Regisztráció Elfelejtett jelszó

Gondolkodási struktúrák (gyűjtőtopik)

MINDENT A GENERÁCIÓKRÓL

#1499870 Koffein Előzmény: #1499865

Jaja, elég részletesen belemegy a generációk közti különbségekbe. Milyen élettapasztalata volt a nagyszüleinknek, szüleinknek, nekünk, 2010 után generáció milyen világba születnek... milyen hatása van a gyerekre, amikor terhes anyuka a hasára teszi a mobilt és tolja a közösségi médiát, vagy milyen hatása van a gyerekre, hogy tv, mobil, hogyan hat ki az agyra... különböző generációk, miért viselkednek/döntenek úgy, ahogy... érdekes úgy össztársadalmilag...

MINDENT A GENERÁCIÓKRÓL

#1499865 TrendMan Előzmény: #1499841

Elég bő lére van eresztve ez az előadás sorozat.

Nehezen tudnám kiszűrni a lényeget.

Érdekes kérdés, hogy a média hatása valóban ennyire átütő-e a személyiségre és, hogy ennek így kell tényleg történnie?

MINDENT A GENERÁCIÓKRÓL

#1499788 Koffein

Érdekes dolgokat mond emberünk a generációk közti különbségről..

1 rész


2 rész


3 rész


4 rész



az entrópia természete:

#1499178 TrendMan

Both low and high entropy are of low complexity:


Ez érdekesen egybecseng számtalan más létező dologgal:

Amikor valami kibontakozóban van vagy amikor leáldozóban, ugyanúgy faék egyszerűségű ahhoz az összetettséghez képest, amit a kettő között meg lehet tapasztalni.

Para doxonok

#1497997 TrendMan Előzmény: #1497972

Azért milyen nyugodt hétköznapjaik lehettek ókori görög barátainknak, hogy ennyi - értelmezésem szerint nagyon statikus - gondolat fordult meg a fejükben, mint a lenti paradoxonokban is olvasható.

A másik lehetőség, hogy én vagyok nagy tévedésben :-)

a közlegelők tragédiája és osztályozása

#1497359 TrendMan Előzmény: #1497342

https://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6zj%C3%B3sz%C3...

"G. Hardin 1968-as cikkében[1] egy angol közlegelő szerepel példaként, amely tíz tehenet tud eltartani, és így mindegyik tehén tíz liter tejet ad. Az egyik gazda egyszer csak gondol egyet, és kicsap még egy tehenet a legelőre. Ekkor egy-egy tehénnek már kevesebb fű jut, ezért mindegyik 10 helyett csupán 9 liter tejet ad naponta – de az a gazda, amelyik két tehenet legeltet, 10 helyett 18 liter tejhez jut. Ezt idővel észreveszi egy másik gazda, és az is kicsap még egy tehenet a közlegelőre. Ekkor már minden tehén csak 8 liter tejet ad, de a két dezertőrnek fejenként 16 liter teje lesz. És így tovább, minden egyes gazda akkor jár jobban, ha még egy tehenet hajt a legelőre. Azonban amikor már legalább hatan cselekednek így, akkor azok is az eredeti 10 liternél kevesebb tejet kapnak, akiknek két tehenük van. Végül, amikor már nyolc gazda tart két tehenet, a kéttehenes gazdák csak négy liter tejet kapnak az eredeti tízhez képest. (A kilencedik gazda már nem nyerne semmit egy második tehénnel.) Ennek ellenére, ha egy gazda úgy döntene, hogy visszavonja az egyik tehenét, rosszul járna."

Ki a felelős a sorsunkért?

#1496245 TrendMan Előzmény: #1496208

Na szóval erre kicsit részletesebben kitérve:

Az elmondottakat hallgatva az az érzésem, hogy liberális az, aki a tökéletes megoldást keresi, konzervatív meg az, aki a működőképes, bejáratott megoldást akarja, akkor is, ha az ezer sebből vérzik.

Arra a kérdésre pedig, hogy ki a felelős a sorsáért egy kérdéssel lehet a legjobban válaszolni:

Felelős-e a vitorlázó azért, hogy célba ér-e az óceánon?

Itt is érdekes adalékokat lehet találni a témakörhöz: