Regisztráció Elfelejtett jelszó

De30 (GDAXI)

dax

#861266 Lenthor Előzmény: #861264

Szép lenne egy 12.630-12.660 egy "bika csapdához"!

Utána már szépen eshetnénk!

Legalábbis én ezt tenném!

dax

#861264 Lenthor Előzmény: #861230
Lenthor Előzmény: #861228

De még a 12.457-es nyakvonalú fej-váll is képben van.

Nekem még ez jobban is tetszik!

https://invst.ly/rdgqg

---------------------------------------------------------

Sziasztok, hazaértem!

Egyelőre jó ez.

Felment 12.640 helyett 12.656-ig ma, ez még belefér.

Jó lenne, ha még egyszer megtenné ezt és felmenne 12.656 környékére, de ha nem akkor is a minimális célt elérte.

https://invst.ly/rdq2w


Stocks - Wall Street Opens Higher as Kudlow Rules out Fresh Closures; Dow up 125

#861263 KB58 Előzmény: #861259

Ennek a szarházinak a beszólása is csak erre volt elég:

https://invst.ly/rdpkb

12570 körül akartam is nyitni DAX shortot, aztán ezt is kihagytam. Lehet, hogy ma már nem is nyúlok hozzá, zárja össze a rendszer, és legalább azt a kis nyerőt elteszem.

dax

#861262 KB58 Előzmény: #861261

Jól csináltad, tudom, így szoktad kivárni az amerikaiakat.

Én is gondoltam rá, láttam is, hogy a shortot lent zárni kellene, a várakozásom is az volt, hogy 14:30 után szokás szerint emelkedni fognak, aztán mégsem ezek szerint léptem.

dax

#861260 KB58 Előzmény: #861258

Sajnos nem zártam az alján a shortot és nem nyitottam ott longot (pedig láttam, megnéztem azt is, hogy tegnap 14:30-tól is emelkedtek, és ez lett volna a tiszta ügy).

https://invst.ly/rdp8k

Aztán amikor most felhúzták a DAX futurest 12570 környékére, majd elindult lefelé, zártam a longot, mielőtt még mínuszba ment volna. Erre megfordult és elindult felfelé, mire zárni akartam a shortot, de nem azt csinálta a rendszer, hanem nyitott egy longot.

Így a mai nyerőt sikerült megfeleznem, a kb. 120 EUR helyett most 59 EUR. Pedig már úgy voltam vele, hogy majd este összezárja a rendszer és nem nyúlok hozzá, hacsak nem lesz jobb lehetőség. Sajnos ezekből a szembe nyitott pozíciókból nagyon ritkán tudok jól kiszállni (pedig lehetne).

Az a baj hogy a Nasdaq a…

#861257 Mr. 50% Előzmény: #861254

Az a baj hogy a Nasdaq a közel 3%-os emelkedésével mindent felránt. A Daxban már meglenne a hajlandóság az esésre, ez egyértelmű. Talán ha az olaj beadná akkor végre elkezdhetne minden esni.

Szarvasvadasz ezt írta m…

#861255 KB58 Előzmény: #861254

Szarvasvadasz ezt írta ma a DAX PF fórumon 12:29-kor

szarvasvadasz ma, 12:29

Előzmény: #231040 szarvasvadasz

#231088

További esésre spekizve az órás képen a P3 környéke a következő célzóna (12300 környéke), odáig ideális arányokkal rendelkező lefelé korrekció vége is lehet majd a 128xx csúcstól indult teljes esés, de ezt majd akkor kell értékelni. Nagyobb lefelé kör előtt 11950-et elérő esést kellene látnunk, strukturálisan ez nyitná jelenleg jóval mélyebbre tartó további esés előtt az ajtót.

Ha most új alj nélkül esetleg fordul, 12600 körülig vagy akár a sárga zóna környékéig (12700 környéke) az emelkedés szintén lehet még felfelé korrekció része a további esés előtt.

DAX h1 / m15

Már tegnapra el kellett …

#861254 TrendMan

Már tegnapra el kellett volna dőlnie, hogy fel is út vagy le is út, de még mára sem dölt el semmi.

Most akkor döntsd el.

dax

#861253 Mr. 50% Előzmény: #861240

Egyszerűen nem bír esni. Pedig a stoppokat fent most kiütötte, így elvileg nincs miért felszöknie.

dax

#861249 KB58 Előzmény: #861248

Ellen longot nyitottam, amint felfelé átlépte a kék vonalat.

Rossz szokásom ugyanakkora ellen pozíciót nyitni (bár ezt most plusz egyenlegnél tettem meg, nem mínusznál, ahogy többnyire szoktam). A jó megoldás az lett volna, hogy az 1 perces divergens RSI-nél lezárni a shortot az alján (és esetleg egész szűk stoppal longot nyitni) - lásd 1 perces chart.

https://invst.ly/rdm9i

Most figyelhetem, hogy hol kellene zárnom (nagy valószínűséggel a longot).....

Nem egyszerűsítem az életem....

dax

#861247 KB58 Előzmény: #861246

Köszönöm. Rángatják. Eddig úgy néz ki, hogy a felhúzásokban célszerű beleadni. Sajnos ezt 12600-nál és 12540-nél is kihagytam, pedig gondoltam.

dax

#861245 KB58 Előzmény: #861244

Köszönöm. Sajnos nem figyeltem eléggé. Az alján (most nyerőben) kellett volna nyitnom egy ellen longot.

Majd figyelem.


dax

#861244 feketemelos Előzmény: #861243

ugz -t megcsinálta (zártam) kovetkező lehet h1 200 EMA (490 környéke nálam ) majd a h1 200 MA (430) környéke majd a h4 100 MA (380 körül) ez lehet MA a min. alj szerintem....DE amcsiig + áfa (16.20) zártam mert simán visszacibálhatják még 50-100 pöttyöt is