Regisztráció Elfelejtett jelszó

PISA: Mindenki egyre hülyébb lesz ..

Koffein Előzmény: #1497202

Medgyessy nyert anno, szóval annyira kevesen nem szavaztak rá :) értem a problémát, szerintem ezt a szöveg értést az olvasottságra lehet visszavezetni, mert az iskolába megutáltatják az olvasást. Ezért kevesen olvasnak szakmaibb könyveket, még a középréteg olvas regényeket, de az alatt már nem nagyon, ahogy nő a vagyon, egyre inkább olvasnak szakmaibb könyveket pl pszichológia, pénzügy, történelem, életrajz stb...a szegényebb réteg max közösségi médiában megjelenő egy soros címeket olvassa el... szóval, mivel az emberek többsége nem nagyon olvas életrajzi, történelmi, geopolitikai könyveket, ezért maga a gondolkodás mód is jobban befolyásolható, hisz adottnak vesznek kijelentéseket, ha az valójában nem is úgy van... nem néznek utána, hogy milyen szövegkörnyezetből jön egy mondat, csak tényként kezelnek dolgokat, és ezt nagyon okos emberek is megteszik, nem csak butábbak, vagy szegényebb réteg, akiknek nincs hozzáférése az információkhoz... ez egy megfigyelés részemről, amivel a politika elég sikeresen operál, nemcsak itt Mo-on, hanem úgy globál..

Normális, ha nagy vonalakban utánaszámolsz, én is ezt szoktam tenni, van amikor le is fotózom az árcédulát, hogy ha a pénztárnál nem annyi, akkor mutatom, hogy ez van kiírva... főleg akció váltásoknál van az a jelenség, vagy előre ki van rakva, vagy még ott van, és nem egyszer futottam bele, hogy vásároltam nagyobb tételt, kifizettem, otthon nézem a nyugtát, dirr rendes árat fizettem, ami vagy 40%-al volt drágább... :)