
Nézd végig a korábbi elnökválasztásokat, ugyan ilyen forgatókönyvet mutat az SP.
Máskor is voltak gondok. Amikor minden jól megy akkor is van esés és amikor minden gáz és válság tombol, akkor is van emelkedés a tőzsdéken.
Kösz a visszatekintést, de nem érzem következetesnek a múltban látottakat.
Emlékszem 2016-ban tele volt a pénzügyi sajtó azzal, hogy ha Trump nyer, mekkor esés lesz és épp ekkor jött a legdurvább emelkedés.
Ráadásul most van Covid és van egészségtelenül felfújt tőkepiac, ez korábban nem volt.
Ergo szerintem a múltból ezúttal nem tudunk következtetést levonni a jövőre.
Hacsak azt nem, hogy év vége felé valamikor, valahonnan feltételezhetően jön majd emelkedés. De, hogy ez 3.200-ről jön vagy 2.400-ról, azt nem tudjuk.
Nagyon gyenge a DAX és még ha esni is fog november 3.-a után, akkor durván beeshetünk.
Kezdek felkészülni egy 10.072-as aljra.

Egy kis múlt!
November 3.-án lesz az amerikai elnökválasztás.
Nézzük 2016-os elnökválasztásnál szeptember 1.-től az SP-t.

2012-es elnökválasztásnál így nézett ki:

2008-as év

Az elnökválasztásokig és az elnökválasztások után volt egy kis visszaesés, majd emelkedések jöttek.
-----------------------------------------------------
Most már közel vagyunk a november 3.-i USA elnökválasztáshoz.
SP jelenlegi helyzete, mit csinált szeptember és október hónapokban:

Választásig és közvetlen utána esés, majd emelkedés, most is lehetséges.
Eszméletlen!
A daxnak nálam pont itt kellene fordulnia!
Az spnek meg bőven lejjebb!
Sziasztok, jó reggelt!
Ez a vonalas megközelítés sokszor elég jó szokott lenni.
Ma nagyon fontos EKB döntés!!!
13:45 Main Refinancing Rate
xxx% 0.00% 0.00%
A 12.030-ig tartó felfelé korrekciónak most nézem 4 óráson lenne is esélye!
1.) Itt található a Donchian középvonala!
2.) Számozás alapján, ha tegnap volt a "iii" hullám alja, akkor a "iv" hullám általában a "iii" hullám nagyságának a 38.2%-ig mehet fel és az 12.030 környéke.
A "iv" hullám a-b-c hullámból épül fel és így a 11.811 környéki pink kis "a" hullám is jónak tűnne, mert az pont a 23.6%-os fibora esik.
Szóval most már csak az a lényeg, hogy engedik vagy sem a felfelé korrekciót.

Sziasztok, jó reggelt!
Korán reggel éhgyomorra, hogy meg ne rontsa a gyomrunkat egy kis szösszenet a mai DAX mozgás lehetőségeire, ahogyan megálmodtam!
Kulcsfontosságú szint a 11.600!!!
1.) Nézzük először, ha áttöri és engednek egy kis korrekciót felfelé:
Felmehet 11.830-ig! Innen visszajöhetne 11.560-11.600-ig, majd felmehetne akár 12.000-12.030-ig.
Nos ez a longos verzió!
2.) Nézzük a shortos verziót:
Nem tudja áttörni a 11.600-at és elindul lefelé.
Első cél 11.340 környéke. Innen lehetne egy kis felfelé korrekció, majd elindulna lefelé 11.260-ig.
11.260-nál megint fontos szint.
Választhatja, hogy elég az esés és elkezd innen emelkedni.
Ha letöri a 11.260-at, akkor további merülés:
- 11.100
- 11.025!!! ismét fontos szint
- 10.858
