Regisztráció Elfelejtett jelszó

Európai részvények

Vapiano

#861116 matgab Előzmény: #861095

En szoktam ott kajálni. Régebben többször es mostanában (utóbbi 2-3 év egyre ritkábban). Házhozszállítást is volt h igenybe vettem. Az árakat eléggé felnyomták, a minőség meg neha gyengébb. A magyar ceg az csak franchise, a német csődje elvileg nem érinti.

Pizza hut-nal azért jobbnak mondanám. Es nem is a pizza a fő vonaluk hanem a tészta. En a pollo di crema-t szoktam mindig enni, az a legjobb!

Vapiano

#861112 Koffein Előzmény: #861095

Egyszer én is elmentem mellette és csak azért nem kajáltam ott, mert sokan voltak előtte :) mostanság érdekelne, hogy üzemelnek-e? túlélheti-e? vagy már az emberek elszoktak és máshol tömik a makit... :)

Vapiano

#861095 Tapasz Előzmény: #861094

Ismerek EGY embert, aki már evett ott (bp-iben). Finom, de nagyon drága. Szvsz olyan, mint a pizzériák között a PizzaHut

Vapiano

#861094 Koffein

Valaki figyeli? vajon túlélik? vagy már a kutya se kajál itt... :)

delivery hero

#861085 Koffein Előzmény: #856809

ilyen szép meglátásra, kár hogy nem vettem bele, pedig akartam :-/ habár duplázni nem dupláztam volna, hisz ez nem az usa :))

https://www.portfolio.hu/uzlet/20200703/kozel-megduplazta-rendeleseit-a-netpincer-anyacege-a-koronavirus-jarvany-kozepette-439896

  • A berlini székhelyű társaság, amely 44 országban üzemeltet étel-házhozszállító platformot, arról számolt be, hogy a megrendelések 94 százalékkal 280 millió euróra emelkedtek, szemben a korábbi év 144 millió eurós értékével.
  • Júniusban annak ellenére, hogy néhány ország enyhített a járványügyi korlátozásokon, a NetPincér anyacégének megrendelései 104 százalékkal nőttek.
  • Ázsiában, a társaság legnagyobb piacán a megrendelések közel négyszeresükre, 157 millió euróra emelkedtek. Az európai rendelések 46 százalékkal nőttek, míg Amerikában 111 százalékos volt a növekedés.
  • A Közel-Kelet és észak-afrikai régió megrendelései 6 százalékkal csökkentek, a Kuwaitban és Jordániában alkalmazott kijárási tilalmak miatt.
  • A Jefferies elemzői a rendelések növekedési ütemét figyelemre méltónak nevezték, míg a Bankhaus Lampe szakértői úgy vélték, hogy a cégnél a harmadik negyedév is erős lehet majd.
  • A Delivery Hero árfolyama új csúcsra emelkedett ma, a cég papírjai 6,6 százalékkal kerültek feljebb, a részvényárfolyam idén 48 százalékot emelkedett.

wirecard

#861067 Koffein Előzmény: #860791

idő kérdése volt, hogy egymásra találnak :)

"Akár fel is vásárolhatja a Deutsche Bank a Wirecard Bankot megsegítve ezzel a céget a Bloomberg értesülései szerint. A Wirecard banki része közel 160 millió eurót érhet. Egyelőre viszont az egyeztetések még zajlanak a Wirecard menedzsmentje, a felügyelet és a Deutsche Bank között. A Wirecard árfolyama a hét eleji megugrás után ismét lefele csúszott jelenleg 3 euró körüli értéken ingadozik a részvény."

Lufthansa

#860828 Koffein Előzmény: #860731

Elég lassan fogják farigcsálni ezt a Lufthansát...

"A Lufthansa legnagyobb magánbefektetője, Heinz Hermann Thiele szerint a Lufthansa átalakítása 5-6 évet is igénybe vehet. A menedzsment tervei szerint méretes létszámleépítést kell alkalmazni, ugyanakkor az anyagi költségeket is csökkenteni kell. Az is előfordulhat, hogy a nem központi üzleti tevékenységek esetében meg kell szabadulni a kapcsolódó leányvállalatoktól (ilyen lehet a catering vagy a technikai szolgáltatások üzletág). A nagybefektető azt is elmondta, hogy jelen pillanatban nem szándékozik részvényt venni, de nem zárta ki ennek lehetőségét."

wirecard

#860747 matgab Előzmény: #860744

hát bazz, azóta is mondom minden nap az asszonynak, hogy ha tavaly júl 9-én nem ripakodik rám, hogy "legalább a szülőszobán tegyem már el azt a kva tőzsdét" -amikor épp elő akartam húzni a laptopom amikor visszaengedték a 4IG-t a parkettra- akkor lehet, hogy ma már nem kellene dolgozni... (ha mondjuk utána vettem volna egy kis Tesla-t vagy legalább egy adag OTP-t...)

wirecard

#860741 matgab Előzmény: #860740

mondjuk az lehet, hogy akkor megtalálták volna a 2 milliárd elrejtett EUR-t is...:-)

wirecard

#860740 Koffein Előzmény: #860739

tuti ha elkezded shortolni, olyan zavar keletkezett volna a téridőbe, hogy az univerzum beleremeg és az EY elfogadja a könyvelést, most meg 200 felett hasítana.. :))

wirecard

#860739 matgab Előzmény: #860704

kár, hogy ezt a vackot nem shortoltam meg 90-100 EUR között valahol egy tekintélyesebb összeggel. Azt hiszem ma vonultam volna nyugdíjba...

Lufthansa

#860731 Koffein Előzmény: #860711

Németek így védik a cégeiket, ha Mo. csinálná ugyanezt, tuti lenne hiszti minden oldalról. Bármennyire is nem bírom ezt a Ryanaires fickót, de igazat kell adnom neki :)

"Korábban az Európai Bizottsággal, mint az unió versenyjogi szervével is megállapodtak a támogatásról, így azt csütörtöki közlése szerint a bizottság jóváhagyta."

"Ezzel kapcsolatban csütörtökön Michael O'Leary, a versenytárs Ryanair vezérigazgatója a közösségi médiában közölte: tökéletes példája ez annak, amikor egy uniós ország semmibe veszi az uniós szabályozást és megsérti a versenyjogot..."

https://infostart.hu/gazdasag/2020/06/25/efogadta-...


Lufthansa

#860711 Koffein Előzmény: #860703

Ez igaz :)

Véleményem szerint, profilt fognak váltani, értékesíteni fognak több légitársaságot, és csak a legjövedelmezőbb társaságokat és utakat fogják meghagyni... de ez csak az én meglátásom...

wirecard

#860704 matgab Előzmény: #860698

azoknál csak az lehet gazdagabb, aki azt az 1,9 milliárdot kivette a cégből vhogy feltűnés nélkül...:-)

Lufthansa

#860703 matgab Előzmény: #860700

Hát gondolom Carl Icahn sem akart volna feltétlenül ekkorát cuclizni a Hertz-el, vagy a Kraft-tal..

Vagy az OXY tulajdonosainak sem feltétlenül ez volt a szándékuk...

Lufthansa

#860700 Koffein Előzmény: #860680

Jelenleg Németország Brüsszel felett áll, nem fogják elkaszálni.

Pozitívumként értékelem Heinz Hermann Thiele bevásárlását a Lufthansába. Nem hinném, hogy 15,5%nyi részesedését a klotyón szeretné lehúzni...

wirecard

#860698 Koffein Előzmény: #860679

ez azért betyáros, 3€-n áll... az megvolt, hogy 16-19 közti rést betöltethetik, de hogy egy nap alatt ezt így kivégezzék, az azért brutális... ha valaki megjátszotta 13-19ig, majd shortba fordítást, most gazdag ember... na jó, az még gazdagabb, aki 100ról indította a shortot :)

most olvasom, hogy kérelmezték a csődeljárást https://index.hu/gazdasag/2020/06/25/csodot_jelent...