Regisztráció Elfelejtett jelszó

ÁNY

Re: 40 % diszkont

#165684 bargain_hunter Előzmény: #165683

Szektortársaihoz képest az Állami Nyomda hatalmas diszkonton forog, az átlagos 6,8-as EV/EBITDA mutató a Nyomda esetében csupán 4,3, amit ha tovább faragunk a Nyomda részvényenkénti 153 Ft-os készpénz állományával, akkor 50%-os diszkontot kapunk.

Vegyünk ilyet is?

Re: 40 % diszkont

#165683 bargain_hunter Előzmény: #165671

Bocs.

2010 végéig várják:

A jelenlegi áron egy szinte ingyenes növekedési opciót látunk az Állami Nyomda részvényekben

A cég jelenlegi készpénz hozama 11%, a tavalyi, 54,5 Ft-os osztalékkal számolva osztalék hozama 6,7%. Mindkét hozam fenntarthatónak látszik a hosszútávú szerződések alapján, így, ha egy nagyon konzervatív, 2%-os hosszútávú növekedési potenciállal számolunk, 1.152 Ft-os 2010 végi fair értéket kapunk. Ez 40%-os emelkedési potenciált jelent akkor is, ha a cég csak az alaptevékenységével van elfoglalva, bármiféle nagyobb lélegzetű projekt elnyerése nélkül.

40 % diszkont

#165671 bargain_hunter

Komoly emberek írják itt nekem, öregem.

Ez év végéig várják.

Ez a minimum.

Szerintük 50 % a reális.

Hmm...

Re: nincs cím

#150724 Koffein Előzmény: #150714

köszi :)

megláttam, fantáziát láttam benne, vásároltam, kíváncsian várom a gyj-t, remélem dob még egy picit rajta :)

Re: nincs cím

#12137 rbbj11 Előzmény: #12136

én 643-as zárót látok, ami volt a napokban már picit feljebb is. Lassú papír, de megy a 700-as célár felé stabilan. Én ezt vártam tőle, és csinálja, amit vártam tőle, ennyi. +10% vele a célom a bekerhez képest vele, nem több.

Re: nincs cím

#11694 Alter Előzmény: #11683

Te márc.12-én vettél?Csak 12.-hez képest emelkedett,előtte lefele jöt, azóta 630-640-en billeg.Mihez képest megy nálad?(Ez kérdés ,tényleg nem értem.)

Re: nincs cím

#11630 Alter Előzmény: #8258

A nyomdagépek később indulnak? BUMIX effektus vagy behal mielőtt elindulna?(Különös tekintettel a 150-et megcélzó SP500-ra?)

Re: nincs cím

#8258 rbbj11 Előzmény: #8254

SP valoban az is lehetne, de sztem csak árinti az eső csatorna tetejét majd, is lefordul. Egy ford. fejváll a 150-es sp célárammal nehezen összeegyeztethető. :)

Re: nincs cím

#8254 Alter Előzmény: #8212

SP500,feltettem egy chartot 2 napja (Alter SNP500 a fejléc alatt).ÁNY-ben én is naposat nézek persze,de sztm a kérdés most SP500 fej-váll. ?

Re: nincs cím

#8212 rbbj11 Előzmény: #8191

a ford. fejvállról 6 hónapnál nagyobb időtáv chartjára gondolok...És napos gyertyákat nézek csak.

Futures kapcsán mire gondolsz? Gondolom nem a nyomda future-re....

Re: nincs cím

#8191 Alter Előzmény: #8151

Na mégegyszer:szerintem,ha USA jó és nálunk nem tüzeskednek a gyerekek,akkor sáv 600-800 között.Időbe tellett,amíg rájöttem,hogy szerinted péntek volt a ford. f-v-ból a fej-,ha ez összejön,akkor Merkel felkéri hazánkat,hogy mégiscsak csatlakozzunk,de azonnal az euróövezethez és ragaszkodna ahhoz,hogy az ÁNY nyomtasson mindenkinek.Én a longot keresem,de a nyomodba sem léphetek. :)

(Én 13 -kor nézem a futureket a beszálláshoz,vélemény?)

Re: nincs cím

#8151 rbbj11 Előzmény: #8141

igaz, DE ez simán lehet fordított fejváll is! Mit szólnál hozzá 1050-es célárral? ;)

És sztem meg egyáltalán nem tört ki a szűkülő háromszögből, mert annak a háromszögnek a talpa kb. 610. Sokkal inkább gondolom, hogy az osztalék hírére felfelé tör ki belőle. És akkor az első szint 700, ami önmagában is szép hozamlehetőség.

Re: nincs cím

#8141 Alter Előzmény: #8140

TA alapon nem egy háromszögből tört le?És egy bazi fej-váll nyakvonalán áll,nem?Vélemény?-csak azért,mert én is figyelem,de ezek alapján necces...