Egyrészt a FED által nyomtatott dollárok segélyek formájában a kisbefektetőknél csapódnak le, amik közvetlen vételekként jelennek meg a piacok, addicionális keresletként.
Másrészt a FED által megvett rossz hitelektől a bankok azoktól megszabadulva újabb és újabb pénzeken vásárolhatnak részvényeket.
Harmadrészt a bóvli vagy csődközeli kötvényeket megvásárolva a többi befektető is közvetlenül részvényeket tud venni a bóvli meg majd max beragad a FED-nél.
És akkor én még azt gondolom, hogy a FED más csatornákon is juttat pénzeket közvetett vagy közvetlen módon bizonyos piaci szereplőknek, akik összehangolt módon vásárlásokat vagy eladásokat generálnak. Nem hiszek abban, hogy a Robinhood-os szereplők irányítanák a világot. Ők csak birkák, akiket megnyirogatnak, adósságcsapdába kényszerítenek, hogy hosszú távon egy kisemmizett adósságcsapdában vergődő olcsó munkaerő bázis jöjjön létre a multik számára...









----------------------------------------------------------------------------
