olyan nincs, ami hoz évi 20-at, de olyan van, ami hoz 1,5 ev alatt 30-at. Vagy akar 50-et: en pont ezt ertem most el az irodánkkal.
Hasonlot a hasonloval hasonlitsd össze, ne almät körtével (rendszeres eves hozam vs egyszeri hozam)
olyan nincs, ami hoz évi 20-at, de olyan van, ami hoz 1,5 ev alatt 30-at. Vagy akar 50-et: en pont ezt ertem most el az irodánkkal.
Hasonlot a hasonloval hasonlitsd össze, ne almät körtével (rendszeres eves hozam vs egyszeri hozam)
ez igy van, de ha szeded a hasznait, akkor nem igy van...akar laksz benne, akar kiadod, maris atszamithato, hogy 10-15% tökere vetitett hozamot tud termelni
Sőt, amikor bohóckodtam az otp-vel, a módszerem hozott 1,5 év alatt kb 30%-ot. Olyan ingatlan nincsen, ami hoz évi 20%-ot.
És ha már ez tőzsdefórum, inkább vennék dax-ot (veszek is), 20 év távlatában biztosan többet fog hozni, mint az ingatlan.
Pedig most ócsó
Majd ha már csak 7 millióan leszünk, és annak a fele igencsak mélyszegény lesz, akkor biztosan jó áron fogod tudni eladni :))
Szerintem pedig az ingatlan szar befektetés, csak senki nem akarja felfogni. Ha van egy házad, amit vettél pl 30 milláért, akkor az 100 év múlva fog érni kb 0 forintot. Mert ki akar 100 éves házat venni? Ma sem akar senki.
Persze, van 1-1 hely, amire ez nem igaz, de van 1-2 autómárka is, amire szintén nem igaz. Ha veszel egy Opel Astrát, az semmit nem fog érni 30 év múlva, de van olyan autó, ami igen. Ezért nem érdemes nekem elmagyarázni, hogy bezzeg veszel itt-ott egy házat és jól jársz. Ez a lehetőség a kínálati oldal 1-2%-ára igaz, a többi halott.
Persze még az is kérdés, a "jó" helyeken levő ingatlanok fognak-e érni valamit? Itt az oktogon környékén szép lassan mennek le az árak, mert egyre több a kocsma, egyre több az innen-onnan bevándorló. És már a körút patinája is elkopott.
http://444.hu/2015/07/22/gyorsulva-fogy-a-magyar/
nem kő ingatlan, nem kőőőő
Diese griechischen Inseln stehen zum Verkauf
Itt nézegessetek 2mrd ft-ért már egész jók is vannak
ez remek lehetett.
Persze, hogy nincs, ultimátum van, hogy nem adhatják el.
olyan sok ingatlan még nincs az oldalon http://www.recovery-ingatlan.hu/
http://444.hu/2015/07/22/kiarusitast-tart-a-cib-bank/
ez még csak a kezdet
De nincsenek politikus barataim, engem tuti elovenne a nav 5 even belul :)
Mondjuk egyebkent is, nem erzem jol magam, ha csalok, plane ha sokat is kene.
Helyette inkabb szorgalmazom a vallalhato tiszta viszonyokat. Utalom, hogy allandoan azon kell torjem a fejem, h. ne vegyenek el tolem mindent kul jogcimeken. De mar egyre ritkabban bosszankodok rajta, inkabb belekalkulalom ezt a kornyezetet es ezzel egyutt kell annyit termelni, hogy nekem es dolgozoimnak is eleg maradjon.
De ez nagaon off itt, bocs
annyi adót kell csalni egyszerre hogy kijöjjön belőle a ház :)
ha akarnám, sem csalhatnék, a hiteligény miatt. Cseberböl vederbe lenne....Ok, csal az amebr sok adot, de akkor meg nem jutok meg magánemberként sem hitelhez, és gyüjtögethetek 20 evig, hogy nullärol häzam legyen.
nem jelzálog, hanem zálogjog. Persze nehezen érvényesíthető.
Ha neked kifizet vki 3-4 hónap kauciót, akkor valami óriási balekot fogtál.
A piaci a 2 hónap kaució (bérleti díj+ közös ktg)+ 1 havi bérleti díj előre. Az ajánlatok 95%-a ilyen.
hát a becsületesség ótvar drága...
a nyereség 20%-a!!! Olvass figyelmesebben.
40M-ra 4 M nyereség. 4M és 0,8 M aránya
Nem csak nyugdíj miatt, azt megoldhatnám nyugdíj elötakarékossággal, lentebb írtam, mi a fö ok.
Nem számoltam a benzint, a fogyasztásnak még több az adója.
Ugy értettem a bruttó bevételt, hogy bejövö pénz áfásan ill. bér jellegü jövedelem viszonyítva ahhoz, ami minden adó és járulék együtt véve, és nem fogyasztáshoz kapcsolódik. Ha még fogyasztási adókat is belevenném, akkor lehet, 80% jönne ki...
cuccokra jelzálog? Egy nap alatt átcseréli....én 3-4 hónap kauciót kérek.és ha 1 hónappal elmarad akkor indulhat az eljárás..Lehet kérni azt is küldjék el a közműszámlák befizetési igazolását..stb stb..
40m adóalap 0,8m iparűzési az szerencsére nem 20% csak 2% de nem kukacoskodom..
mert nem igy akarod irni..
Sok bért gondolom a nyugdij miatt akarsz kivenni..de akkor inkább osztalékként kellene és önkéntesbe rakni..vagy inkább olyanba fekteti ami jövedelmet termel majd amikor már nem akarsz dolgozni..de gondolomátgondoltad ezerszer.
orbánék pont ezt mondták..mindenki ott fizessen ahol használ vagy fogyaszt..
de akkor nem a Br bevételednek ennyi az adója hanem az életvitelednek a fogyasztásodnak...akkor igen..minden amit veszel.és van benne állami adó akkor igaz..ha sok benzint veszel sok cigit szivsz akkor mégtöbbet..