Most akkor venni vagy nem venni?
Most akkor venni vagy nem venni?
szépen emelkedett. Még 620nál láttam legutóbb... :(
Lehet hogy a jelenlegi helyzetben annak tűnik, de ha valóban figyelmetlenül, nem pontosan határozták meg az árat és kimaradtak egyes tételek, vagy kisebb értéken számolták fel, akkor kialakulhat egy 12xx árfolyam! Csak azt nem értem miért a kisrészvényesnek jutott az eszébe miért nem egy nagyobb befektetőnek...
Azért lehetnek még meglepetések az árfolyamnál!
12xx Forint enyhén utópisztikus.
Esélye sem lenne elérni ezt az árfolyamot. Ugyanúgy aprítanák tovább mint a többi súlycsoporttársát, ha nem jön ez a felvásárlósdi sztory.
ez kész.. .:D szerintem Korányi a tettes..
Kíváncsi leszek, hogy ki lesz az első, aki elkezdi, hogy az állam államosította a Rábát és kirabolta a részvényeseket...
Látom az állam megvédte a Rába részvényeseket is :)))
Perelik az államot a Rába-részvényesek
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/01/10/perelik_az_allamot_a_raba-reszvenyesek/
"A részvényes szerint a társaság részvényeire jutó saját tőke összegének kiszámításakor az ingatlan valódi, piaci értékét kell figyelembe venni, márpedig ezzel számolva álláspontja szerint − halasztott adóval korrigálva − 815 helyett legalább 1208 forinton kellett volna megtennie az MNV-nek vételi ajánlatát."
Csak nem....:D Ezért érdekes a részvény...:D
elnézést, hogy spekulálok :)
majd az állam megvédi a rába részvényeseket is, mint a mnypt-i tagokat... bármi is történik, rosszul nem járhat senki sem :DDD
a jó de ez már csak spekuláció
ekkora szavazati joggal azt csinál amit akar
persze, látom ezt. Azonban 600 alatt sztm alacsony kockázat játszani a vétel gondolatával. Az állam a teljes pakkra vágyik szvsz
illikviddé vált!
a nagyok már nem veszik, és nem adják - nincs is nekik
jaja időzítéssel vannak gondjaim..
még mindig érdekes számomra ez a papír. Nagyon tanakodom a beszállón.
igen, kivezethetik. 815-öt kell ajánlaniuk mindenkinek ebben az esetben. akinek nem tetszik bennmaradhat a cégban
a lényeg vegyél és szóljál róla :)
A kivezetés során nem kell ajánlatot tenniük, ha a papírral kereskednek más tőzsdén is (lásd Orco).
A tőzsdei kivezetés után számolnod kell azzal, hogy vagy "örökre" részvényes maradsz, vagy csak nagyon áron adhatod el, KIVÉVE, ha az egy részvényre jutó saját tőke jóval magasabb, mint a részvény árfolyama, mert ebben az esetben várhatóan a főrészvényes a kivezetés után megpróbálja elérni a 90%-os tulajdoni arányt, ami után kiszorítással élhet.
Ebben az esetben viszont meg kell adnia minimum az egy részvényre jutó saját tőke értékét egy részvénynél (pl. Globusz annak idején).
Illetve olyan cégeknél amikben sok a cash, azért érdemes esetleg bent maradni, mert a főtulaj elképzelhető, hogy osztalékként kiveszi a pénzét (bár erre sok más lehetősége is van), ilyen volt pl. a Pick.
Hogy a Rába esetén mi lesz azt ki tudja...?