Mint írtam, éppen azt állítottam, hogy az adatoknak egzaktak kell lennie. Ebben nem is volt vita. Node egzakt adatokból hányféle függvény rajzolható fel annak figyelembevételével, hogy önkényesen határozható meg mind a lépték, mind a kiindulási pont?
Vegyük a foglalkoztatottságot. Első kérdés: Mihez kívánod mérni? Mondjuk az inaktívok létszámához? Egy külföldi ország munkanélküliségéhez viszonyítod? Az EU átlaghoz viszonyítod? Az EUR árfolyamához igazítod? A statisztika két részre bomlott, az egyik az adatok begyűjtése, a másik a kiértékelése. Az elsőben semmi szubjektívumnak nincs helye, a második viszont csak arról szól.
Magyarán szólva azt kívánom ezzel mondani, hogy nem a statisztikai módszertanokkal van baj, hiszen azok egzaktak, node nem is ott van a csavar, hogy a képletekkel játszanak és hamisítanak, hanem ott, hogy mit tolsz be bemenőadatnak a képletekbe.
Márpedig amig szubjektív a bemenő TÉNY adatok VÁLOGATÁSA, addig az eredmény szubjektív lesz, ahogy az általad levezetett nemiszerv kérdéskör is mutatja. Igaz, hogy a statisztika pontos, csak éppen semmire sem jó, hiszen hiányzik az belőle, hogy "milyen hosszúra van igény". Hiszen, igazából ezen lenne a lényeg, hogy a megfelelő méret a megfelelő helyen kerüljön bemutatásra, kézzelfoghatóan láthatóvá téve, nem az, hogy statisztikával próbálja valaki igazolni, hogy az övé "megfelelő méretű".
Ráadásul lehet olyat is kreálni statisztikában, hogy az alsó 10%-ba tartó méretet kiejtjük és a felső 10%-ba eső méretet is kiejtjük "korrekció okán" (naptárhatástól megtisztított, satöbbi kifejezések), és máris kijön, hogy az átlagos méret ekkora, DE AZ IDEÁLIS méret meg akkora.
Ráadásul, akár mellé tehetjük a nemzetközi összehasonlítást, hogy hol és mekkora f*szok élnek, és máris kiderülhet, hogy "győztünk", mert erre él a legnagyobb f*szok közössége. Hurrá. És mi következik ebből? Semmi.
Ezért mondom, hogy hiába tökéletes a begyűjtött adatsor, ha abból szubjektív eredményeket vezetsz le egyebekben hibátlan statisztikai módszertannal, hiszen a szubjektív eredmény az égvilágon semmit sem fog jelenteni, viszont úgy magyarázod, ahogy csak akarod. Például melléteheted a 30 évvel ezelőtti statisztikát, hogy ahhoz mérve bárki láthassa, hogy mennyivel nagyobb f*szok lettek errefelé a férfiak, de melléteheted a 10 évvel ezelőttit, hogy azt mutassad be, hogy mennyivel csököttebbek lettek a férfiak, illetve, hogy a válság óta már a f*szuk sem áll fel.
Érted már? Csak ennyi a különbség aközött, hogy nagy f*sznak, vagy impotensnek mutassad be a magyar férfiakat, és mindkettő egzakt számokon fog alapulni, egzakt számításokkal. Csak éppen tökéletesen fognak egymásnak ellentmondani.
EZÉRT is fogalmaztam úgy, hogy egy KSH-nak, MNB-nek MAGYARORSZÁG ÉRDEKÉBEN (gyk: nem a kormány érdekébent írtam!) kell a statisztikákat létrehozni, de szó sem lehet arról, hogy a statisztika hamisított legyen, fiktív adatokkal.
Node, ha a KSH-ban valaki választhat aközött, hogy 2010-hez méri a jelent, vagy 2005-höz méri a jelent, akkor hadd ne az legyen az elvárás, hogy az ország számára ROSSZABB időponthoz mérje az eredményeket... a minimum az, hogy az eredmény az ország számára jobb legyen, tehát ha talál olyan adatot 2005-ben, ami jobb, mint 2010, akkor azt vegye figyelembe.
Ebben ugyanis semmiféle hamisítás nincs.
Elég ebben az ügyben arra gondolni, amikor nemrégiben valami EU-s perszóna 2005-től(!) nézte azt, hogy hogyan alakul a GDP a térségünkben. Elsősorban, honnan a 2005? Kormányváltás sehol, miért az lett az a számadat? Hát azért, mert a további években már egészen mást mutattak volna a függvények, 2010-től kezdődően például azt, hogy semmiféle különbség nincs Magyarország és a térségi országok GDP alakulásában, mert körülbelül ugyanazon függvény mellett mozognak (be is idéztem azt hiszem az AT.hírek-be), vagyis PUSZTÁN a KEZDŐ időpont megválasztása ekkora különbséget jelent.
Én pedig elvárnám a KSH-tól, MNB-től, hogy egy ilyen rosszindulatú statisztikára MÁSNAP(!) hozza ki legkésőbb azt a statisztikát, amely UGYANEZEN adatokat 2010-től vetíti ki, bemutatva, hogy immár ebben sem különbözünk a többiektől, mert pontosan úgy alakul minden, ahogy arrafelé.
Hamisított volna ebben az esetben BÁRKI? Nem. Egyszerűen csak észre kell venni, hogy a statisztikát arra használják, hogy egy szubjektív véleményt alátámasszanak vele és ennyiről szól az egész. A marxista statisztikában nem a módszertant hamisítják meg, még csak nem is az összegyűjtött adatokat, hanem azt rejtik el a szemek elől, hogy a statisztikai EREDMÉNYHEZ szükséges adatok vannak szelektálva, és önkényesen kigyűjtve.
És ez mindig is így volt, nincs ebben semmi újdonság sem. Ezért is lep meg, hogy ennyire nem értitek, hogy miről beszéltem.