beverhetnék vhová 6300-6700 közé,kezdenék ujra longot keresni...
beverhetnék vhová 6300-6700 közé,kezdenék ujra longot keresni...
szerdán minden longot lezártam már.
viszont ugyanakkor szerdán nyitottam egy biztonságosabb short-certit,kb 7070-7080 vmi ilyesmi alaptermék mellett.
osztalékkal bezárt a bazár 7025ön tegnap.
ma kinyitott ahol,van az árfolyam ahol......de a certim minuszban van,kurrvva jo.
na most tudom,hogy ezt az osztaléknyi játékot ráhagyják,de legalább annak a legrosszabb esetben 7025-7080 közötti különbözet plusznak lennie kellene rajta....de nincs....sehol.
igy kell ezt:)
Felesleges kockázat, tud az öreg biztosabb bizniszeket is.
Bár nekem nincs realem, tehát ez csak egy félember véleménye...
jah és minden vásárló kapna a kassznánál egy példányt phasztolcsy agyalágyult könyvéből....és egy kacsintós pénztárcát, origino kínai, amin megfelelő szögbe fordítva kuszaszemű kacsint az ujdonsült tulajra...bár most erre nincs pénz, mert az mnb most arra hajt, hogy a Louvre-t, a Prado-t és az Uffizi-t megvegye ingatlanostul, műkincsestűl....mindegyikbe újabb irodákat orgován vektornak, de szigorúan mészáros/garancsi kivitelezésben...
Racionalizálásnak lenne része a régiós eladása is.
Vegye meg Mato , mnb-s tesco . :)
Kamatdöntési nyilatkozatba belevenné hétvégén akció a kenyérre és a tojásra. :)
Mkb itt volt , megtisztították állami kockázatra aztán el se indult Otp érte. Vajon mi oka lehetett? Nyilván jelezték Cs-nak , hogy ez nem az buli ahol Otp-nek lapot osztottak. Versenyhivatal nem engedélyezi vagy vmi egyéb indok .
Régióban is nagyon kellene vegyenek olyan helyeken ahol pici a bank, csak nem úgy tűnik sok lehetőség van.
Osztalék vagy srv vétel . Egy igazán nagy dobás az lenne megvenni egy csomó srv-t és bevonni. Csökkenteni a részvényszámot. Csak ezt azért nem csinálják vsz mert azért felvásárlástól is tartanak Mol buli óta.
Növekvő osztalék is jó jobb híján kemény időkben.
A tesconak kezd jól menni. Volt egy időszaka, amikor túlterjeszkedett, de bezárt, eladott, racionalizáltak, emlékeim alapján már nyereséges, nemhogy magyarországon, de már cégcsoport szinten is nyereséget termelt 2015ben...
Azt nem csodálom nézegetik a lehetőségeket mert egyetlen komoly akvizíciót se csináltak már 1000 éve. Oké Axa állományt megvették de az minimális. Beállt ez a régiós bankpiac.
Alapjáraton egy válságban jönnek az eladó bankok olcsó pénzen megvenni. Mo-t kivéve nem jöttek vhogy. Itt meg a forradalmárok fölözték le . Nem engedték tőkeerős otp-t a fazék közelébe, pedig lett volna szándék. :)
Régióban a versenytársak tartották a pozíciókat. Vagy olyan árak voltak, hogy nem volt érdemes beszállni.
1000 mrd nagyságrend sok otp-nek egy ilyen bulira
Sok szempontból lenne benne fantázia, mellette nagy kockázatok. Vsz eleve olyasmiben gondolkodhattak csak, hogy mint résztulajdonos beszállnának megfelelő társakkal.
A legkevésbé kockázatos és mellette még nagy haszonnal kecsegtető vsz az lett volna ha pici részarányt vesznek de egyetlen bankként a buliban és tulajdonrész fejében vihetik a banki vonalat egész régiós Tescoban. Áruhitelezéstől a kártyázásig stb .
Mert a Tesco nem megy jól, nem is fő profilja a kereskedelem Otp-nek, így azért 1000 mrd-os nagyságrendet beletenni.
szerintem ámokfutás...
Nekem portfolios van, de az ugyan az szerintem, és kivételesen jól működik.
nektek fut az erste kereskedési rendszere a pro? már akinek van reálja ,)
ha komoly emberként gondolkodsz egy dolog annyit ér amennyit adnak érte.. mennyi a jövedelemtermelő képessége a benne lévő potenciál.. goodwill..
hozzászólásod második része..hát nem is tudom..állítólag bankban dolgoztál ha jól rémlik..egy tőzsdei fórumot olvasgatsz..részvényeket nézegetsz.. azé kéne valaminek ragadni.
Ha meglépték volna nagy piros pont lett volna nálam.
Elsőre jól hangzik, de belegondolva nagyon meleg biznisz lehetett volna.
Mint -kitömött- tulajdonos, nem támogatom a dolgot. :-)
Arról nem beszélve mennyit is ér ez a Tesco. Elég rosszul megy és az ingatlanérték is amit ebben a cikkben írnak oké a telkek értéke megvan, de azok a konzervdoboz épületek mit érnek a gyakorlatban és milyen árra becsülnék az egy másik kérdés.
Még Buffett is megégette magát a Tescoval. :) Na de lehet kisebb kockázat mint egy ukrán bank lett pl ahogy telt múlt az idő. Tescos kártya helyett Otp-s kártya hű de csábítóan hangzik. :) Otp gazdaságos (hitel)kártya millióknak a régióban. Elhiszem szemek felcsillantak. :)