Regisztráció Elfelejtett jelszó

Devizahitelek: törlesztés eredeti árfolyamon?

Re: nincs cím

#645624 banyaiz Előzmény: #645618

Kicsit zavaros a számomra amit írsz.

Szerintem ha a banános példát megérted akkor lehet továbblépni az ügyben, hogyan is nézett ez ki egy dev hitelnél.

Az természetesen kevésbé volt jó a banknak ha törlesztésnél nem tudott váltani mert akkor kiesett a bevételének az a része. Ezzel egyértek, ez egy teljesen világos dolog.

Nem tudom mennyire volt jellemző, hogy vki chf-et vitt oda, gondolom 1000-ből 1 kb vagy még annyi sem. Egyébként ha ebben az esetben nem fogadták el tőle a chf-et az már a legalitás határán mozog, biztos van belőle per ami erről szól az 1000 másik mellett. :)

Re: nincs cím

#645623 Előzmény: #645514

Wazze, te most tényleg a hülyét játszod vagy szórakozol velünk mert élvezed?

"Itt Otp-nél azt állapították meg egy darabig 1% volt a marzs amit ilyen ügyeknél számított, aztán válságban felment 2%-ra.

Kúria azt mondta ki 1% még jogos. Mi alapján éppen 1% azt tőlük kellene megkérdezni. :)"

Wazz, olvassad el, mert teljesen világos:

"Itt Otp-nél azt állapították meg HOGY A SZERZŐDÉSKÖTÉSKOR 1% volt a marzs AMIT MEGHIRDETTEK és utána egyoldalúan módosították ezt a tételt annak ellenére, hogy nem szerepelt a szerződés tételei között.

Kúria azt mondta ki ennek alapján, hogy A SZERZŐDÉSKOR ISMERT 1% jogos, MINDEN MÁS MÓDOSÍTÁS NEM, ennek "alapján beírták a szerződésbe az 1%"-ra, merthogy az csak figyelmetlenségből maradt ki, vagyis úgy állították helyre a szerződést, hogy előállították az eredeti állapotot.

Vagyis egyszerűen még mindig képtelenek elfogadni az emberek, hogy EBBEN AZ ÜGYBEN AZÉRT döntött így a Kúria, mert:

- elsődleges feladata az eredeti állapot helyreállítása, AMENNYIBEN LEHETSÉGES, és ez jelen ügyben lehetséges volt, mivel az ügyfél tisztában volt ezzel az összeggel ÉS KORÁBBAN NEM IS VITATTA, vagyis ráutaló magatartással szentesítette az összeget.

- ugyanakkor a ráutaló magatartás CSAK AZ EREDETI díjtételre vonatkozott, ugyanis emelésre a banknak nem volt joga.

- tehát a hivatkozott szerződés esetében azért született meg ez az ítélet, mert nem születhetett más: Helyreállították az eredeti állapotot.

- és a közhiedelemmel ellentétben ez nem jelenti a szerződés olyan formában való felülírását, hogy "abba beleírnak", ami EU jogellenes lenne, ez azt jelenti, hogy visszaállították a szerződést az eredeti állapotra, azaz CSAK az 1%-ot engedék a felperesnek felszámolni, mert az az eredeti állapot.

Ugyanakkor pontosan ebből az ítéletből következően (mivel ez nem köztörvényes eset!) azokat a szerződéseket, amelyek esetében az ügyfél erről az adatról NEM értesült a szerződéskötésig egyetlen hivatalos okiraton sem, azokat semmissé KELL nyilvánítani, mert ebben az esetben a HPT szerint a szerződés semmis, méghozzá vitathatatlanul, ugyanis az - ellentétben a hivatkozott esettel - a megkötésekor sem volt érvényes, és nem arról volt szó, hogy KÉSŐBB került bele olyan egyoldalú módosítás, amely a MEGKÖTÉSRE NÉZVE INDIFFERENS.

Viszont banyaiz, ez azt jelenti, hogy aki nem kapott papírt arról, hogy (m)ekkora legyen az árfolyamrés és az nincs a szerződésében, az nyugodtan perelhet a semmisségért.

Nem véletlen, hogy a bankok be vannak sz@rva és megint a kormányhoz rohangálnak, csak éppen most nem a kiszolgáló csinovnyikok ülnek, akik ezt utólag is törvényesítenék, ahogy ezt korábban mindig készséggel megtették.

Re: nincs cím

#645620 banyaiz Előzmény: #645610

Te tényleg nem érted miről beszélek. :)

Egyszerűbben már nem tudom elmagyarázni neked.

De még megpróbálom. :) Mintha én lennék a bank, vennék mondjuk Brazíliában banánt x dollárért, eladnám itthon neked halasztott fizetéssel aminek a feltételei te bizonyos kamatfeltételek mellett bizonyos futamidő mellett törleszted a tartozásod (ami dollárban van nyilvántarva) Te a törlesztést Ft-ban hozod mert abban van jövedelmed.

Ha a dollár erősödik Ft-hoz képest ráqrtál, ha gyengül nyertél. Nekem ez semleges hiszen tartozol nekem x dollárral + kamatokkal ezt kell visszaadnod.

Ennyi nagyon leegyszerűsítve. Ennél egyszerűbben már csak Tolcsy tudja elmagyarázni de azt nem javasolom. :)

Re: nincs cím

#645618 Előzmény: #645506

Te banyaiz én kezdem úgy érezni, hogy neked fogalmad sincs arról, hogy ez az egész miről szólt. Ahogy arról sem, hogy miről szólt egy ilyen szerződés, ami felettébb furcsak azok után, hogy te is részt vettél ezen köztörvényes bűncselekményekben, az pedig hogy még fél évtizeddel később sem tudod, hogy mit árultál, az azt hiszem mindent elmond arról, hogy mennyire voltak tisztességesek a feltételek:

"Ha chf-ben folyósítanak akkor is az adósnak Ft-ban kell azt vhol át kell váltania, akkor nem a bank hanem az xy pénzváltó kaszálja le a hasznot ezen ráadásul el kell vinnie kp-ben ami kockázat. Ugyanígy törlesztésnél is."

Mert most már végképp összakavarodtál, ha ragaszkodsz ahhoz, hogy a hitel forrása CHF alapon volt, akkor a CHF-ben befizetés esetében ő nem veszít semmit, hiszen eleddig éppen arról értekeztél, hogy azért kell az árfolyamrés, mert neki is át kell váltani. Ez ügyben szemernyit se tévesszen meg azon tények összessége, hogy:

- Nagyon sok hitelintézet működött úgy, hogy KÜLÖN árfolyama volt a devizára, valutára, és a lakáshitelek törlesztésére. Feltéve de nem engedve, hogy volt bármiféle szándék erre, azért abban egyezzünk ki, hogy a lakáshitelek devizájának váltása nem lehetett több, mint a normál deviza váltása, amely egyebekben sokkal pofátlanabb árfolyamon történt meg, mint amelyet bármely rossz szándékú arab pénzváltótól megtehetsz.

- Ha a bankok forintban kapták a forrást az anyától (és ezért nem látszik a devizaforrás a mérlegben), akkor semmiféle váltásról szó sem lehet, hiszen forintban kell törleszteniük.

- És mint már említettem, amikor a szerződéskötés napján(!) beszóltam nekik, hogy MOST AZONNAL javítsák ki a törlesztőrészletet CHF-re, akkor volt pofája annak a lénynek, akivel ott voltam azt mondani, hogy akkor 0,5%-al több lesz a részlet. Tehát a bankoknak BIZONYÍTHATÓAN ROSSZABB VOLT az az eset, ha devizában törlesztettél MÉG AZOKBAN AZ ESETEKBEN IS, AMIKOR A SZERZŐDÉS DEVIZÁBAN VOLT MEGHATÁROZVA ÉS FOLYÓSÍTVA IS DEVIZASZÁMLÁRA

Tetszik már érteni, nekik ez a haszon bele volt kalkulálva a szerződésbe! Szó sincs költségről, HASZONRÓL beszélünk.

Ha pedig azt mondom neked, hogy az induló 2,5% THM-em helyett egyből 3% lett a THM, az ugye dezsdvíreg gözödd izs 20% növelést jelent. Tetszik érteni? 20% növelést. Ha pedig nem az akaciós első éves kamatozást nézem, hanem a normál értéket, nos akkor is 10%-ról beszélhetünk.

Abban pedig igazán egyezzünk már ki, hogy az nem létezik, mert nem létezhet, hogy akár CHF-ben fizet valaki, akár HUF-ban, azért ~10% extraprofitot számítanak fel. Pedig ez történt.

És a legviccesebb ugye az, hogy ha nem HUF, vagy CHF állt a szerződés mögött, akkor vajon mi lehetett, ami indokolja az átváltási költségeket?

Vagy például azt, hogy megnézem reggel a deviza és a valutaárfolyamot is, és ezek után az ELSŐ szerződés részletét volt pofájuk forintban kiutalni, amit senki sem kért, és amiről soha szó nem volt, méghozzá egy olyan árfolyamon, ami SEHOL nem volt kifüggesztve és nem volt elérhető, és csak lesajnálnak amikor kimegyek az előtérbe és jön utánam a lény, majd rámutatok a táblára, hogy ott nem ez van (hanem számomra kedvezőbb), hogy akkor ez most hogy is van? És erre a válasz az, hogy "az nem érvényes".

Ha én vállalkozóként így működtettem volna anno a boltomat, másnap feszítenek keresztre érte.

Na ennyit erről a témáról.

Re: nincs cím

#645614 banyaiz Előzmény: #645600

A forrásköltség , és az árfolyamspekuláció két külön dolog.

Nyilván arra törekszenek minél olcsóbb forrás, minél drágábban kihelyezni, ez az üzletük amióta bank van a földön kb.

De nem az, hogy nyitnak egy fedezetlen 5000 mrd Ft-os chf/huf pozíciót a dev hitelállományra a saját kockázatukra . Nem értem mit nem lehet ezen érteni? :)

Kb mint egy brókercég, ott is az ügyfél futja a spekulációja utáni kockázatot, a bróker pedig lekaszálja a jutalékot, bank a kamatot.

A mutatvány ott bukik, hogy közben a hitelek 20%-a bedőlt, és kitört a forradalom is, egyéb nyalánkságok mellett.

Re: nincs cím

#645610 Előzmény: #645501

Ma tényleg állandóan tökön akarod magad rúgni?

Ugyan már wazz, mutass akár egyetlen szerződést, amelyben tőzsdei műveletekre hatalmaztad volna fel a hiteleződet, vagy amelyben erre engedélyt kért volna. De akár csak olyat, ami erre utal.

Épp most mondtad ki a fejükre a halálos ítéletet.

Ugyanis ha te nem adtál erre felhatalmazást (sőt, ilyen jellegű kockázatelemzésnek sem vetettek alá), akkor nem terhelhetik rád ennek a veszteségét, ezért ez az ő hatáskörükbe tartozik, az így keletkező veszteséget pedig nekik KELL viselniük. Egyébként csak nézzed meg a híreket, MINDEN MÁS országban az történik, hogy szépen kivonulnak, csendben, méghozzá tömegesen, azaz minden piacot feladnak, ami veszteséges. @Spade&walex: És nem, nem bedöntik őket, hanem eladják, vagy végelszámolják, mert csak az a járható út.

Csak Magyarországon viselkednek másképpen, ugyanis csak ebben az országban tudták eljátszani azt, hogy a saját kockázatukon elért nyereséget 100%-ban zsebrerakták, a veszteséget pedig 100%-ban az adósra kívánják terhelni.

Ez ügyben ugyanis különösképpen emlékeztetlek arra, hogy nagyon hosszú időszak volt, amikor ezen motorkaszáltak, de semmivel sem csökkentek a hitelek költségei, ergo teljesen nyilvánvaló, hogy onnantól vonyítanak és szólították fel a helytartóságot arra, hogy szabad kezet adjon nekik, hogy nehogy már a veszteséget nekik kelljen állni. És a helytartóság, az internáci marxista terroisták azonnal és készséggel ki is szolgálták a rajtunk uralkodó népet.

LABANC, RAUS!

Re: nincs cím

#645607 banyaiz Előzmény: #645600

Igen és Günthernek a végén a bankoknak mit kell visszaadniuk szerinted, a példádnál maradva?

Sokadszor mondom , vsz nem bonyolult dolog, ahhoz, hogy devizaárf mozgásokon keress egyirányú pozíció azaz kockázatvállalás szükséges. Amin veszíteni is lehet.

Ha te ismersz olyan pozíciót ahol nem vállalsz kockázatot de biztosan keresel rajta chf/huf árfolyam elmozdulás kapcsán oszd már meg velem. A gond az ilyen nincs.

Ez a chf hitel egyetlen ponton tartalmaz árfolyamspekulációt, az ügyfeleknél. Ők árf elmozduláson nyernek vagy buknak, mikor mi a szitu. A banknál ez zárt 0 kockázatú pozíció az árf elmozdulás szempontjából. Értelemszerűen ha a kockázat 0, az ezen elérhető árf nyereség is 0.

Re: nincs cím

#645600 Előzmény: #645496

"de nem azért bankok, hogy chf /huf árfolyamra spekuláljanak 5000 mrd Ft-os nagyságrendben jelzáloghiteleken keresztül."

Pedig ezt tették, ergo hamiskártyások, zsarolók, alják. Mit akarsz ezek után még magyarázni? Azt, hogy ez egy spekulatív ügylet? Ezt írták a szerződésbe? NEM. Akkor hazudtak. PONT.

Mondom ismét ha bankok ebből nyerészkedtek (volna) akkor vállalták (volna) annak a kockázatát is , hogy rossz irányú árf elmozdulásnál buknak."

Tökéletes a megfogalmazásod egy apró kivétellel, azzal, hogy NEM Kívánják vállalni annak a kockázatát, azt is a gyarmati ogrékkal akarják megfizettetni, mert nem kívánnak veszteséget elszenvedni, ezrét találták ki azt az égbekiáltó otrombaságot, hogy "nekük az adós kockázatvállalásához semmi közük nincs".

Holott ez élből hazugság, ugyanis amikor Herr Günther EUR megtakarításából HUF-ot csináltak (kettől lépésben -> Anya leváltja EUR-t HUF-ra -> Leány kihelyezi HUF-ot CHF alapon), akkor ebből legalább két lépés van, amihez sem Herr Günther (mint betétes), sem az ogrék (mint hitelfelvevők) nem járultak hozzá, illetve nem is tudtak erről.

Bizonyítás: Jelen pillanatban mind a CDS felárunk, mind a Libor, mind az SNB alapkamat a béka s@gge alatt van ahhoz képest, mint amikor a hitelszerződések megköttettek, ergo semmi sem indokolja ezen tételek növelését (pedig 99%-ban ez történt!), ergo ők biztosan nem legális úton szerezték a forrást, a legális utat úgy értve, hogy ne kellett volna "elmaszkolniuk", illetve a tippek és trükkök százaival eltűntetni a forrásokat.

Mert ugye banyaiz, egyezzünk ki abban, hogy jelen esetben a bankoknak végtelenül egyszerű dolga lenne, szépen kiterítik, hogy "ennyi és ennyi volt a forrásköltségük, ami innen és innen érkezett". De nem teszik. És miért nem? Azért nem, mert nem tehetik meg, mert nem bankként viselkedtek. Jelen ügyben ők spekulánsok, akik különböző tőkepiaci műveletek hasznában fürödtek éveken keresztül, amikor pedig csúnyán bebuktak ezzel, akkor a veszteséget azokra akarják terhelni, akiknek EZEKHEZ(!) a spekulációkhoz köze nincs, és akik ezekbe bele sem láthatnak.

Na ezért nyeri meg a következő választást az, aki ki mer függeszteni egy gótbetűs Tavarisi konyec tabló helyére egy labanc tisztet, alatta pedig a:

LABANC, RAUS!

Feliratot.

Re: nincs cím

#645572 prospero Előzmény: #645569

Az annuitás miatt gondoltam, - erre fel is hívtam a figyelmet - hogy van torzítás a számaimban - de akkor most már majd megnézem pontosan, hogyan is állunk az Úr színe előtt.

De a kutyuláson ez sem fog segíteni szvsz - mondom mindezt látatlanban...

Re: nincs cím

#645569 xmann Előzmény: #645467

A kulcsszó : annuitas és Excel. Már abból is nyilvánvaló hogy rosszul számolsz hogy a hatodik évre 60chf kamatot számolsz, miközben ott már csak 700 CHF a tőke ergo csak 42 CHF kamatot fizetsz. És egyeb tévedések. Mondom, rakd excelbe max 5 perc. De nem akarlak győzködni ha a matekot nem szereted :)

Re: nincs cím

#645563 xmann Előzmény: #645467

A kulcsszó : annuitas és Excel. Már abból is nyilvánvaló hogy rosszul számolsz hogy a hatodik évre 60chf kamatot számolsz, miközben ott már csak 700 CHF a tőke ergo csak 42 CHF kamatot fizetsz. És egyeb tévedések. Mondom, rakd excelbe max 5 perc. De nem akarlak győzködni ha a matekot nem szereted :)

Re: nincs cím

#645539 banyaiz Előzmény: #645524

Ha jól emlékszem ez a téma akkor pörgött fel igazán, hogy csak mnb devizaközépen amikor elkezdődött a különadó műsor 2010 környékén.

Volt ott mindenféle egyezség kormány bankok között, szóbeli , írásbeli, kódex de azt volt bank aki nem írta alá stb.

Lehet, hogy a bankok is úgy tartották be mint ahogy a különadó volt az utsó teher. :)

Nem emlékszem már ilyen részletekbe menően.

Re: nincs cím

#645524 prospero Előzmény: #645518

Ez az MNB közép banki magatartási kódexben volt lefektetve...nem jogszabályban... nem esküszöm, hogy betartásra is került, amit vállaltak...

Pl. bankom 2010.09.30-án: 212 Ft-ért váltott eladásin miközben MNB közép 208 Ft volt. Ez nagyjából 2% MNB középhez képest... egy év múlva meg már a végtörlesztés volt az aktualitás.

Re: nincs cím

#645518 banyaiz Előzmény: #645516

Úgy tudom , hogy a vételi eladási között lehet 1%, az egy ideig felszámolt 2%-hoz képest, de erre nem esküszöm már meg.

Viszont ezek is múltbeli dolgok mert arra változtatták pár éve, hogy csak mnb középen mehet, szóval ez a jövedelem már akkor kiesett a buliból.

Olyasmi ez a bankoknak, hogy kiadtak egy csomó hitelt szép nyereség reményében, mára kb már a veszteség minimalizálás , kárelhárítás stb. Bankja válogatja , de azért nagyjából mindenhol van 20% körüli bedőlt, végtörlesztés mennyire érintette őket az is változó stb. Nagyjából ez a szitu.

Re: nincs cím

#645516 prospero Előzmény: #645514

Mihez képest 1% vagy 2% ez fontos...mert ha mnb középhez 1-1%, az saját vételi és eladási között 2%, mivel saját közép is közelítette az MNB-t, ha 2-2% akkor pedig 4%.....emlékeim szerint egyébként OTP durvább volt, mint az én bankom ebben a kamatmarzs témában...

Re: nincs cím

#645514 banyaiz Előzmény: #645512

Most volt ez a dev hiteles Kúria ítélet. Itt Otp-nél azt állapították meg egy darabig 1% volt a marzs amit ilyen ügyeknél számított, aztán válságban felment 2%-ra.

Kúria azt mondta ki 1% még jogos. Mi alapján éppen 1% azt tőlük kellene megkérdezni. :)

Mondom ez az egy plusz jövedelem ezeknél a hiteleknél megvolt Ft hitelekhez képest, amíg talán pszáfos javaslatra 10-11-től már csak devizaközépen mehet.

Re: nincs cím

#645512 prospero Előzmény: #645506

Saját bankomon ellenőriztem most szúrópróbaszerűen...bank vételi és eladási között 5%... volt...euro alapon - MNB közép pedig a felénél kb. szinte végig - emlékeim szerint ez a különbség még nem is a drasztikusak közé tartozott akkoriban...

Az átváltás ki volt találva... ha CHF-et vittél a bankba, akkor a bank megvette vételin, majd a forintot ismét átváltotta CHF-re eladásin... pénzváltónál meg eleve hülyeség volt üzletelni, mivel a valuta vételi még sokkal alacsonyabb mint a deviza vételi...még nagyobb a kamatmarzs...

akkor lehetett nyerni vele, ha mondjuk volt tartalékod és 140-en bevásároltál CHF-ből és mondjuk akkor kezdted el átváltani, amikor a CHF 180 fölé ment... azaz, ha klasszikus devizaspekulációt folytattál, abból kiindulva, hogy úgyis CHF-re lesz majd szükséged a törlesztéshez...csak mondom ezt akadályozta a dupla átváltási jutalék megtérülési kényszer, amit a bank alkalmazott, hogy egyszerűen nem fogadta el a CHF utalást.

Re: nincs cím

#645506 banyaiz Előzmény: #645503

Mekkora marzsok voltak ezen azt bankja és időpontja válogatja.

Ez mindenképp egy plusz jövedelem volt a Ft hitelekhez képest. De ez az egyetlen plusz banki szempontból.

Azért adták chf-et mert azt kisebb törlesztéssel tudták adni (alacsonyabb chf libor miatt) mint a Ft-ot, és így értékesíthető volt tömegesen. Rá is fázott erre kb mindenki, bankoktól, adósoktól kezdve az egész országig kb. :)

Ha chf-ben folyósítanak akkor is az adósnak Ft-ban kell azt vhol át kell váltania, akkor nem a bank hanem az xy pénzváltó kaszálja le a hasznot ezen ráadásul el kell vinnie kp-ben ami kockázat. Ugyanígy törlesztésnél is.

Bemész most a bankba , hogy neked kell eur, cfh, dollár stb a nyaraláshoz ott is nyerni fog rajtad a bank, ugyanígy a pénzváltó is.

Nem ingyen a dolgozó nép szolgálatában végzik ezt a ténykedést. Az a sztahanovista időkben volt. :)