Regisztráció Elfelejtett jelszó

Bolygónk, a Föld

-- most már aztán ... !!! --

#845671 TrendMan Előzmény: #845667

Szándékosan hagyta benne a rossz tanuló, hogy lessz-e valami reakció :-DDD

-- most már aztán ... !!! --

#845655 TrendMan

Olyan érzésem van, mint amikor a rossz tanuló idegen nyelvet tanul.

Most már aztán tényleg!

De muszály csinálni!

Magántanár?

Kimegyünk németbe, ott majd könnyű lesz!

Csak az a ragozás ne lenne! Meg a szószedet!

Nincs mese, uccu neki.

Majd Misi néni segít!

Mondd, Péternek hogy sikerült?

Hja, neki osztrák a nagynénje!

Hagyd a csudába! Jó! Ja nem lehet!

Nézzed a Pro7-ent!

Csinálni! kell, mese nincs!

Na, de hogy?!

https://index.hu/techtud/2018/10/08/varhato_idojaras_12_ev_mulva_pokol_varhato/?fbclid=IwAR22G7NajkemAOpDuw6RlNIh3BPnnBmf_1qdeDGDMAH2fxyUJRI6mVMkrh0

ez azért odab@x

#845537 Koffein

A mexikói Guadalajarában helyenként másfél méteres jég borította be az utcákat, és több mint kétszáz otthonban keletkezett kár.

Az állam kormányzója, Enrique Alfaro a történtek kapcsán az AFP hírügynökségeknek azt mondta, sosem látott még hasonlót. „És akkor még azt kérdezzük, hogy valós-e a klímaváltozás fenyegetettsége. A környéken nem fordult elő még ilyen” – idézik Alfarót.

Jégdarabkákkal borított utcán megy egy férfi egy hatalmas vihart követően a mexikói Guadalajarában 2019. június 30-án


A vihart megelőző napokban nagyjából 30 fokos idő volt a városban, az
ország északi részében, Kaliforniához közel pedig 38 fokos hőség
tombol.

https://index.hu/kulfold/2019/07/01/mexiko_jeg_vih...

túléljük!!! a felmelegedést

#845399 TrendMan Előzmény: #845336

A Notre-Dame-i kutatóknak hála, Trianon jobbik felé vagyunk.

Mellesleg egy másik elemzésben Ausztráliát, mint az egyik leginkább veszélyeztetett térséget említették - itt meg a legzöldebb zöld.

túléljük!!! a felmelegedést

#845336 Koffein

A Notre Dame-i Egyetem kutatói két évvel ezelőtt készítették el a globális alkalmazkodási indexet (Notre Dame Global Adaptation Initiative – ND-GAIN), amely azt hivatott megmutatni, melyik országban mennyi esélyünk lenne túlélni a változást. A felmérést online is elérhetővé tették.

A felmérés eredményéből az Eco Experts készített térképet. Ezen minél zöldebb egy ország, annál jobb a "túlélési esély".

Ha valaki esetleg úgy gondolná, hogy a fejlett országok jobban felkészültek a klímaváltozásra, mint a szegényebbek, akkor nem téved nagyot. Hiába ezek az országok a legnagyobb szennyezők, a fejlettségük miatt őket érinti a legkevésbé a dolog, hiszen számukra adott a feltétel, hogy a lehető legnagyobb mértékben védjék ki a bajt. Emiatt született meg a Párizsi Klímaegyezmény is, amely arra ösztönzi a gazdag országokat, hogy segítsék a szegény régiókat.

Persze mindez nem azt jelenti, hogy a fejlett országokat ne érintené a klímaváltozás. A kutatók szerint Amerikában például 2100-ig a változás miatt súlyos menekültválságra, természeti katasztrófákra és gazdasági visszaesésre is számítani lehet. Angliában már 2050-ben komoly vízhiányra lehet számítani.

A márciusban meghalt Stephen Hawking egyik utolsó figyelmeztetése is az volt: sötét jövő jön, ha nem teszünk valamit.

https://hvg.hu/tudomany/20180605_globalis_felmeleg...

a mi világháborúnk

#845295 matgab Előzmény: #845290

Ez olyan, mint a Honvéd kórházban a panoráma röntgen képet csak CD-n tudják kiadni.

Egy CD-t elhasználnak egy 220kbyte-os file feltöltésére, becsomagolják és odaadják neked.

Pedig én azt szerettem volna, ha elküldik email-ben, de erre nincs lehetőség.

Aztán meg panaszkodnak, hogy nincs pénz az eü-ben és sok a szemét a Földön.

a mi világháborúnk

#845294 Tapasz Előzmény: #845289

Régen nem volt PET palack, kétszer is meggondoltad, hogy viszel magaddal literes Pepsi Colás üvegben csapvizet. A mostani fiatalok nem bírnak ki 15 percet, hogy ne igyanak egy korty vizet, ezért cipelik magukkal mindenhová (még értekezletekre is)

Desszert

#845292 Tapasz

A kedvencem a desszertek.

Kívül celofán,utána jön a nagy papírdoboz, utána hullámpapír a külön-külön becsomagolt bonbonokon, amelyek egy formázott műanyagban vannak, kb 10 db.

Nagy okosság.

a mi világháborúnk

#845290 Tapasz Előzmény: #845256

Nálunk kint volt a NÉBIH és betiltotta, hogy a menzán a saját ételhordódba szedjék az ebéded, és kötelezővé tette az egyszer használatos műanyagdobozokat (persze 50 Ft/db áron).

A környezettudatosak kikérik tányérba, majd átlapátolják a saját ételhordójukba.

Nesze neked környezetvédelem.

a mi világháborúnk

#845289 matgab Előzmény: #845286

ez életszemléleti kérdés.

Viszek vásárolni magammal mindig egy IKEA-s táskát.

Ha műanyag dobozt kapok azt általában elteszem, hogy ha kell máskor, akkor ne kelljen venni.

Ha veszek reggelit, akkor sem kérek műanyag zacskót, hanem beteszem a laptop táskámba.

Lecserélhetném az autómat egy szebbre, jobbra, újabbra mégis ugyanazt használom már 5 éve.

Most a műanyag vizespalackok ellen próbálok keresztes hadjáratot indítani otthon, hogy inkább boros üvegekbe tegyük el a vizet (tisztított csapvizet és ne vegyünk ásványvizet).

Ruhát sem veszek állandóan újakat -ezt főleg a nők teszik.

Tavaly sokat jártam biciklivel dolgozni.

Zuhanyzom fürdés helyett.

Légkondit sem járatom, ha olyan idő van, hogy egy ablaknyitással is meg lehet oldani, vagy még elviselhető.

Liftet sem használok, ha csak 2-3 emeletet kell menni.

A WC-n a kevés vizet használó opciót használom, ha nem kell a sok víz.

Leoltom a villanyokat magam és mások után is -az irodában is.

Ezek mind olyan apróságok, amiket ha minden ember megcsinálna, akkor sokkal tovább élhető lenne a Föld, de én azt látom, hogy egy csomó ember, ha csak parkol az autójával , akkor is lusta lekapcsolni a motort, még akkor is ha nem klímás idő van.

Ja igen, én a közlekedésben is lekapcsolom a motort, ha látom, hogy legalább 10-20 mp-ig nem fogom használni.

Vagy cserélik az emberek az eszközeiket, nem bérelnek, ha épp egy két alkalommal kell nekik valami. Kell nekik az új tévé (ebből is használtat szoktam venni) , az új telefon, az új számítógép, az új autó.

Mexikóban pedig amikor nem engedtem a csomagoló fiúnak, hogy 3-4 zacskóba rakja a Walmartban a cuccaimat, hanem odaadtam neki egy többször használatos táskát, akkor nem is értette, hogy mit akarok egyáltalán.

Ez borzasztó szomorú...