Regisztráció Elfelejtett jelszó

Nyugdíj (előtakarékosság)

Taglétszám még mindig csökken

#1500496 matgab Előzmény: #1500493

jah, önkéntes...

Ott csak max kevésbé divatos, mint akkor amikor amúgy is ez volt a téma.

Másrészt rájöttek az emberek, hogy amivel marketingelték magukat a pénztárak, hogy évente 20% extra hozam, az valójában csak az adott évi befizetésre vonatkozik, az is csak 100e ft erejéig. De a a következő években rendszeresen kisebb hozamot kalapálnak össze, mint mondjuk egy államkötvény, akkor az az első 20% az "elamortizálódik" és a végén amúgy jobban jártak volna, ha államkötvénybe tették volna.

Taglétszám még mindig csökken

#1500493 Koffein Előzmény: #1500490

Önkéntes nem egyenlő manyupal.

Önkéntesbe be lehet lépni és ez látszódik a képen is, hogy az önkéntes csökken folyamatosan.

Taglétszám még mindig csökken

#1500490 matgab Előzmény: #1500402

kb 2010 (?) óta már nincsenek új belépők a manyup-ba. Akik meg voltak, azok meg mennek nyugdíjba...


Taglétszám még mindig csökken

#1500481 Koffein Előzmény: #1500402

Nem hinném, hogy ennyien lépnének ki, mert ha kilépnek, akkor 15% szja-t levonnak a tőkéből, +13szochot is fizetniük kell...

Lehetséges, hogy kevesebb az új belépő, mint akik nyugdíjba mennek...

Minimálbér után megy a sírás

#1500068 matgab Előzmény: #1500023

nyomozati szakaszban semmi nem nyilvános.

Amit viszont megtudtam, hogy ha egy Határozatnál/ Ítéletnél megkérdezik, hogy "tudomásul veszi?" akkor az nem azt jelenti, hogy megértette-e (ami a köznyelvi jelentése a szónak), hanem azt jelenti, hogy elfogadom-e a határozatot/ítéletet (azaz nem élek kifogással, fellebbezéssel)...

Ez egy érdekes szemantikai kérdés, de nagy hatású lehet.

Minimálbér után megy a sírás

#1500020 matgab Előzmény: #1500016

Azt tudtam, hogy a NAV elég hatékony szervezetté vált, de hogy a beírásom után 45 perccel már meg fog állni az irodám előtt a NAV Skoda kombija és 3 fegyveres ellenőr már kényszerintézkedési határozattal a kezében fog személyes megbeszélésre invitálni , ezt azért mégsem gondoltam volna...

Minimálbér után megy a sírás

#1500016 matgab Előzmény: #1499963

jaj, hagyjuk már ezt a művész nyekergést.

Itt vagyok közöttük. Jól élnek, főleg az ismertek.

Számláznak jó nagy összegeket. Persze adót , járulékot fizetni egyik sem szeret... Oldjuk meg okosba! Aztán még örülhetek, ha valahogy kitaláljuk, mert hát bejelentve nem akar lenni, mert akkor egy csomó pénzét lenyúlja az állam, céget fenntartani, aki számlázna? Hát az nagyon sokba kerülne... Tisztelet persze mindig a kivételnek.

Aztán csodálkoznak, hogy nincs nyugdíjuk... Mitől lenne?

Amúgy Falusi Mariannak az én ideális rendszer világomban sem lenne több. Akinek nincs járulék fizető gyereke, az minimál nyugdíjat (sem) érdemel. Lássa el magát a megtakarításaiból.

Itt is azt írja, hogy nem maga miatt panaszkodik, de ennyiből nem élne meg. Köszönjük Emese, mások úgy élnek meg ennyiből, hogy felneveltek két gyereket és nem kaptak pénzt az Artisjustól meg minden vidéki haknin egy kis mellékest.

Minimálbér után megy a sírás

#1499965 TrendMan Előzmény: #1499963

Nem akarok találgatni, Művészek sokszor járnak így.

Ez a megfogalmazás érdekes:

" A mostani idő az, amikor elképesztő lehetőségek vannak meg gázsik"