Regisztráció Elfelejtett jelszó

MOL fórum

Re: nincs cím

#713533 Tapasz Előzmény: #713510

Visszavettem 11525 ért. Fogadjunk, ha az egészet eladtam volna 11825 ért, akkor ment volna tovább fel....

Re: nincs cím

#712811 Tapasz Előzmény: #712235

Visszavéve. Az egész pakkot el kellett volna adni 805 ért. Na majd legközelebb.

Re: nincs cím

#712236 Tapasz Előzmény: #712233

Áá, nem adom fel, csak annyira nincs mozgás, csak esetleg lefelé. Hátha lesz mikulás rali.

Asszem szégyen, ami a Bé…

#712174 Tapasz

Asszem szégyen, ami a Béten van. MOL nyitóban 65 db. Mi lesz itt karácsonykor? A stockysok fognak trédelni a portfoliósokkal?

Asszem az eladott részvények árából többet nem veszek magyar papírokat.

Re: nincs cím

#711792 Janicroft Előzmény: #711412

Mert valamilyen érdekük fűződik hozzá biztosan. Lehet valami kapcsolat ezzel:

A Mol szívesen újrakezdené a tárgyalásokat az RWE (Xetra) olajipari cégének (DEA) az eladásáról, ha az orosz milliárdos, Mikhail Fridman kezében lévő L1 Energy nem kapja meg az engedélyeket a brit hatóságoktól, számolt be a Reuters a Molra hivatkozva. Az RWE még márciusban adta el a DEA-t az L1 Energynek 5,1 milliárd euróért, viszont két hete jelentették be, hogy egyelőre nincsenek meg brit engedélyek. A DEA egyébként nem kis falat lenne a Molnak, ugyanis a cég tavaly 938 millió eurónyi EBITDA-t termelt, ami a Mol eredményének nagyjából 54 százaléka.

Csak írnom kell ide(az m…

#711190 Nyeretlen_Keteves

Csak írnom kell ide(az most mind1, hogy esetleg hülyeséget) oszt egyből skyrocket van! (még ha csak rövid életű is :-)

Re: nincs cím

#711186 Nyeretlen_Keteves Előzmény: #711168

Most lehet, hogy hülyeségeket fogok beszélni, nem ez lenne az első alkalom és nem is az utolsó, de szvsz a MOL már rendelkezik az 50%+ INA részvénnyel, amennyiben a "baráti" kezekben lévő pekidzseket is beleszámoljuk. (evvel a mostani vétellel ez szinte biztos). Viszont ezt nem nagyon fogják publikálni illetve realizálni, mivel akkor ajánlatot kellene tenni a többi INA részvényre, és nem igazán lenne értelme néhány száz milliárd forintot elb@szni erre a célra. Szerintem inkább azt szerették volna elérni, hogy a horvátok semmilyen körülmények között ne tudjanak 50% felé menni. Tudom, hogy ez csak extrém körülmények között jöhetne létre(nagyon extrém, de ameddig van matematikai esély..addig az ördög nem alszik :-) a horvátoknak pénzük sincs rá, a következő lépésükre pláne nem lenne, de találhattak olyan "befektetőt" aki hajlandó lenne finanszírozni(természetesen nem önzetlenül) ezt a kis akciót és nagyon szívesen részt venne a MOL kitúrásában.....Amennyiben matematikai esélyük sem marad 50% fölé menni, akkor max ugrálhatnak kínjukban :-) és várhatnak évekig a bírósági ítéletekre(amik ráadásul talán nem is lennének kedvezőek számukra) Érdekes játszmák folyhatnak a háttérben amiről nekünk sajnos fogalmunk sincs. Engem csak annyiban érdekel a dolog, hogy van némi MOL pekidzsem. Természetesen sokkal őszintébb lenne a mosolyom ha inkább INA pekidzsem lenne! :-)

Vállalatok » Energia Új…

#711168 Ibiza

Vállalatok » Energia

Újabb INA-részvények kerülnek a MOL-hoz?

2014. október 9. 08:14

"Újabb INA-részvényeket vásárolhat meg a MOL a Poslovni Dnevnik horvát lap szerint. Az újabb részvényekkel a hazai olajtársaság igen közel kerülne az 50 százalékos küszöbhöz.

Elege van az alacsony banki kamatokból? Saját kezébe venné pénzügyei irányítását? A válasz a Portfolio Online Tőzsde! Részletek >>> (x)

hirdetés

Többséget szerezhet a MOL?

A Poslovni Dnevnik horvát lap szerint a MOL tárgyalásokat folytat a Raiffeisen nyugdíjalapjával, annak 0,8 százalékos INA-csomagjának megvásárlásáról.

Ha összejön az üzlet, úgy a MOL jelenlegi 49,08 százalékos részesedése 49,88 százalékra ugrana, így már csupán 12 001 darab papír hiányozna az 50 százalékos küszöb átlépéséhez. A horvát kormány 44,84 százalékos részesedéssel rendelkezik az INA-ban."

ezt a 12k papírt lehet a tőzsdén vennék meg..érdemes lehet rá spekulálni..