Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

A hétfői nap után nem go…

#830442 Fornit Előzmény: #830241

A hétfői nap után nem gondoltam volna, hogy így alakul az index (és több részvény)

Szerintem most még csak …

#830247 TrendMan Előzmény: #830241

Szerintem most még csak incselkedik.

Trump számára fontos időközi választások jönnek, addig marad a bizonytalanság.

De utána ki tudja? Ki tudja!? Az év vége akár vad szárnyalás is lehet!

Vagy valamilyen határnap…

#830240 TrendMan Előzmény: #830088

Vagy valamilyen határnap volt és ezért volt a hullámvasút, vagy algoritmusok próbálják kigolyózni egymást.

A harmadik lehetőség, hogy valami egyéb dolog van a háttérben.

IBM buy Red Hat

#830235 matgab Előzmény: #830091

Under Armour +24%??

Bazzeg, bezzeg amikor nekem is volt, akkor csak esni tudott ez a tetű (33->11.) Amióta eladtam azóta meg csak pozitívként értelmeznek minden hírt róla....

rejtélyesek ezek a mozgá…

#830088 matgab Előzmény: #830015

rejtélyesek ezek a mozgások az USA piacon.

péntek GME -6%, CENX -9%

ma: GME +6%, CENX +9,5%

És semmi hír nem jelent meg sem pénteken sem ma...

NRG Yield is lezárva 19,…

#830015 Fornit

NRG Yield is lezárva 19,45-ön. Több mint 7 hónapig tartottam ezt is (közben még át is nevezték)

Nagyon szépen tartotta magát eddig, ki tudja mikor indul lejjebb ezekben az időkben.

ETF-ek

#829871 banyaiz Előzmény: #829866

Nem számítok ilyen heves érzelmekre. De ha esni akarnak akkor nyomjanak -10%-os napot lássuk komolyan gondolják. :) Aztán utána még azon a héten -20%-ot akkor le is van rendezve hosszabb távra a dolog.

Nyűglődnek csak. Még mindig azt tartom valószínűnek év végére felrángatják.

Azon röhögök Trump mikor beiktatták és a tőzsde emelkedett fényezte magát mekkora emelkedést hoz a tőzsdére . Azóta is rendszeresen ezt elmondja micsoda fellendülés van kizárólag miatta. :) Most éppen esik erre elkezdi szidni a jegybankot miért emel kamatot . Nem mondhatni nagyon túlbonyolítja a tömegekkel való kommunikációt. :) Ha siker van az miatta van, ha kudarc az más miatt. Elég egyszerű megközelítés de lehet a választók erre fogékonyak, végül is eddig is bejött ez a retardált stílus.

ETF-ek

#829859 banyaiz Előzmény: #829849

snp-t nem fogta meg a 200 napos . Egész évben felette jártak most elesett októberben 2 napja alatta zárnak. Érdekes évvége alakulhat ebből. Feladják a leckét. :) Túl sima lett volna 200 napos környékéről ATH-ra egyenes vonalban év végéig. Várható volt néhány csavar.

Nagyon izgatott kereskedés megy az utóbbi napokban nagy fel le napon belüli rángásokkal.

ETF-ek

#829704 Fornit Előzmény: #829691

Mindent megtesznek, hogy megvédjenek magamtól. SPXL-SPXS párost szoktam venni. (néha)

ETF-ek

#829691 hdl11 Előzmény: #829687

Valóban nem lehet venni USA-beli ETF-eket a MIFID 2 bevezetése óta, mert nincs meg valamilyen dokumentáció azokra, amiket a EU előír. Viszont vannak amerikai indexeket követő ETF-ek Európán belül is, amikkel lehet kereskedni. Sőt október 1-től már a BÉTa piacon is vehetőek SP500, Nasdaq, DAX, és STOXX50 indexeket követő ETF-ek forintért.

ETF-ek

#829687 Fornit

ETF-eket vett valaki mostanság?

Én a tavasz óta nem. Most meg nem vehetek SP etf-et, mint európai a EU's Packaged Retail and Insurance-based Investment Product Regulation (PRIIPS) miatt.