Regisztráció Elfelejtett jelszó

Arany

Re: folyt a Dax fórumból

#713293 TrendMan Előzmény: #713285

Fel tudnék sorolni néhány ellenérvet, de lehet nagyon mellényúlnék:-)

Re: folyt a Dax fórumból

#713285 ikszf Előzmény: #713283

fontos tamaszon szerintem nem tokol az arfolyam, letori vagy elpattan

egyetlen pozitivum, hogy panikkal erkezett meg az arfolyam ide, de harmadik erintesre nem nez ki jol, felfele is alig van ter

az meg foleg nem nez ki jol, ha mar sokan felfedeztek ezt a tamaszt es blogolnak rola

Re: folyt a Dax fórumból

#713283 TrendMan Előzmény: #713143

Ebben teljesen igazad van.

Arra számitok itt fog ugrálni az emelkedő trendvonalon jó ideig, amig aztán döntés lesz.

Re: folyt a Dax fórumból

#713143 ikszf Előzmény: #713079

ilyen negyedéves gyertyákat képtelenség lekereskedni (de még befektetéssel is). Negyed évig tartod a long pozit, mire kiderül, hogy csak alászórás volt, vagy tényleges letörés. Egy alászúrás ilyen idősíkon simán lehet 10% is, addigra már szinte a következő támasznál vagy, akkor már azért nem zárod a pozit.

1157 statikus és 1180 mozgó trend tartja régóta (havi charton), most a kettő nagyjából összeért, úgyhogy tényleg erős támasz. Mondjuk én már 1,5 éve ennek a szintnek az elesését várom / írom itt.

utána gyorsan 1030on találhatja magát, aztán pedig a 930-nál érkező emelkedő trendnél

Re: folyt a Dax fórumból

#713086 TrendMan Előzmény: #713081

Gondolom ez majd egyfajta támaszul szolgál vagy most vagy az emlitett sáv alján.

Az időrendbe beleillik.

Re: folyt a Dax fórumból

#713081 Bendeguz Előzmény: #713079

és mi van a nov végi svájci népszavazással? az aranytartalékokat meg akarják duplázni

Re: folyt a Dax fórumból

#711185 TrendMan Előzmény: #710940

A tegnap a FED által sugallt jövőkép kedvezhet a nemesfémeknek és a kevésbé nemeseknek.

Re: folyt a Dax fórumból

#710940 TrendMan Előzmény: #709916

Most úgy tünik ez a szenárió müködhet.

Papiron a letörési szint visszatesztje 18,5-nél.

Re: folyt a Dax fórumból

#709919 rbbj11 Előzmény: #709916

Sztem is ezüst relatíve olcsó aranyhoz képest, így nem értek egyet a dax topikban leírtakkal, h. ezüstöt spekulatív tőke hajtaná. Amikor úgy rá voltak kattanva a nemesfémekre, akkor is havi szinten követtem a speki pozik hányadáról szóló jelentéseket, és szinte mindig jóval nagyobb arányban voltak aranyban, mint ezüstben.

folyt a Dax fórumból

#709916 TrendMan

Fél évvel ezelőtti elemzésekben ezüstnek jobb kilátásokat adtak, mint az aranynak.

Eddig ez nem jött be.

Viszont - mivel részben valós gazdasági kereslet van mögötte - ha az USA gazdasága ilyen lendületesen lábal ki, akkor az támaszt adhat az ezüstnek is.

Talán az EKB pénzköltése is....

Nekem gyanús, hogy ha a dollár 1,25-ön támaszra lel, akkor onnan fordulhat az arany is (cca. 1180?) és az ezüst is (cca.16,8?) körül.

Érdekes, hogy történelmileg a szeptember a legerősebb hónap ezüstben is, de mióta ezt tudom, azóta szeptember mindig bukta volt.

Opcíós kifutás ma, vajon…

#707432 TrendMan

Opcíós kifutás ma, vajon lesz-e markáns fordulat valamerre?

Re: nincs cím

#707179 TrendMan Előzmény: #707177

Nagyvonalakban igen, de ilyen közvetlen és azonnali oda-vissza játékot még nem láttam.

Re: nincs cím

#706566 ikszf Előzmény: #706514

még egy várttól eltérő nfp sem tudja kimozdítani ebből a szűk sávból