Regisztráció Elfelejtett jelszó

RFV

Re: nincs cím

#481472 hAliG Előzmény: #481471

Eléggé hiányos ez a cikk.

A másik úr:

"Szekeres Szabolcs 2012. február 27-től általános vezérigazgató helyettesként dolgozik a vállalatcsoportnál, hat hónapos, határozott idejű megbízatással. Feladata a vállalatcsoport stratégiájának felülvizsgálata, az üzletfejlesztési tevékenység vezetése, valamint a stratégiai befektetőkkel, önkormányzati és kormányzati partnerekkel fenntartott kapcsolatok ápolása.

Szekeres Szabolcs az Amerikai Egyesült Államokbeli Columbia Egyetemen diplomázott. Négy évtizedes pályafutása elején közgazdászként tevékenykedett, majd 15 évig az Information for Investment Decisions befektetési tanácsadó céget vezette Washington D.C.- ben. Magyarországra hazatérve a kilencvenes években az ÁV Rt. és a Budapest Bank vezetője volt, majd hat éven keresztül az Information for Investment Decisions budapesti irodáját vezette. A kétezres években a koszovói vagyonügynökség helyettes vezetője volt, majd az Európai Bizottság Egyesült Kutató központjának Haladó Technológiai Intézetét vezette a spanyolországi Sevillában. Szekeres úr karrierje során számos energetikai projektben szerzett tapasztalatot, amivel jelentősen hozzájárulhat az E-Star jövőbeni növekedéséhez."

Re: nincs cím

#481283 exmnbs1 Előzmény: #481207

azok eladásai szvsz akik szeretik ath körül a profitot zsebre tenni és nem várnak további csodára a homályos eetek bejelentés után

másrészt pedig a tőkeáttételesek kényszerlikvidálása

Re: nincs cím

#481274 exmnbs1 Előzmény: #481207

a 10m-s kötvényprogram jelentős részét a beígért zárás május 31 után írták ki ahelyett hogy akkor vásároltak volna céget ha van rá forrás

vevő pedig mint tudjuk több mint 1mrd-ra nem lett ezért a cég portfoliójába került

a most beharangozott átvilágítás alapján pedig szvsz nem történt meg az EETEK átvilágítása

úgy vásárolták meg a sallangokkal együtt hogy vevőik nem voltak és nincsenek azóta sem

nem árt rendelkezésre a megfelelő humán erőforrás sem és ezt igyekeztek a létszám többszörözéssel pótolni

szvsz abban is tévedett a cég, hogy az EETEK akvizíciótól további rakétázást és nem realizálást várt

a határidős bukta ősszel kezdődött nem kellett volna megvárnuk

Re: nincs cím

#481255 zeeh_ Előzmény: #481239

Ha tényleg tömés, akkor az régen rossz, mert jóval alacsonyabb jövőbeli árfolyamot sejtet. :(

Re: nincs cím

#481230 vincentlauria Előzmény: #481227

4002, mi van itt?

4 002,00 37 4 073,00 29

4 001,00 350 4 074,00 110

4 000,00 100 4 075,00 200

3 990,00 34 4 080,00 50

3 960,00 16 4 090,00 48

Re: nincs cím

#481219 Muskatli Előzmény: #481160

pedig kisbüfi vagyok, nem a legkisebb itt közülünk, de biztos, hogy nem is a legnagyobb.

"Kassai alatt kellett volna foglalkozni a céggel olyan szinten, hogy ne így alakuljanak a dolgok"

ezzel egyetértek. de most ahhoz, hogy kijavítsák pont sokat kell dolgozniuk.

"a decemberi pf interjú óta semmi érdemleges előre haladást nem említett a tegnapiban, egyetlen felesleges portfolio elemre sem lett vevő pl"

ezzel is egyetértek, pont ezért írtam, hogy a tegnapi nem volt feldumálás és nem volt tömés, függetlenül attól, h ma hogy fog alakulni a részvényárfolyam.

"10K-n pedig nem tudta volna beszórni a pakkját azért jött le az árfolyam mert egyre többen kapcsoltak 4K-n is hasonló a helyzet szvsz"

nem értek egyet, el tudta volna adni, pl. 10k-s tőkeemeléskor jelentős túljegyzés volt.

"Kassai része a tisztességes csapatnak?"

szerintem Kassai tisztességes volt, de mint utóbb kiderült rossz irányba vitte a céget. vitathatatlanul SCS is hibás ebben. azt el tudom pl. képzelni, hogy kisebb volt a kontroll a Kassai felé fennálló nagy bizalom miatt.

"melyik üzleti modell jó? a hitelre alapuló hitel hiányában?"

nincs tökéletes üzleti modell, de ez alapvetően azért ez a modell jó. persze ettől még lehetnek nehéz időszakok. MOL-t is lehetne szidni, hogy szar a modellje mert egyszer el fog fogyni az olaj, Pannergyt is, mert úgy tűnik, h csak a szerencsén múlik találnak-e meleg vizet a föld alatt, meg bármikor megszűnhetnek a támogatások, stb.

Re: nincs cím

#481207 Formerplayer Előzmény: #481173

Féligazságokat írtál, szerintem korrekcióra szorulnak...

A forrás adott volt a felvásárlás időpontjában (10 millió Euró kötvényprogram leszervezve, későbbi tőkeemeléshez partnerek szintén, tőketartalék szintúgy).

Amire nem számítottak, rosszul látták, elcseszték: nem lett össehangolva a cash flow a párhuzamosan megnövekedett feladatokkal, s nem volt működési tartalék a cégben. Az akvizíció mellett elkezdték növelni --brutálisan-- a központ létszámát,hivatkozva a megnövekedett feladatokra. Ez több millió eurót vitt el. Arra pedig nem számítottak, hogy a határidős srv alá közel 3 millió eurót(!!) kell betolni az árfolyamcsökkenés miatt...A kettő összege pont kiadja azt a lukat, ami a korábban tervezett, biztonságos működéshez, a romániai akvizíciók utáni beruházások elkezdéséhez szükséges lett volna...

Persze ilyenkor jöttek a kedves bankok is: amikor süt a nap, osztogatják az esernyőket, de ha elkezd esni, rögtön visszakérik azokat....Persze ezek is csak reagáltak az eseményekre...

Az viszont látható, hogy itt megkerülhetetlen a pénzügyi vezetés felelőssége, s ezzel a CEO-jé is. Valószínűleg a cseh2-őt nézte a harvardi diplomájával...ennek nem lehetett más a vége, mint, hogy amikor a tulajok-igazgatóság számára is világossá vált a "baki", utilaput kapott a talpára. Ehhez kellett nagyjából 3-4 hónap S elkezdődött a szar visszalapátolása a lóba...

Nagyjából ennyi a sztori. Nem terjeszkedett túl a cég--a vásárlás időpontjában--, akkor meg volt rá a forrása. A pénzügyesek sikeresen elcseszték...Mire észrevették "fent" a lukat, elkezdődött a kapkodás. Ezért lett előrehozva a tőkeemelés is...

De még mindig kérdezném, szerinted ki(k)nek az eladásai generálták az árfolyamesést?

Re: nincs cím

#481185 exmnbs1 Előzmény: #481173

http://bet.hu/newkibdata/106997838/E_Star_lengyel_akviz_ci__HU.pdf

"A tranzakció pénzügyi zárásának várható legkésőbbi időpontja 2011. május 31."

május, június eleje kv kibocsátások

"(#16180) Re: Gyorsjelentés Értékelés: 0

előzmény (#16165: onoffon) | válasz erre | 2011. június 1. - 14:57

szvsz túlterjeszkedte magát

exmnbs1"

http://bet.hu/newkibdata/107203425/E_Star_saj_t_r_szv_ny_v_s_rl_s_2011_06_03.pdf

ez már a 10K megvédésére irányult

a tranzakció nem zárult le május 31-én én 7-én felfüggesztették a rv-t

http://bet.hu/newkibdata/107230306/T_keemel_s_20110608.pdf

Re: nincs cím

#481173 exmnbs1 Előzmény: #481169

az EETEK felvásárlással, amire mint kiderült a forrás nem volt adott a felvásárláskor, sőt a tegnapi cikk alapján még tegnap sem teljesen

amint azt anno is megírtam a pf-en, hogy túlterjeszkedte magát a cég (és te cáfoltál) valamint azt is hogy a régi transzperencia erodál

ekkoriban lett évvégéról előre hozva a tőkeemelés 2 héten belülre hirtelen pl

gondolom nem egyszemélyes döntése volt egyik sem

valamitől lejött az árfolyam 10K alá amit betontámasznak hittek a topikban

Re: nincs cím

#481169 Formerplayer Előzmény: #481160

Engem pedig az érdekelne, hogy a folyamatos savazás helyett te hogy látod, hol és mikor lett elcseszve az irány, ebben volt-e szerepe Kassainak. Kik azok, akik"kapcsoltak" és kiszórtak nagy tételben, mitől hitelre hitel az üzleti modell stbstb?

Számokat,tényeket ha kérhetném...

Re: nincs cím

#481160 exmnbs1 Előzmény: #481154

nem 16 órát kell dolgozni hanem Kassai alatt kellett volna foglalkozni a céggel olyan szinten hogy ne így alakuljanak a dolgok

a decemberi pf interjú óta semmi érdemleges előre haladást nem említett a tegnapiban, egyetlen felesleges portfolio elemre sem lett vevő pl

10K-n pedig nem tudta volna beszórni a pakkját azért jött le az árfolyam mert egyre többen kapcsoltak

4K-n is hasonló a helyzet szvsz, egy hajánál előráncigált indokkal nem volt tőkeemelés

Kassai része a tisztességes csapatnak?

melyik üzleti modell jó? a hitelre alapuló hitel hiányában?