Regisztráció Elfelejtett jelszó

Arany

Re: a törvények felett állók ...

#686426 birkanyiiroo Előzmény: #686150

Saját jogán valóban mehetne 2k fölé... de sajnos a jenkiknek nem jó a magas aranyár, így nagy valószínűséggel mégsem fog.

"A részvényes" című német magazin arról közölt cikket, hogy a miután a németek 2013 elején bejelentették, hogy szeretnék hazahozatni a külföldön tárolt aranykészletük egy részét, furcsa módon az arany a bejelentés után kezdett folyamatos esésbe...

http://www.deraktionaer.de/aktie/gold--und-der-schuldige-ist---25000.htm

Ráadásul kiderült, hogy a 37 tonna arany, amit közben már visszakaptak, frissen öntött aranytömbökből állt... azaz a régi aranyat időközben valakik (navajonkik) felhasználták, és még a tárolási költségeket is pofátlanul kiszámlázták az arany hűlt helye után.

Kézenfekvő a feltételezés, hogy az amcsik évtizedek alatt lenyúlták az eredeti aranyat, de mivel most vissza kell adniuk egy részét, lehetőleg olcsó aranyból szeretnék megúszni az újraöntést.

Középtávon még elég sok aranyat akarnak hazahozatni tőlük a németek...

Ezüstben valóságos kitör…

#686424 TrendMan

Ezüstben valóságos kitörés.

Jön az opciós péntek?

Re: a törvények felett állók ...

#686150 Bendeguz Előzmény: #686118

ez mennyire összeesküvés? ha igaz, akkor már degeszre keresték magukat, mehet 2k fölé

Re: a törvények felett állók ...

#686119 Hathor Előzmény: #686118

Egy hónapos csúcsán kezdte a hetet az arany

2014. január 13. 09:27

Egy havi csúcsára emelkedett a sárga nemesfém árfolyama a hétfői kereskedésben, miután a várttól elmaradó amerikai munkaerőpiaci adat mérsékelte a tengerentúli pénznyomda leállításának ütemével kapcsolatos aggodalmakat.

http://www.portfolio.hu/piaci_osszefoglalo/arany/egy_honapos_csucsan_kezdte_a_hetet_az_arany.5.193856.html

Re: nincs cím

#685876 Bendeguz Előzmény: #685798

aha, nulla körül oszcillálok, várom már hogy kitörjön a hosszabb csökkenő trendből

nem értem repkednek a 0d…

#685249 Ibiza

nem értem repkednek a 0db számos arany certi kötések a BÉT kötéslistában..

Re: nincs cím

#685248 Dicsák Előzmény: #685153

Kapott egy kis pofont aranka :)

Megy ez 1200 alá, nagyon erősen vonzza a gravitáció...

Re: nincs cím

#685153 Hathor Előzmény: #685152

Én nem voltam azon chartisták között.. de itt vissza lehet olvasni.

Én már lefele vártam 1800tól :D

Három hetes csúcson az arany

2014. január 7. 10:11

Immár hatodik napja folytatja az emelkedést az arany árfolyama, a piacok lecsorgása mellett a nemesfémek menedékszerepe ismét előtérbe került. Az arany árfolyama azt követően folytatta útját felfelé, hogy tegnap néhány másodperc alatt egy éles mozgással 3%-os esést szenvedett el a nemesfém.

Re: nincs cím

#685152 Ibiza Előzmény: #685142

"elötte a chartisták mondták megy a 2k fölé akár 2500ig..

én nem hiszek az 1k alatti aranyban..mert akkor pl kína, india megveszi amit tud...és ha nincs annyi fizikai arany emennyi papíron kellene akkor elkezd felfelé menni.." by Ibiza

már régóta ugatom, nem chart meg ilyen baromságok..kereslet kínálat.

Legutóbb oroszok vették.

Re: nincs cím

#685142 Hathor Előzmény: #685086

"@HATHOR: ide is írhatod a meglátásaidat, ne csak Dicsáknak priviben. Hiányoznak a chartjaid! "

Dicsáknak ezt mutattam dec. 19.én.

Ez belevág a a TE dupla aljadba. Nekem is olyasmit mutatott.. ,-)

http://postimg.org/image/4nczs5uil/full/

Nem tudom, én annyira nem figyelem mostanában az aranyat. De több mindenki temeti már, mint isteníti.. ebből csak emelkedés jöhetett ki nálam :D

Azért ne kezdjetek ész nélküli vásárlásba, azóta sem vizsgáltam a chartját hol tart.

Re: nincs cím

#685077 TrendMan Előzmény: #685066

Vaze mi volt ez?

Livecharts nem is birta kovetni gyertyákkal ... megint ott van, ahol előbb.

Kirázás long előtt vagy én vagyok optimista?

Re: nincs cím

#685066 Dicsák Előzmény: #685065

Zutty navazze, 1215-ig zúgott.

Persze certiben a jegyző el is tűnt, mint a kámfor...