Regisztráció Elfelejtett jelszó

Gondolkodási struktúrák (gyűjtőtopik)

re

#825607 Spade Előzmény: #825369

Hát, igazad van nem Platon filozófiáját elemeztük vele, de annál bonyolultabb volt a diskurzus mint h szopjon le, kb olyasmi volt a kommunkikáció mint amit 99%-ban teszel ha külfoöldre mész bármily okból...

re

#825369 TrendMan Előzmény: #825218

Gondolom nem egy összetett diskurzust fordított le, hanem valamilyen praktikus célú kommunikációt?

-- mindeközben in France --

#825368 TrendMan Előzmény: #825218

Franciaország felvette a harcot az okostelefonok ellen: kitiltotta az iskolákból

A francia parlament alsóháza, a nemzetgyűlés hétfőn megszavazta a törvényjavaslatot, amely megtiltja a mobiltelefonok használatát a közoktatási intézményekben szeptembertől.


A javaslatot végső olvasatban 62 képviselő támogatta, egy szavazott ellene. A jobbközép és baloldali ellenzéki képviselők tartózkodtak, mivel állításuk szerint az érintett jogszabály semmin sem változtat.

A tiltás a tabletekre és az okosórákra is vonatkozik, viszont az oktatási intézményekre bízza, hogy milyen esetekben tesz kivételt eljárási szabályzatában a törvényt illetően. Ennek értelmében a törvény nem rendelkezik a kiszabandó büntetésekről és nem tér ki a tiltás alkalmazásának részleteire.

A mobiltelefonra és elektromos eszközökre vonatkozó tiltás hatálya alól kivételt képeznek a fogyatékossággal élők.

A tervezet szövege szerint a mobiltelefon használataszámos olyan zavart okoz, amely nem egyeztethető össze az iskolai környezet javításával

, korlátozása pedig lehetővé teszi a koncentrációnak és a társas érintkezéseknek kedvező környezet biztosítását.



Az elektronikus kommunikációt és postát szabályozó francia hatóság egyik felmérése szerint a 12 és 17 év közötti gyerekek 93 százaléka rendelkezett mobiltelefonnal 2016-ban. Ez az arány 2005-ben 72 százalék volt.

-------------

Hozzáteszem, hogy szerintem ez egy nagyon bölcs intézkedés!

re

#825218 Spade

Csak gondoltam megosztom, varga mihály aszondta h vagy a világ tanul meg magyarul vagy lesz fordítógép, de ez lehetetlen ezért mi tanuljunk meg angolul. Hát nagyobbat nem is tévedjhetett volna, ma találkoztam dél koreaiakkal magyarul beszéltem, a telefonjukba és nekik simán lefordította koreaira és leírta és ők is visszafelé nekem, sztem minimum google fordito szinten. És ez nem index v blikk vagy faszom cikk volt hanem működött. Innen már csak egy ugrás a fülbe rakott ide oda tolmácsgép
A jövő tényleg itt kopogtat a zajtón

Értékrendek, fake news, ne azt figyeld mit mondok, hanem ...

#824848 TrendMan

Érdemes meghallgatni 32:00 és 41:00 között, ami a Trump-Putyin tárgyalás kapcsán elhangzik.

https://millasreggeli.hu/podcast/jubileum-vilagpol...

Mindenkinek ismerős a történet, amikor a béka alatt fokozatosan forralják a vizet, ő meg nem veszi észre mi is történik.

Lehet, hogy most velünk is ez történik, épp most tolódnak el az értékrendek egy eddig elképzelhetetlen irányba?

Mire észbe kapunk, a világ már nem ugyanaz lesz?

ajjaj egyre butábbak az emberek

#822727 TrendMan Előzmény: #822716

Szerintem mióta felgyorsult a világ és túl sok az impulzus - kb- kilencvenes évek ? - azóta igaz ez.

Kb. mióta a zene is műanyagból van.

Kinyírnád a fél emberiséget, hogy megmentsd a másik felét?

#821924 TrendMan Előzmény: #821921

"Az erkölcsfilozófia szolgál egy válasszal arra a kérdésre, miért elítélendő Thanos eljárása: Immanuel Kant fogalmazta meg azt a tételt, amely szerint az emberi lényeknek sohasem szabad egymást puszta eszközként kezelniük saját céljaink eléréséhez."

Lehet, hogy ezzel bebizonyítottuk, hogy a kapitalizmus erkölcstelen?

Linda the bank teller case

#819691 TrendMan Előzmény: #819686

Azt gondolják, hogy valami susmus van, mert különben minek hozták volna szóba a feminista szálat?

Ez a könyv a 'Gyors és lassú gondolkodás' címet viseli.

A gyors, 'intuitív' gondolkodás nem elemez, csak rávágja az egyik választ.

A mindennapokban többnyire ez a gondolkodás van működésben.