Regisztráció Elfelejtett jelszó

RÁBA fórum

Re: nincs cím

#466160 MrTibi16 Előzmény: #465899

Lehet hogy a jelenlegi helyzetben annak tűnik, de ha valóban figyelmetlenül, nem pontosan határozták meg az árat és kimaradtak egyes tételek, vagy kisebb értéken számolták fel, akkor kialakulhat egy 12xx árfolyam! Csak azt nem értem miért a kisrészvényesnek jutott az eszébe miért nem egy nagyobb befektetőnek...

Azért lehetnek még meglepetések az árfolyamnál!

12xx Forint enyhén utópi…

#465899 Fornit

12xx Forint enyhén utópisztikus.

Esélye sem lenne elérni ezt az árfolyamot. Ugyanúgy aprítanák tovább mint a többi súlycsoporttársát, ha nem jön ez a felvásárlósdi sztory.

Re: nincs cím

#465868 Előzmény: #465859

Kíváncsi leszek, hogy ki lesz az első, aki elkezdi, hogy az állam államosította a Rábát és kirabolta a részvényeseket...

Re: nincs cím

#465273 MrTibi16 Előzmény: #459842

Perelik az államot a Rába-részvényesek

http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/01/10/perelik_az_allamot_a_raba-reszvenyesek/

"A részvényes szerint a társaság részvényeire jutó saját tőke összegének kiszámításakor az ingatlan valódi, piaci értékét kell figyelembe venni, márpedig ezzel számolva álláspontja szerint − halasztott adóval korrigálva − 815 helyett legalább 1208 forinton kellett volna megtennie az MNV-nek vételi ajánlatát."

Csak nem....:D Ezért érdekes a részvény...:D

Re: nincs cím

#459896 Koffein Előzmény: #459880

majd az állam megvédi a rába részvényeseket is, mint a mnypt-i tagokat... bármi is történik, rosszul nem járhat senki sem :DDD

Re: nincs cím

#459880 macika Előzmény: #459879

a jó de ez már csak spekuláció

ekkora szavazati joggal azt csinál amit akar

Re: nincs cím

#459879 Kissherceg Előzmény: #459865

persze, látom ezt. Azonban 600 alatt sztm alacsony kockázat játszani a vétel gondolatával. Az állam a teljes pakkra vágyik szvsz

Re: nincs cím

#457935 xmann Előzmény: #456976

igen, kivezethetik. 815-öt kell ajánlaniuk mindenkinek ebben az esetben. akinek nem tetszik bennmaradhat a cégban

Re: nincs cím

#457102 matgab Előzmény: #456976

A kivezetés során nem kell ajánlatot tenniük, ha a papírral kereskednek más tőzsdén is (lásd Orco).

A tőzsdei kivezetés után számolnod kell azzal, hogy vagy "örökre" részvényes maradsz, vagy csak nagyon áron adhatod el, KIVÉVE, ha az egy részvényre jutó saját tőke jóval magasabb, mint a részvény árfolyama, mert ebben az esetben várhatóan a főrészvényes a kivezetés után megpróbálja elérni a 90%-os tulajdoni arányt, ami után kiszorítással élhet.

Ebben az esetben viszont meg kell adnia minimum az egy részvényre jutó saját tőke értékét egy részvénynél (pl. Globusz annak idején).

Illetve olyan cégeknél amikben sok a cash, azért érdemes esetleg bent maradni, mert a főtulaj elképzelhető, hogy osztalékként kiveszi a pénzét (bár erre sok más lehetősége is van), ilyen volt pl. a Pick.

Hogy a Rába esetén mi lesz azt ki tudja...?