Regisztráció Elfelejtett jelszó

Pénzről vagyonról értelmesen

Sikerről, pénzről, boldogságról.. ​

#780267 Koffein

Az ismertebb nevek közül, akik a riportban megszólalnak: Warren Buffett, Madeleine Albright, Dalai Lama, Michael Bloomberg...

Az egész közül a Dalai Láma a legnagyobb arc :)


Finnországban jövőre bevezethetik az alapjövedelmet

#778383 TrendMan Előzmény: #778358

Ez egy egészen kis összeg, ahhoz a 890 euróhoz képest is, amelyet az átlag afgán migráns kap pl. Ausztriában. Nem tudom ez Finnországban mire elég, de szerintem a kisérlet már itt megbukott.

Az igazi kisérlet az lenne, ha mondjuk idehaza kapná meg kisérleti résztvevők egy köre ezt az összeget.

Vajon dolgoznának-e mellette?

Finnországban jövőre bevezethetik az alapjövedelmet

#778358 Koffein

Talán az első fecske? :)


"A finn kormány 2017 januárjától próbaképpen bevezetné a feltétel nélkül folyósított alapjövedelem intézményét, és ennek keretében havonta 560 eurót (mintegy 170 ezer forint) juttatna egy reprezentatív statisztikai szelekció során kiválasztott csoportnak - jelentette be csütörtökön a skandináv ország szociális és egészségügyi minisztériuma.

....

Hanna Mäntylä, szociális és egészségügyi tárca vezetőjének tájékoztatása szerint szeptember kilencedikéig felmérést végeznek a lakosság körében a törvénytervezetről, amelynek értelmében jövőre kétezer, munkaképes korú lakos kötelezően részt venne az alapjövedelem juttatásának hatásait vizsgáló kísérletben.

Mäntylä azt mondta, a nagyszabású szociális kísérlet keretében egy kontrollcsoportot is kialakítanának, amely az alapjövedelemben részesülő sokasághoz hasonló tulajdonságokkal bíró emberekből állna, számukra azonban nem biztosítanák ezt a juttatást.

A kísérlet résztvevői ezen felül más típusú, alapvető szociális támogatásért (például munkanélküli segélyért) nem folyamodhatnának.

Az alapjövedelem támogatói úgy vélik, hogy a jóléti államnak minden egyes állampolgár számára megfelelő életszínvonalat kellene biztosítania, míg ellenzői szerint a feltétel nélkül biztosított jövedelem nem ösztönzi az embereket az álláskeresésre.

A finn kormányfő ugyanakkor meg van győződve arról, hogy az alapjövedelem növelné a vállalkozási hajlandóságot.

Finnország lehet az első európai ország, amely nemzeti szinten visz véghez egy hasonló kísérletet.

A svájci választópolgárok túlnyomó többsége, 76,9 százaléka júniusban népszavazáson utasította el azt a javaslatot, hogy az ország minden állampolgárának alanyi jogon járjon havi 2500 frank (mintegy 700 ezer forint)."

http://www.portfolio.hu/gazdasag/finnorszagban_jov...

Re: nincs cím

#769779 Fornit Előzmény: #769746

És akkor lefoglalnák a részvényeidet, amik közvetlen utána vad rallyba kezdenének :)

Re: nincs cím

#769400 TrendMan Előzmény: #769398

Nálad a pont: ha valaki lakókocsiban lakik, mégis összehoz 800.000 font adósságot, az önmagában "ügyes".

Re: nincs cím

#769398 matgab Előzmény: #769329

szerintem ez leginkább IQ kérdése.

Aki úgy nyer a lottón, hogy már előtte is sikerült több százmillió adósságot felhalmoznia egy brit fizetésből, attól mit várunk, hogy megjöjjön az esze??

Re: nincs cím

#769329 TrendMan Előzmény: #769328

Nem tünnek IQ bajnoknak, de egyébként biztos nem könnyü menet.

Egyből megvátlozik az egész életed koordinátarendszere és ehhez nagyon nehéz alkalmazkodni.

Egy magyarországi lottónyertes pl. a százmilliókat mind régi motorokra költötte, mert motorrajongó volt.

Mire költse az ember az ölébe hullott pénzt, ha nem a hobbijára?

Bérelt egy garázst, ott minden szépen lassan megrozsdásodott, ennyi volt a csoda.

Nem is gondolunk rá, de a minket körülvevő emberi háló ad stabilitás és viszonyitást az életünknek.

Ha megváltoznak a mértékek, akkor megszünik a viszonyrendszer, szétesik a háló és nem mindenki tud egy másik müködőképes emberi hálót felépiteni.

Re: nincs cím

#764959 rbbj11 Előzmény: #764945

az egyetlen igazi demokrácia, meg is látszik az országon:

"Svájc a világ egyetlen közvetlen demokráciája, ahol a lakosság rendszeresen népszavazáson hoz döntést egy-egy konkrét kérdésben."

Re: nincs cím

#764958 Pyxis Előzmény: #764951

Minél hamarabb el kell érni az 500 euros nettó minimálbért. Nem támogatást kell adni, hanem "beépíteni" a munkabérbe.

Re: nincs cím

#764951 KawaBazsy Előzmény: #764945

Úgy, h alapjövedelem, úgy nem, mert sokan nem tudnak a pénzzel bánni. Úgy igen, h alapellátás, tehát egy ágy vmely szállón, meg étkezés. Így nem hal éhen, nem fagy meg senki. Ha többet akar, akkor meg melózzon..

Re: nincs cím

#764947 Ibiza Előzmény: #764945

alapból jó..egy közgazdasági elmélet

ezzel kijöhetnének a valódi tulajdonságok és alkotási vágyak.. lemenne a teher az egyénről..sztem ettől függetlenül kialakulna a 80/20as arány..

valaha én is javasoltam.. 20éves korában mindenki kapjon egy mai értéken 20milliós összeget ..amit szabadon elkölthet, mindegy mire..befekteti elissza eljátssza..sportautót vesz.. mindegy..mert utána oda kerül a pénz ahol értenek hozzá..vagy onnan is elmegy..stb stb..de mindenki kapott egy esélyt.

Ideális közgazdasági környezetben mindenki azonos eséllyel indul és azonos információk alapján dönt.

ha már vagyon, akkor az…

#764917 Koffein

ha már vagyon, akkor az ikea vezér elmondhatja, hogy felépített egy kisebb vagyont magának. erre meg azt mondja, hogy

"Azt hiszem, semmi olyat nem hordok, amit nem bolhapiacon vettem volna. Ez azt jelenti, hogy jó példát akarok mutatni" - mondta a TV4 svéd televízió forgatócsoportjának.

ez már a spúrság kimaxolása. :)