ahogy elnézem a ripple szekerét a bankok is tolják...
Gondolom örültök, hogy németül is linkelem a történetet.
Mégpedig azért, mert a végén van egy felvilágosító videó arról, hogyan is működik ez az egész.
A Spiegel felkereste Howellst, aki a német lapnak elmondta, még mindig nem adta fel, hogy megtalálja a winchestert, amin azt a 7500 bitcoint tárolta, amit a saját gépével bányászott. 2013 óta próbál megállapodni a newporti városvezetéssel arról, hogy engedélyezzék neki, hogy a szemétlerakóban kutathasson. Még az sem tántorította el Howellst, hogy a lerakóban évente 50 ezer tonna szemetet helyeznek el, mert mint mondta, minden évben a szemétlerakónak egy meghatározott részébe töltik a szemetet, így a szemétgyűjtés ideje alapján visszakereshető lenne, hol érdemes kutatni a merevlemez után, de a bitcoin ára most olyan magasan áll, hogy akár az egész lerakót érdemes lenne felforgatni a winchester után.
A helyi hatóságok azzal hárították el Howells kérését, hogy nagyon kicsi az esélye, hogy megtalálja a merevlemezt, ráadásul, ha meg is találják az adathordozót, a tárolóban lévő mérgesgázok miatt nem valószínű, hogy vissza tudják nyerni a rajta tárolt adatokat. Howells ezt természetesen máshogy látja, ő azzal érvel, hogy amikor 2001-ben a Columbia űrsikló felrobbant, az óceánban szóródtak szét a darabjai, az adathordozóin tárolt adatokat mégis 99 százalékban vissza tudták nyerni. Howells azzal győzné meg a város vezetését, hogy kártalanítja a várost, és 10 százalékos részesedést is felajánl, ha engedélyezik a szeméttároló feltúrását.
Howellsnek egyébként nem az fáj a legjobban, hogy odaveszett 7500 bitcoinja, hanem hogy annak idején abbahagyta a bitcoin bányászatát. És, hogy miért hagyta abba? Hát azért, mert az akkori élettársa arra panaszkodott, hogy túl hangos a laptop hűtő ventilátora.
A BTC egy titkosított igérvény, mely arról szól, hogy ezt majd valamikor valódi árúra válthatod.
Ennek garanciája a jóisten és az arkangyalok, akik (amelyek) örök főkönyvükben nyilvántartják a tetteidet és ha megfelelsz az elvárásoknak, akkor érvényesítik az igérvényedet.
A főkönyv azonban nem egy bizonyos helyen van, hanem felhőszerűen tárolódik, egy része akár a te gépeden is lehet.
A BTC árfolyama az az érték, amit az ebben a (piramis?) játékban érintett személyek jelenleg adni hajlandók azért, hogy ez az egész történet igaz.
Köszönöm a segítségedet, de még így sem értem...
Senkinek sem kell tárolnia a láncot, de mindenkinek hozzáférhető.
A 21-es egy szándékos korlát, a szándékot nem ismerem, talán Satoshi alapcikke utal rá, nem emlékszem.
Igen, de ez egy asszimetrikus titkosítás.
Vagyis a nyilvános főkönyv minden egyes tulajdonos számítógépét "használja"???
A 21 millió db miért nem lehet több? Ennek mennyiségét ki határozta meg?
A blokkba foglalást titkosítással végzik?
A nyilvános főkönyv az összes tranzakciót tartalmazó blokkok láncolata. A BTC darabszáma most: 16,767,287, és legfeljebb 21 millió.
Nem, tárolni bárki tárolhatja, ha van kb. 160 Gb-nyi lemezterülete. A blokkba foglalás kriptográfia műveletek elvégzését jelenti.
Oké! Ja, igen, BTC!
1. Mi az a nyilvános főkönyv? (A BTC mennyisége állandó, vagy növekszik?)
2. A blokkba foglalás mit jelent? Tárolást?
BTC lesz az a BC, gondolom. Röviden: egy nyilvános főkönyvben tárolt fizetési tranzakciók blokkba - adatcsomag - foglalásáért kapott értékmegőrző, általános csereeszköz. Magyarán, pénz. Legalábbis annak indult.:)
A bányászat az maga a blokkba foglalás. Mivel ezért jár némi BTC, érdemes csinálni.
Ha valaki röviden és érthetően leírja nekem, h mi a Fom az a BC, hogyan és miért bányásszák, annak a következő talin fizetek egy ásványvizet!
Linkeket én is találtam, de az nekem (ill az is :D) magas!
Ez már filmvászonra kívánkozik.
Mátrix 4.
(Mr. Smith visszavág!)
"A programozót beráncigálták egy Mercedes-Benz Vitóba ismeretlen, sötét ruhát viselő férfiak símaszkban, majd ismeretlen helyszínre szállították," írja a Sztrana.ua ukrán hírügynökség.
Ha 0-t ér, és valakinek 1-nél volt vétele, akkor adja el!
a ripple hasít mint állat https://www.investing.com/currencies/xrp-usd-chart