Regisztráció Elfelejtett jelszó

Bitcoin

A BTC egy titkosított ig…

#811258 TrendMan

A BTC egy titkosított igérvény, mely arról szól, hogy ezt majd valamikor valódi árúra válthatod.

Ennek garanciája a jóisten és az arkangyalok, akik (amelyek) örök főkönyvükben nyilvántartják a tetteidet és ha megfelelsz az elvárásoknak, akkor érvényesítik az igérvényedet.

A főkönyv azonban nem egy bizonyos helyen van, hanem felhőszerűen tárolódik, egy része akár a te gépeden is lehet.

A BTC árfolyama az az érték, amit az ebben a (piramis?) játékban érintett személyek jelenleg adni hajlandók azért, hogy ez az egész történet igaz.

Senkinek sem kell tároln…

#811245 Varoka Előzmény: #811244

Senkinek sem kell tárolnia a láncot, de mindenkinek hozzáférhető.

A 21-es egy szándékos korlát, a szándékot nem ismerem, talán Satoshi alapcikke utal rá, nem emlékszem.

Igen, de ez egy asszimetrikus titkosítás.

Vagyis a nyilvános főkön…

#811244 picirigo Előzmény: #811243

Vagyis a nyilvános főkönyv minden egyes tulajdonos számítógépét "használja"???

A 21 millió db miért nem lehet több? Ennek mennyiségét ki határozta meg?

A blokkba foglalást titkosítással végzik?

A nyilvános főkönyv az ö…

#811243 Varoka Előzmény: #811241

A nyilvános főkönyv az összes tranzakciót tartalmazó blokkok láncolata. A BTC darabszáma most: 16,767,287, és legfeljebb 21 millió.

Nem, tárolni bárki tárolhatja, ha van kb. 160 Gb-nyi lemezterülete. A blokkba foglalás kriptográfia műveletek elvégzését jelenti.



Oké! Ja, igen, BTC!1. Mi…

#811241 picirigo Előzmény: #811240

Oké! Ja, igen, BTC!

1. Mi az a nyilvános főkönyv? (A BTC mennyisége állandó, vagy növekszik?)

2. A blokkba foglalás mit jelent? Tárolást?


BTC lesz az a BC, gondol…

#811240 Varoka Előzmény: #811239

BTC lesz az a BC, gondolom. Röviden: egy nyilvános főkönyvben tárolt fizetési tranzakciók blokkba - adatcsomag - foglalásáért kapott értékmegőrző, általános csereeszköz. Magyarán, pénz. Legalábbis annak indult.:)

A bányászat az maga a blokkba foglalás. Mivel ezért jár némi BTC, érdemes csinálni.

Ha valaki röviden és ért…

#811239 picirigo

Ha valaki röviden és érthetően leírja nekem, h mi a Fom az a BC, hogyan és miért bányásszák, annak a következő talin fizetek egy ásványvizet!


Linkeket én is találtam, de az nekem (ill az is :D) magas!

az alvilágnak nem tetszik a bitcoin mozgása?

#811229 TrendMan Előzmény: #811228

Ez már filmvászonra kívánkozik.

Mátrix 4.

(Mr. Smith visszavág!)

az alvilágnak nem tetszik a bitcoin mozgása?

#811228 Koffein
Elrabolták Pavel Lerner IT-szakembert, az egyik legnagyobb bitcoin-tőzsde, az Exmo vezetőjét Kijevben.

"A programozót beráncigálták egy Mercedes-Benz Vitóba ismeretlen, sötét ruhát viselő férfiak símaszkban, majd ismeretlen helyszínre szállították," írja a Sztrana.ua ukrán hírügynökség.

https://www.portfolio.hu/short/elraboltak-az-egyik...