Regisztráció Elfelejtett jelszó

Magyarország

ezt a babavárót elég nec…

#846451 matgab Előzmény: #846384

ezt a babavárót elég neccesen lehetett megkapni a júliusi gyerekekre...

júl 2-án igényeltük a NEAK-tól a jogviszony igazolását.

júl 8-án elvileg kiállították az igazolást, júl 12-én postára adták (mondjuk akkor nem tudom, hogy a 8 napos határidő mire fel van, ha addig nem postázzák el??) személyesen akkor meg senkinek nem adták ki.

És tegnap kaptuk meg az igazolást a postán.

Igaz közben bementem a júl 17-én a NEAK-hoz és akkor már személyesen is kiadták, azzal júl 18-án bementünk a bankhoz és ma júl 30-án megkaptuk a lovettát.

De így, hogy mindent pushingoltunk és a banknál volt a számlám (azaz nem kellett jövedelem igazolást bekérni) így is csak az utolsó előtti napon kaptuk meg...


marad a szinvonal. utána…

#846384 Ibiza Előzmény: #846383
marad a szinvonal. utána meg megy a nyafogás megint nem sikerült.. Vajon miért ellenzékváltó a hangulat..

lehet játszadozni..O1G, GY2G, DK3G..stb stb..

de a csinibaba legalább …

#846382 tozsdenyul Előzmény: #846381

de a csinibaba legalább vicces :)


Láttam a csinibaba vágatlan muszterét is, le volt már forgatva, de jó dramaturgiai érzékkel kivágták azt a jelenetet, ahol egy teremböl monoton "AI, AI" kántálás szürödik ki, miközben egy SS ruhás tanakodik hogy milyen eszközzel rakják seggbe a következöt, akit épp megraknak meg hangosan elmélkedik, hogy ez bizony többdimenziós dolog, úgyhogy biztos ami zicher szavazzuk meg az SS ruhást Patientenzimmeroberführernek :)

Monthy python esetleg nem vágta volna ki.

De nem vagyok benne biztos :)

" a beteg, amikor bemegy…

#846381 Láma Előzmény: #846358

" a beteg, amikor bemegy a kórházba, egyáltalán nem arra gondol, hogy miért ilyen szar a helyzet,"

Ettől agyhalott. Ha nem látja át, hogy ki dönt az ő várólistájának a hosszáról. Ha meg átlátja, de csakazértisfidesz, akkor meg kettes kategória.

Kívülről nézve ezt a jelenlegi fidesznyik bagázst (politikustól a szavazóig bezárólag) olyan szürreális élmény, mintha a csinibabát nézném.

re

#846366 tozsdenyul Előzmény: #846365

2010 óta mondom hogy

Demokrácia over lesz

Egészségügy összeomlik

(Kínát még a nem szakmabeli is elrettentö példának hozza)

Nem 2030-at jósoltam hozzá, hanem 2015-2020at


Akkor és azóta is szerinted hülyeség és szarul látok, nem értek semmihez:)

Több szót nem érdemel


Óriási gáz, hogy a "bérrettegöknek" lett igaza, bár ne lett volna és láttak volna szarul...


És továbbra sem érdekel senkit, hogy a fidesz megoldás az eü-re, nem az AI, hanem rohasszuk le az államit és dögöljön meg a sok csóró

A sok látó, az :)

re

#846365 Spade Előzmény: #846362

nyuszi bazky azért ne legyél úgy oda magadtól mert a felszíntől kb 1 mm-re se látsz le teljesen fű vagy a fizikához a quantumokhoz töksötét a történelemhez és a politikához is és a gazdasági folyamatokhoz és hát az ai-hez is ezért az eü jövöjéhez is pedig jó néhányat felvillantottam, te persze röhögtél rajta de nem fogsz ha majd érint nem is olyan soká, Alap dolgokat nem látsz.Az általad lebecsült kínában pár helyen már aí diagnisztizál nálad sokkal jobbanúgy ahogy te soha nem tudnál csak röhögjél. De nyuszinak itt hasznos a szerepe mert sarkít erősen az ellenkező irányba ezért gondolkodásra és információ gyüjtésre sarkall, és a családdal tényleg nem kéne jönni nyuszi sok frusztrációja a fasizmus és az oroszok iránt teljesen érthető a családja miatt nagyon sokakat baszott pofán az élet a múlt században

nem írtam, hogy zsidó va…

#846364 matgab Előzmény: #846357

nem írtam, hogy zsidó vagy. A gondolkodásodra írtam, hogy libsi-bolsi, ná-cionista.

Engem nem érdekel , hogy mi vagy. Egy darab kavicsot többre tartok mint téged.

a többdimenzióhoz:Persze…

#846362 tozsdenyul Előzmény: #846358

a többdimenzióhoz:

Persze hogy nem a beteg dolga. Demokráciában. Megvannak az intézmények amik segítik.

De nem az van.

Ha nem az van, akkor személyes túlélés van csak. Ki hogy tud.

De ez csak úgy magától lett ide?

Dehogy, megszavaztátok 3x és még meg is fogjátok párszor. Söt, konkrétan leszavaztátok a reformot amikor lett volna.

Lehet zimbardóval jönni, meg többdimenzióval.

Tanulni kellene belöle, és változtatni azon a magatartáson ami szar eredményre vezet.

Ez akkor is igaz, ha ez nem holnap fog megtörténni, és akkor is igaz, ha gyülölködönek nevezed, aki kimondja.

A felelösség (és cselekvési lehetöség) meg nem egyforma.

Más azé, aki nem lát mélységeiben, és más azé, aki megteheti hogy (ha már minden más párbeszédet be is fagyasztottak) fórumon cseveghet róla.

És más azé is, aki a gázlángot feltekeri a lábas alatt.


az agyatlan zombihoz:"mi…

#846360 tozsdenyul Előzmény: #846358

az agyatlan zombihoz:

"mint pl soros, gyurcsány,migráns, o1g, stb ilyen világot élünk. a pillanatnyi buborék határozza meg az átlag emberek témáját, fantáziáját.."

A buborék nem magától van, 3x visszaszavaztad már. (Más helyeken ezek a buborékok nem léteznek)


Ha pedig azt mondod, hogy nincs mit tenni, ilyen a pszichológia (nem magától ilyen tenni kell érte lásd fentiek)

Akkor is van mit tenned személyesen. Pl elmehetsz. Vagy helyben teszel.

De te egyik sem vagy.

Te azt mondod, nincs mit tenni, söt, aki höbörög, az hülye, vagy gyülölködö, vagy valami egyéb személyeskedö billog.

Miközben ezer jele van hogy ténylegesen benne ülsz, a lassan melegedö lábasban.

Ettöl gondollak zombinak. Malacnak. Lábasban békának. Nem elsösorban minösítés, akárhogy erölködik matgab, hanem helyzetleírás a lényeg. A minösítés éle mint felrázás van ott.

Minösíteni matgabot minösítem, mert ö tekeri fel szándékosan a lángot a te lábosod alatt. Persze hogy egy náci geci, senki más nem mutat rá, nem nevezi nevén a dolgokat, nem szedi ki belöle a valós gondolatait, csak én, persze hogy rohamot kap:)


És nézd meg, folyamatosan velem foglalkozol, velem személyeskedsz, nem a témával, és nem pl matgab felvetésével.

Hidd el nekem kurva mindegy, de magam részéröl rendkívül tanulságosnak gondolom a pótcselekvéses, feltett kezü hozzáállásod.

Tudod, zimbardo:))

A tömeg pszichológiájából éppen a személyes cselekvés adódik, mint megoldás...

értem, amit mondasz, de …

#846358 Koffein Előzmény: #846350

értem, amit mondasz, de én azt mondom, hogy ez több dimenziós sztori, de te egy dimenzióba gondolkodsz.

gondoljuk végig, a beteg, amikor bemegy a kórházba, egyáltalán nem arra gondol, hogy miért ilyen szar a helyzet, hanem arra, hogy meggyógyítsák, a folyamatokba nem gondol bele. úgy van vele, hogy fizeti a tb-t, lássák el, mint amikor bemegy a boltba. de tudjuk, ez nem így van, más a konstrukció, a folyamat...

az elmúlt napokba nem egy dokival beszéltem, hogy megértsem a folyamatokat, ami az adott kórházba volt/van (habár nem sokra jutottam) de ezt a beteg nem fogja megtenni, mert a legkisebb gondja is nagyobb.

amikor választások vannak, addigra az átlag ember más hevületbe van, az egészségügy eltörpül abban a katyvaszba, amit elé raknak... mint pl soros, gyurcsány,migráns, o1g, stb ilyen világot élünk. a pillanatnyi buborék határozza meg az átlag emberek témáját, fantáziáját..

ezért is mondom, hogy ez több szintű sztori, amire a kormány ráérzett, irányít. az emberek, az egészsügy miatt nem mennek ki az utcára, mert nem érzik át, de egy 100 ft.-os internetadó miatt kimennek, azt átérzik... az más kérdés, hogy majd ha valami bajuk lesz, azt is megérzik, csak később, de akkor már nem tudnak kimenni tüntizni, mert a betegségük a legnagyobb bajuk, minthogy tüntikézzenek... és ezt szorozd meg több ezer hatással, ami az embereket éri nap mint nap... az egészségügy csak egy az összes közül, ami fontos, de ha rangsorolni kéne, nem biztos, hogy ezt tennék az elsők közé a napi problémájuk közt (kivéve a betegeket ugyebár)...

gyűlöletre példa: "nyugdíjas malacok meg kedélyesen csevegnek a levágásukról elmélkedö "jó fejekkel", vagy "Neked, meg a hasonló agyatlan zombiknak" .... ezért írtam, pihenni kéne, elengedni az országot egy kis időre... olvasni hararit, petersont, zimbardot stb, hogy megértsd a pszichológiai folyamatokat, ami lejátszódik a választó tömegben...

sértésektöl te inkább ne…

#846357 tozsdenyul Előzmény: #846354

sértésektöl te inkább ne elemezgess már, az emberi alávalóságnak és pofátlanságnak is legyen már határa azért

Zsidózol is kapásból egy kicsit mellé, azta )

Taps

Nem vagyok egyébként zsidó, csak hogy helyére tegyük, és hogy helyére tegyük folyamatosan komcsizod a családomat akik amúgy akkor is komcsiellenesek voltak, a magyar hazáért, amikor belehalni lehetett és haltak is, és miután többedszer kértelek, hogy ezt ne.

És folyamatosan tolod az alpári lényedböl, állj már le picinyem, szerinted hol a határ?

Eleve családdal személyeskedni egy fórumon?

A többieknek: a malac annak metaforája, hogy jófejnek tartjuk, söt megszavazzuk azt, aki bevallottan azt tervezi hogy majd levág minket ha elértük a kort. (Pl matgab)

Feltételek egyikéül meg azt kértem, hogy a te családomat gyalázó hsz-eidet takarítsák el a picsába. Ami még azóta sem történt meg.

Borzasztó szemét vagyok hogy ilyeneket kérek.

Örült nagy pofád lett azért, hallod.

Örülök neki mert ilyenkor érik az életben a pofon:)

a kiinduló felvetés a ne…

#846355 tozsdenyul

a kiinduló felvetés a nemnáci nemfasiszta matgabtól az egészségügy bajaira:

"Aztán azok akik megtehetik, hogy támogatják idős szüleik ellátását, azok szülei túl fogják élni meg a gazdag nyugdíjasok, a csóró kisnyugdíjasok meg a rendszerváltás áldozatai lesznek. Ha ezt nem csinálják meg, akkor meg az egész magyar társadalom fog vesztes lenni. Ez egy háború a korrupció ellen és háborút nem lehet áldozatok nélkül megvívni."

Csak hogy a lényegen csámcsogjatok, ahelyett hogy megállás nélkül velem és családommal személyeskedtek, mint az nagyon értelmes fórumozókhoz illik:)

Nem miattam meg a belém szorult gyülölet miatt kell aggódni. De ha az kell, nem bánom, nem nekem fáj az se :)


azért a malacka kifejezé…

#846354 matgab Előzmény: #846350

azért a malacka kifejezés, az kellően nagy sértés abból a kultúrából, amit nyuszi képvisel- azt ne felejtsük. Ugye a disznó az érinthetetlen...

CSak hogy értsük a finom célzásokat és a helyére tegyük, hogy kiről mit gondol.


"És volt annyi eszem, hogy elhúzzak egy olyan országból," Na ennek nagyon örülök nyuszi, akkor már csak innen a Fórumról kellene lelécelned, úgy ahogy ígérted -mielőtt eszedbe jutott volna, hogy feltételeket szabsz a lelépésedhez... Tedd be még feltételnek, hogy orbán is mondjun le, akkor elhagyod a fórumot, úgy hitelesebb lesz!

Folyamatosan a családoma…

#846352 tozsdenyul Előzmény: #846349

Folyamatosan a családomat izélni, Szüleim le ÁVH pribékezése, fórumon elmélkedni hogy kellene a magyar nyugdíjasokat eltenni láb alól, mint "megoldás" az eü gondjaira.

Hát hallod a te hozzáadott értéked aztán valami :)

De az én "gyülölködésem" a sok :)

Az értelmes magyar embereket sajnálom hogy veletek veri a sors.

Koffeinnek meg azt kívánom, élvezze ki ezt a világot amit hozol neki.

A normálisok még addig menekítsék épelméjü országba a gyerekeket, amíg tehetik. Menni, amíg már wc papír lesz a kórteremben, akkor már jó, de ha ilyen náci szarok nem lesznek megmondóemberek, meg eü stratégiaalkotók, az már élhetö is lesz.

Aki nem teheti, annak csak a péklapát marad majd sajnos.