Regisztráció Elfelejtett jelszó

Gondolkodási struktúrák (gyűjtőtopik)

Dávid-Barrett Tamás viselkedéskutató

#1500042 Koffein Előzmény: #1500025

Gondolom nagyobb mintákból dolgozik, mint a minket körülvevő mikró környezet...

Ez a család vs baráti világ összecsapása zajlódhat le a fejlett világban...

Dávid-Barrett Tamás viselkedéskutató

#1500025 TrendMan Előzmény: #1500006

Nehezen tudok azonosulni azzal, amit elmond. Lehet bennem van a hiba.

Érdekes módon Friderikusz érvei és gondolkodása számomra sokkal értelmesebbnek tűnik.

Ez az arc olyan benyomást kelt, mint akinek annyira bejött az élet, hogy már csak bakugrásban tud gondolkodni az élet dolgairól, talán soha nem volt szorult helyzetben és kevés valószerű problémát kellett megoldania.

Mi az, hogy a baráti világ?

A családi világot értem, bár az is inkább a törzsi világra volt eddig is igaz.

De mi az a baráti? A baráti köröd baráti (többnyire), a világ meg a pénzről szól. Annak tűnik barátinak, aki sörözőből táborba, táborból vendégségbe, vendégségből az asszonyhoz megy, majd onnan irány a söröző.

De természetesen tévedhetek is :-)

Dávid-Barrett Tamás viselkedéskutató

#1500013 TrendMan Előzmény: #1500006

Rengeteg dolog jut eszembe erről.

Elsőként az, hogy az úr megjelenése maga is kicsit majomszerű.

MINDENT A GENERÁCIÓKRÓL

#1499890 Koffein Előzmény: #1499887

Az én olvasatomban, 2003hoz képest 2014ig oldalazás volt, majd 2015től kilőtt és ha nem nézem a covid hatást, akkor is közel 40%al nőtt az öngyilkosok száma 10-19éves korosztályban...

A lenti grafikon azt mutatja hogy 2019 és 21 között átlagosan miként oszlott az öngyilkosok száma különböző korosztályok közt...

Az zavarhat be, hogy az egyik 2003-hoz viszonyít, a mási meg 3év átlagát mutatja...


MINDENT A GENERÁCIÓKRÓL

#1499887 TrendMan Előzmény: #1499878

Jól értelmezem, hogy a diagram üzenete a következő:

A 2. diagram szerint a férfiak bármely korosztályában jóval magasabb az öngyilkosságok aránya, de a Covid idején (1. diagram) elsősorban a fiatal nők között ugrott meg.

Vagy te mást látsz?

Szerintem elég ellentmondásos, egész más ez így, mintha a két diagramot fordított sorrendben tálalták volna.

MINDENT A GENERÁCIÓKRÓL

#1499870 Koffein Előzmény: #1499865

Jaja, elég részletesen belemegy a generációk közti különbségekbe. Milyen élettapasztalata volt a nagyszüleinknek, szüleinknek, nekünk, 2010 után generáció milyen világba születnek... milyen hatása van a gyerekre, amikor terhes anyuka a hasára teszi a mobilt és tolja a közösségi médiát, vagy milyen hatása van a gyerekre, hogy tv, mobil, hogyan hat ki az agyra... különböző generációk, miért viselkednek/döntenek úgy, ahogy... érdekes úgy össztársadalmilag...

MINDENT A GENERÁCIÓKRÓL

#1499865 TrendMan Előzmény: #1499841

Elég bő lére van eresztve ez az előadás sorozat.

Nehezen tudnám kiszűrni a lényeget.

Érdekes kérdés, hogy a média hatása valóban ennyire átütő-e a személyiségre és, hogy ennek így kell tényleg történnie?

MINDENT A GENERÁCIÓKRÓL

#1499788 Koffein

Érdekes dolgokat mond emberünk a generációk közti különbségről..

1 rész


2 rész


3 rész


4 rész



az entrópia természete:

#1499178 TrendMan

Both low and high entropy are of low complexity:


Ez érdekesen egybecseng számtalan más létező dologgal:

Amikor valami kibontakozóban van vagy amikor leáldozóban, ugyanúgy faék egyszerűségű ahhoz az összetettséghez képest, amit a kettő között meg lehet tapasztalni.

Para doxonok

#1497997 TrendMan Előzmény: #1497972

Azért milyen nyugodt hétköznapjaik lehettek ókori görög barátainknak, hogy ennyi - értelmezésem szerint nagyon statikus - gondolat fordult meg a fejükben, mint a lenti paradoxonokban is olvasható.

A másik lehetőség, hogy én vagyok nagy tévedésben :-)