Regisztráció Elfelejtett jelszó

Budapest

5év múlva ezt lehet számon kérni

#851453 Ibiza Előzmény: #851439

megint az van.valami ellen tudnak szerveződni.. valamit épiteni valamiért tenni az nem megy..

Ha már valami ellen megy akkor az AIRbnb-t kellene korlátozni a nemzetközi módon (kiadott napok száma ideje), a társasház nem szálloda..

Airbnb az alacsony szinvonalú turizmus eszköze, talán nem azt kell fejleszteni.

Airbnb keresztbe tesz a szálloda és hotel/motel fejlesztéseknek, nem jönnek ki a számok,a megtérülések. ráadásul sokkal szigorúbbak az előirások nekik.. tűzvédelem adó és nyilvántartás.

airbnb kiszolgálója a romkocsmák..olcsó italboltok pénzmosásainak.. igaz pesti szóbeszéd a politikusok vastagon benne vannak innen mennek a bitangkasszákba a pénzek.

https://www.portfolio.hu…

#851283 Ibiza
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20191016/karacso...az szép lesz.. rakpartok és lánchíd autómentes.. ezek beszorulnak majd a belső városrészbe..

Persze majd lehet adni a haveri kutyáknak különleges engedélyeket.

tetszik nem a város él.. van áruszállítás..zajlik az élet..érettségik..halálok..esküvők..


talán nem a jó közlekedéssel ellátott irányba kellett volna építeni feleslegesen a 4es metrót.

Nagy parkolók és jó metróvonalak nélkül nem lehet gépjármű forgalmat korlátozni.

Adná magát a déli és a kelenföld metró összekötése.. a mostani sínpályák helyén pedig nagy parkolók kialakítása az m1 m7ről ingázók részére.

A másik mániám a nyerges vasút kialakítása a mostani nyomvonalak mentén..a sinek helyén pedig 4-6sávos utak..
a vasutállomások maradhatnának állomások.. uezt lehetne a HÉV vonalakon is..

Az újpest vonalat össze lehetne kötni a kisvasutakkal amik szintén nyerges vasutak lehetnének.

Budapesten van egy ingázó réteg..és van egy áruszállítás-logisztika.. tetszik nem ez szükséges.
kell egy gyors kiürítési és bejutási lehetőség.

Én meghalnék napi 2-3óra autózástól csak a kényelem miatt.. ezért vannak a balesetek..mert az autósok menet közben közösségi oldalakat baszkurálnak. nem telefonálgatnak hanem csetelnek..szelfizgetnek.. lájkolgatnak..






5év múlva ezt lehet számon kérni

#851274 Ibiza Előzmény: #851180

igérnek fűt fát facsigát... utána azt mondják nem gondolták ilyen rossz, csődközeli helyzet van...a kutya Tarlós miatt nem lehet betartani az igéreteket.

Egy ilyen tolvajok fejedelmétől minden kitelik. Megélhetési politikusok.

5év múlva ezt lehet számon kérni

#851180 matgab Előzmény: #851165

1. Konkrétum nélküli semmitmondas.

2. Nem lesz belőle semmi, de jól hangzik.

3. Ez a kettes pont következménye lenne, de nem volt több ötletük, ezért hoztak rá egy külön pontot.

4. Nesze semmi fogd meg jól pont.

5. Mondjanak már egy céget, ahol valóban probléma lenne ezzel! Még senkit nem hallottam, igaz én szinte csak versenyszférasokat ismerek. A közalkalmazottak meg úgyis alig dolgoznak- legalábbis nem hatékonyan.

6. Az első normalisabbnak tűnő pont. Igaz az ellenőr eddig sem tudta a 14 éven aluliak személyi igazolványát elkérni, hiszen azt mondták, h nincs. Én is így utaztam régen. Talán ha előbb utóbb a nyugdíjasok helyett/mellett a kismamák-gyesen lévők utazhatnanak ingyen... No de ennyi eszük nincs így látszik...

7. Budapesten aki ma nem dolgozik, az nem akar dolgozni! Kb 10 évvel ezelőtt jól hangzott volna ez az ígéret. De ma nem kedvezményt kell adni, hanem berantani mindenkit a munkapiacra.


Ennél többet nem is vártam egy ilyen felkegyelmu bohoctol, pedig tennivaló lenne bőven...


5év múlva ezt lehet számon kérni

#851173 Koffein Előzmény: #851169

nyugi, nem terveztem semmilyen mű publikálását... :)

sajnos, azon szerencsések, vagy szerencsétlenek? közé tartozom, aki általában váltott, ha ki is rúgtak, a felmondási idő alatt találtam másik állást... persze, bármikor megtapasztalhatom, de azon vagyunk, hogy ne így legyen...

gondolom ez az álláskeresők kiskönyve is olyan, mint a kutyák oltási kiskönyve, mindig a gazdinál kellene lennie, de senkinél sincs, max a fiók aljában...

nem mondom, hogy nem segítség az álláskeresőnek, de mi az ára? mennyibe fog nekünk kerülni? olyan nincs, hogy valami ingyen van. egyszer a számla be lesz nyújtva mindenért..

azt sem értem, hogy klímavészhelyzet alatt mit értenek?

egy főpolgármester miként tilthatja be a rabszolgatörvény alkalmazását?

lehet hülye kérdések, csak nem értem :)

5év múlva ezt lehet számon kérni

#851169 TrendMan Előzmény: #851168

A parkolókkal egyetértek, azt meg, hogy álláskereső vagy a kis könyveddel tudod igazolni (álláskeresők kiskönyve:-), úgy látom nem süppedtél mostanában kellő mélységbe a Magyar ugaron.

Szociográfiai művet mostanában tehát nem pulikálj!

5év múlva ezt lehet számon kérni

#851168 Koffein Előzmény: #851167

a magyar elme találékonyságát ismerve, bárki bemondja az ellenőrnek, hogy álláskereső. mivel bizonyítod, hogy álláskereső vagy-e vagy sem? semmivel :) amúgy szófordulat volt, így is sokan utaznak bérlet/jegy nélkül és következmény nélkül, mi lesz egy ilyen lépés után?

előszőr is parkolókat csináljanak, ahol le lehet tenni az autót, majd utána ingyenessé lehet tenni a tömegközlekedést...

5év múlva ezt lehet számon kérni

#851167 TrendMan Előzmény: #851165

Hol látod, hogy a hajléktalanok ingyen utazhatnak?

Egyébként több nyugati nagyvárosban már azzal kísérleteznek, hogy mindenki igyen használhassa a tömegközlekedést.

Állítólag drasztikusan csökken az autók használata és javul a levegő minősége.

5év múlva ezt lehet számon kérni

#851165 Koffein Előzmény: #851164

Az első fővárosi közgyűlés várható napirendi pontjait az alábbiak szerint részletezte:

  1. elindítják az átlátható, zöld és szolidáris Budapest programját
  2. feldolgozzák az elmúlt öt év szerződéseit és nyilvánosságra hozzák őket
  3. a megfelelő jogi lépéseket megteszik a bűncselekményre utaló szerződéseknél
  4. kihirdetik a klímavészhelyzetet
  5. betiltják a budapesti cégeknél a rabszolgatörvény alkalmazását
  6. elkezdik a menetdíj kedvezmények kiterjesztését, például a 7 évesnél fiatalabb gyerekekre
  7. álláskeresők számára is ingyenessé teszik a tömegközlekedést

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20191014/karacsony-gergely-elarulta-mire-keszul-budapesten-403797


azé odabasz, hogy a hajléktalanok legálisan ingyen béjkávézhatnak... így is a világ szégyene, hogy a nyuggerek ingyen utaznak, ilyen a világon nincs... de ha erre van igény, akkor erre van... :) amúgy az összes pont megérne egy misét... :))


-- A Bubi még nem Ász ... ---

#846494 TrendMan Előzmény: #846493

Minden alternatív közlekedési módnak van már sok alternatívája.

Én meg arra gondoltam, ha szívesen kerékpároznék, akkor sajáttal mennék, ha meg nem szívesen, akkor biztos nem ezt a nehézkes gépet választanám.

-- A Bubi még nem Ász ... ---

#846493 Koffein Előzmény: #846492

ép a napokban gondolkodtam el ezen, hogy nem nagyon látok bubi használót, s arra jutottam, hogy azért, mert bejött a greengo, meg a mol limo, aki bubizna, az inkább beül egy autóba...

akkor lehetne valós képet kapni, ha össze vetnék a mol limo meg a bubi forgalmát, hisz elszívó hatása van... ja és nem beszéltünk az elektromos robogokról, rollerekről meg minden bérelhető hülyeségről, ami megtalálható a belvárosban...