Regisztráció Elfelejtett jelszó
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Nagyvilág

PISA: Mindenki egyre hülyébb lesz ..

#1497202 TrendMan Előzmény: #1497199

Nem ismerem a PISA felmérések módszertanát, ezen nyilván sok múlik. Simán lehet benne hiba is - szerintem.

A nagyobb gond nem ott van, hogy egy mosógépet nem tudnak a leírás alapján beindítani, hanem inkább ott, hogy mivel a politikusok így is, úgy is virágnyelven hadoválnak, egy idő után már meg sem próbálják a választók megérteni, hogy ki mit állít és ki mit ígér, egyszerű beállítottság és szimpátia alapján döntenek.

(Állítólag pl. Medgyessyre azért szavaztak kevesen, mert bonyolultan gondolkodott és ezért nem tudta magát szépen kifejezni, esetleg beledadogott, Orbán meg úgy nyomja a sódert, mint a vízfolyás, ergo kellemesebb rá szavazni, nem kell annyit gondolkodni.)

Lehet, hogy én nem vagyok teljesen komplett, de én még ha bankkártyával fizetek, akkor is nagy vonalakban utánaszámolok, hogy annyi-e, mint amennyinek lennie kellene?

Ebben nagy segítségemre van az inflációt, mert sokszor trükköznek vagy okoznak káoszt hamis árcédulákkal :-)

PISA: Mindenki egyre hülyébb lesz ..

#1497199 Koffein Előzmény: #1497192

Érdekes, Horvátok és Románok kb ugyanott vannak, mint 2018-ban.


Nagyon kevés helyen kell fejbe számolni, mert adottnak vesszük, hogy egy gép megmondja mennyi a visszajáró, nem kell ellenőrizni... 80-as 90-es és még a 2000es években is még számoltunk fejbe, hogy adok ennyit, vissza kell kapnom ennyit, de már én sem emlékszem, hogy mikor számoltam utána, sőt! ma már a fiatalabb korosztály olyan helyen nem is vásárol, ahol bankkártyával nem tud fizetni...

PISA: Mindenki egyre hülyébb lesz ..

#1497192 TrendMan Előzmény: #1497180

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20231208/rado-pe...


A magyar közoktatás jelenleg évente 26 388 fővel gyarapítja azoknak a számát, akik nem képesek a használati utasítás alapján beindítani egy mosógépet, 30 145 fővel azokét, akik nem képesek kiszámolni a visszajárót egy bolt pénztáránál, s 23 400 fővel növeli azok számát, akik a globális felmelegedésből annyit értenek, hogy kevésbé fognak fázni.

PISA: Mindenki egyre hülyébb lesz ..

#1497180 Koffein Előzmény: #1497175

magyarok után már a németek is? valami nagyon félremehetett náluk is...

Guyana vs Venezuela

#1497162 Koffein Előzmény: #1497125

Nagy ellenkezést nem látni a nyugat részéről... kíváncsi leszek, hogy idén lép Maduro vagy jövő év elején, vagy elmarad érdeklődés hiányában?

Kép

Azér megyünk Szilveszter…

#1497109 KawaBazsy Előzmény: #1497107

Azér megyünk Szilveszterkor a hegyekbe (Pieninek), h a kölkök lássanak végre rendes havat. Meg én is teszteljem a 4wd-t. :-)

Na, akkor amit tavaly ta…

#1497105 amix Előzmény: #1497098

Na, akkor amit tavaly tanultak, idén gyakorolhatják. Mindenki menjen át s szomszédba, gyújtson gyertyát és meleg baráti légkörben integrálja az újnémet szomszédját. :)