyni?
Pénz multiplikátor hatás...
100 pénz van
beteszed a bankba.
1 % a kötelező tartalék ráta
99-et kiadsz
azt beteszik a bankba
98-at kiadsz mint bank..
etc...
:)
műűűsort!!! :)
Kint mikor fogy el a pénz? Mert az eszük az nem fog megjönni, úgy nézem... :)
ez az... puha pöcsűek mit keresnek a tőzsdén, itt háború van mindennap :))