ráadtam :-)
Ehh....biztos tele volt mutyival a BÉT...szóval az új igazgatónak is feltűnt gondolom...aztán ezt a lépést tette....
szóval valamiben tényleg mesterkedtek sokszor ezek a francos nagykutyák..nem véletlenül volt sokszor olyan furcsa sok minden ? :D
A Budapesti Értéktőzsde Zrt. Vezérigazgatója a „Budapesti Értéktőzsde Zártkörűen Működő
Részvénytársaság Szabályzata a BÉTa Piac Működéséről” című szabályzat (a továbbiakban: Szabályzat)
8.2.11. és 11.1.j) pontjai szerinti eljárva jelen határozattal a BÉTa Piac vonatkozásában az alábbi limiteket
állapítja meg 2011. november 15. napjától:
A Napi Ajánlatszám Limit értéke 20.000 ajánlat/Kereskedési Nap/Kereskedő.
Az Ajánlatbeviteli Csúcsterhelés Limit értéke 10 ajánlat/másodperc/Kereskedő.
Indokolás
A Szabályzat 8.2.11. pontja szerint „a Szolgáltató meghatározza az egy Kereskedési Napra vonatkozó Napi
Ajánlatszám Limitet és az Ajánlatbeviteli Csúcsterhelés Limitet, melynél adott időszakban több ajánlatot a
Kereskedő nem jogosult az Ajánlati könyvben rögzíteni. A Szabályzat 11.1.j) pontja szerint a Vezérigazgató
határozattal jogosult dönteni a Napi Ajánlatszám Limit és az Ajánlatbeviteli Csúcsterhelés Limit
meghatározásáról”.
A fentiekre tekintettel a Vezérigazgató a rendelkező részben foglaltak szerint határozott.
A Budapesti Értéktőzsde Zrt. Vezérigazgatója a „Budapesti Értéktőzsde Zártkörűen Működő
Részvénytársaság Szabályzata a BÉTa Piac Működéséről” című szabályzat (a továbbiakban: Szabályzat)
11.1.a) és 11.2. pontjai szerinti eljárva jelen határozattal elfogadja a Szabályzat alábbi pontjainak
módosítását:
A Szabályzat 2. fejezete (Fogalmak) alábbi fogalmakkal kerül kiegészítésre:
Ajánlatbeviteli
Csúcsterhelés Limit Kereskedési időben egy Kereskedő által a Piacra egy másodperc alatt maximálisan
bevihető ajánlatok száma, függetlenül az ajánlatok irányától, típusától, fajtájától és
időbeli hatályától.
Napi
Ajánlatszám Limit Egy Kereskedő által egy Kereskedési Napon a Piacra maximálisan bevihető
ajánlatok száma, függetlenül az ajánlatok irányától, típusától, fajtájától és időbeli
hatályától.
A Szabályzat 6.2. pontjának megszövegezése az alábbiakra módosul:
6.2. A Szolgáltató az alábbi esetekben függesztheti fel a Kereskedő kereskedési jogát:
a) Amennyiben a Kereskedő kereskedési joga a Budapesti Értéktőzsde Zrt. tőzsdei
kereskedésének részvény szekciójában felfüggesztésre kerül;
b) A Napi Ajánlatszám Limit és az Ajánlatbeviteli Csúcsterhelés Limit megsértése esetén;
c) Amennyiben a Kereskedő a jelen Szabályzat rendelkezéseit olyan súlyosan vagy
ismétlődően megszegi, hogy az a kereskedési jogának felfüggesztését indokolja;
d) A BÉTa Piaci Kereskedési Szabályzatban meghatározott egyéb esetekben.
A Szabályzat 8.2. pontja kiegészül az alábbi 8.2.11. ponttal:
8.2.11. A Szolgáltató meghatározza az egy Kereskedési Napra vonatkozó Napi Ajánlatszám Limitet és az
Ajánlatbeviteli Csúcsterhelés Limitet, melynél adott időszakban több ajánlatot a Kereskedő nem
jogosult az Ajánlati könyvben rögzíteni.
A Szabályzat 11.1. pontja kiegészül az alábbi j) alponttal:
[11.1. Vezérigazgató határozattal jogosult dönteni az alábbiakról:]
j) A Napi Ajánlatszám Limit és az Ajánlatbeviteli Csúcsterhelés Limit meghatározása.
A Szabályzat fenti módosításai 2011. november 14. napján lépnek hatályba.
Köszi Hathor az SMS -t...éppen most értem haza.... látom jól beverték még a BUX -ot..
volt értelme fölhúzni pénteken....annak aki azt a nagy Short Coveringet erőltette tuti megérte jó magasról 3000 felettről kiszórni az OTP -jét :D
na egyenlőre nem kelett zárnom a pénteki euró shortokat.De gyanús......
Látod, örülsz frankón:)
Megvolt!
Eladás: Mai nyitó
Vétel: Mai záró
:))
Kt -52pont
A mostani tőzsdés környezetben meg kell becsülni a nyerőt és zárni. Örülni kell frankón még akkor is, ha többet nyerhettél volna.
Alakzatokból én is bírok célárakat számolni...
Itt ülök évezredek óta a hati és oti longjaimban...
Egyedül csak a dax kedvenc részvényeim tartják bennem a lelket:)
Micsoda dilemma. Itt van 500 pont nyerő bruttó oszt zárjak/tartsam/bővítsek...
Naponta küzdenék ilyen problémákkal... :)))
Hati 15 percesen van egy kis duplacsúcs, nagyon kcsábít a dolog:
http://kepfeltoltes.hu/111114/220350101BUX111215_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Köszi:)
Hogyhogynem, ugyanúgy áll, mint a buxi 60 percesen:)
Pont ezen agyalok én is, hogy vajon mit akarnak vele csinálni. Talán most már megvárják vele a gyj.
Mollyt kicsit kellene megmozgatni hogy irányt találjunk innen...vagy pattanjon innen vagy törjék le.
Nem csak az van ott:
http://postimage.org/image/9fo3qckwf/full/
16.539 50MA
16.520 20MA ezek crossa
16.539 a kétnapos emeélkedés 38.2es szintje.
Lentre felraktam Margarettának MACDt. .
Rendben értem. Orosz válság is szép történet volt.
A hatit 17400-ig várom vissza, majd onnan újabb mélypontra (ciklikus chat alapján).
Esni gondolom azért esünk, mert sikertelen kötvényaukció,nem kell imf kijelentés, leminősítés (ez már nem ígéret, tény). Tudom beáraztuk a bóvlit előre valamennyire. De azt se felejtsük, hogy pénteken über nagyot ugrottunk, annak korrekciója, bár -6% OTPben korrekciónak kicsit erős.