Regisztráció Elfelejtett jelszó

De30 (GDAXI)

dax

#861511 Lenthor Előzmény: #861147

Lenthor Előzmény: #861139

Nézzük, hogy a már sokszor betett helyzet mit mutat!

Volt egy 5 hullámos felfelé irány. Senki nem vitathatja.

A szabályok szerint kell egy A-B-C korrekciós szakasznak következnie.

1.) probléma egy gyors lefelé irányuló "A" hullám amit nagyon nehéz számozni, de talán öt hullámos volt.

2.) A 85.4%-on 12.968. Ha föléje megy:

Akkor nézzük a Flat hullámokat:

A Regulár Flat-nál a "B" hullám az "A" hullám 90%-os fibojáig mehet, vagyis 13.241-ig.

Elliott Wave Theory Regular FlatsAz Irregular Flatnál és a Running Flatnál az "A" hullám 123.6%-ig mehet a "B" hullám

Elliott Wave Theory Regular FlatsElliott Wave Theory Futólakások

Ami nagyon sok a 123.6% 15.206. Nem gondolom, hogy ilyen magasra mennénk.

De, van egy még nagyobb probléma:

Az "A" hullám után a "B" hullámnak (A-B-C, vagy másként számozva "W"-"X"-"Y") hullámoknak kellene lenniük !

Egyelőre, ennek a nyomát sem lehet látni, és jelenleg öt hullámosnak néz ki.

https://invst.ly/rcvl2

A rés helyesen 13.236-13.500!!!!

Nem tudom mi megy, de ha 12.913 fölé nézünk, akkor megyünk tovább felfelé.

--------------------------------------------------------------------------

Sziasztok, hazaértem!

Na, akkor kezdjük megint!

Vannak szintek, amit elérünk, akkor vagy lefordul vagy, ha a szabály engedi akkor megy tovább. Sajnos ugye a "B" hullámban vagyunk, ami a pénztemető, mert itt van a legszélesebb lehetőség!

Mint írtam, hogy hosszú öt hullám ment fel és onnan A-B-C korrekciós hullám kell (A és C le B fel)

Az "A" hullám megvolt a nagy esés!

Nos, akkor vegyük a "B" hullámot!

1. Normál esetben a "B" hullám:

B hullám = az A hullám 50%, 61,8%, 76,4% vagy 85,4%.

Tehát joggal jelezhettem, hogy az 50-61.8-76.4 vagy a 85.4%-nál lefordulhat? Igen. mert ezt ember nem mondja meg! Mit kell ilyenkor tenni vagy stop, vagy a shortok visszavétele, ha tovább megy!

Nos, ha a 85.4%-on tovább megyünk, akkor jöhetne a Flat "B", ami már rendhagyó, de lehetséges!

2.) 90% - 13.241 vagy

123.6% ami nagyon magas 15.102.

Nem én találtam ki, de így van.Tehát szabályt nem sértünk, ha még ilyen magasra is megyünk.

--------------------------------------

Visszatérve:

Amikor 13.824-ről esett az "A" hullám 7.966-ra összesen: 5858 pontot, majd emelkedett és elérte az első 50% fibo "B" pont lehetőséget, akkor hová vártátok volna a "C" hullámot?

Könnyű bírálatot mondani, de már 10.905-ről is lefordulhattunk volna.

Nézzétek vissza! Mindig betettem, hogy a "B" hullám milyen fibo szinteket érhet el! Már én is untam, hogy ennyiszer beteszem, de tartottam mindig attól, hogy valaki nem veszi figyelembe. Hát igen, ennek ellenére.

Még most is a normál 85.4%-ban benne lehetünk mindaddig, amíg 12.968 környékén nem lépünk túl.

------------------------------

A másik: Hosszú távra nem tudom ki kereskedik!

Ha a gép előtt vagyok, akkor nagyon kevés vételem, vagy eladásom éli túl a 30 percet.

Jelenlegi helyzetben (B hullám) életveszélyes hosszútávú befektetésre.

Összefoglalva:

https://invst.ly/rfily


Normál esetben: 85.4%-os fibo 12.968

Falat "B" esetben 13.241 90%-os fibo

vagy 123.6%-os fibo 15.206, de ezt már én is magasnak tartom.



Pénteken opciós kifutás …

#861502 TrendMan

Pénteken opciós kifutás van, addig én arra tippelnék, hogy fel, ha meg le, akkor utána.

Lenthor elmondása szerint, ha jól értettem, van egy olyan (keskeny) ösvény is, hogy a hétfő reggeli felszúrás után minden esésbe megy át.

Erre jelenleg csekély az esély.

dax

#861501 KB58 Előzmény: #861498

Ez már rég nem tőzsde, hanem egy legalizált pilótajáték, amit már rég be kellett volna tiltani (persze a nagyok miatt, beleértve a jegybankokat is, ezt sose sose fogják megtenni, mert akkor nem tudnák kirabolni a kisbefektetőket). Azt a szintű manipulációt (hol fel- hol lerántják az árfolyamokat valós ok nélkül), ami az utóbbi időben a tőzsdéken folyik, a lehető legszigorúbban büntetni, szankcionálni kellene, de erre sem fog sor kerülni. Ez az én magánvéleményem.

dax

#861499 KB58 Előzmény: #861497

Az indexekben folyamatos szívatás, semmilyen elemző nem tudja egyértelműen, hogy merre az irány. Nekik is vannak elképzeléseik, amiket kénytelenek folyamatosan módosítani attól függően, hogy a nagyok milyen árfolyamgörbét rajzolnak. Néha olyan szintekre (támaszok alá) viszik az árfolyamokat, hogy onnan már mindenki esésre számít és shortot nyit, persze ilyenkor a nagyok felrántják az árfolyamot a shortokat pánikszerűen záró shortosok hátán. Vagy fordítva, ugyanezt játsszák el long irányban is.

Ha a múlt héten nem dőlt el az irány, attól ezen a héten (akár ma, holnap) eldőlhet, de az is lehet, hogy tovább fogják szívatni a delikvenseket mindkét irányban.

Lásd S&P hétvégi elemzés:

https://www.elliotthullam.hu/spx-hetvege-113/

dax

#861498 profDénes Előzmény: #861497

Én pont ezért próbáltam ITT (is) néhányszor jelezni, nem lesz itt esés sem június végén (akkor pláne nem), sem utána, mert úgy éreztem túlságosan short várakozás van. Egyelőre nem. (Lassan érdekes lesz, magam 12.900-13.000 környékét vártam fel)

Mert Lenthor esetleg lehozza jól így is, hogy mégis fel, de aki a shortos irányt készpéznek veszi és így áll be és nem elég profi, nos rosszul jár.

Amúgy úgy emelkedünk, hogy a járvány tombol, második hullám most jön, leáll minden és az állami és a céges kilátások sem jók (enyhén fogalmazva), a cégek profitjai is rosszak, vagy van ahol tragikusak (országok államadósságát, meg egyebet már hagyjunk is) és mégis fel és fel.

A KORLÁTLAN ÉS INGYEN pénz birodalmában nem érvényesek a korábban megfelelő jelzések és szabályok.Sok éve abnormális ami megy. Sok éve és EZ egyre jobban torzítja a NORMÁLIS helyzet és menetet, az nem kérdéses pokoli lesz mikor durran.

(De ettől függetlenül lesz esés nemsokára.)

off

dax

#861497 TrendMan Előzmény: #861491

Múlt hétfőn még arról volt szó, hogy most már hamarosan eldől az irány.

Nem dőlt el egész péntekig.

Pénteken arról volt szó, hogy nem látjátok, hogy nyári oldalazás van?

Most ugrottunk egyet.

Most akkor eldőlt az irány vagy oldalazás van?


dax

#861495 matgab Előzmény: #861490

Rövid távon lehet, hogy a technikai elemzések segítik a kereskedést, de hosszú távon valahogy azt látom, hogy te is mindig azt várod, hogy nemsokára itt az esés, minden emelkedést arra kell kihasználni, hogy short poziciókat építsünk ki, aztán jönnek az egyre magasabb és magasabb esetlegesen elérhető tetők.

10.000- 11.000-12.000 most meg már 13.200 , de az az 5-6000-es DAX szint amire hosszú távon számítottál egyre elképzelhetetlenebb.

dax

#861492 KB58 Előzmény: #861490

Sziasztok, jó reggelt!


Lenthor, köszönjük a reggeli chartokat.

Kár, hogy nem leszel ma és a héten.

dax

#861491 Lenthor Előzmény: #861490

Csak óvatosan, mert a lefordulás és az emelkedés esélye: 50%-50%!!!

12912-től már a csonka 5. hullám is érvényesülhet!

dax

#861483 Mr. 50% Előzmény: #861482

Köszi Lenthor!

A tegnapi nap nekem kimaradt a kereskedésből. De ahogy ránéztem a chartra, sokat nem veszítettem. Örömmel látom, hogy hosszabb kihagyás után JackOne is végre benézett.


Jó hétvégét kívánok mindenkinek!

dax

#861482 Lenthor

Sziasztok, jó HÉTVÉGÉT!

Összefoglaltam egy képen, hogy mit várok!

Van egy ék (kék vonal) és egy emelkedő csatorna (zöld vonal) óráson!

A leges legfőbb cél a 11.537 és a 11.212.

Igen, de ehhez el kellene már indulnia egyszer lefelé!

--------------------------

Ami fontos, hogy ott van az 12.913, ami rendkívül fontos szint és mint ilyet általában nem hagyják ki.

Mint írtam, azért fontos, mert 12.913 áttörésével elhárulna az akadály az emelkedés elől. Viszont a 12.913 nem kapcsolódik sem az ékhez, sem az emelkedő csatornához.

Az ék szárait érdemes figyelni!

https://invst.ly/rer56

A 12.913-nak csak akkor lesz a rajzon jelentősége, ha egy korrekciós háromszöget csinál!

https://invst.ly/rer6w


S&P500

#861481 KB58 Előzmény: #861480

Köszönöm Lenthor. Az nem is lenne rossz, csak akkor végre aszerint kellene kereskednem.

S&P500

#861478 KB58 Előzmény: #861476

Persze, nem szabályos a zászló lobogója.

Szerinted mi volt ez a tegnapi, mai kalamajka a DAX-ban és az SP-ben. Mi magyarázhatja a mai felhúzást (a szívatáson kívül).

Korrekció, Fibo szint, hullám, alakzat, stb?

Én nem találom a választ, egy "kicsit" meg vagyok zavarodva.