Nekem az a véleményem, hogy az arany jó értékőrző. Régen is érték volt és az is marad. Olyan nem lesz, hogy elértéktelenedik. Nemhiába tartottak mindig is a tehetősebbek/nemesek aranyat-ezüstöt-drágakövet. És most sem az veszi az aranyat, akinek még hajszárítóra se futja csak hitelből. A nemzeti bankok sem véletlenül tartják az aranyat, ahogyan az országok sem véletlenül vásárolják. Ha valaki nem hisz benne, az egyéni vélemény, de több ezer év óta értéket jelent, és még jobbat (ami több ezer éve létezik) nem nagyon találtak ki.
Azt hogy a vagyonodat milyen arányban mibe fekteted, neked kell eldöntened, szerintem ebben senki nem tudja a tutit. Ha aranyban és többféle valutában elosztva "tartod" a vagyonod egy részét, biztos hogy a vagyonod megmarad. Azt hogy az majd egykor mennyit fog érni, na azon teljesen felesleges vitatkozni, mert azt senki nem tud(hat)ja.