Regisztráció Elfelejtett jelszó

Ingatlan

felejtsd el ...

#1489400 Röné Előzmény: #1489331

naja mennyire igaz amit irtal... anyum folyton ezt tolja nekem, folyton emlekeztet ra, hogy mire gyujtok... parszor mar felvetettem neki az alberletet, hogy mar olyan szivesen laknek egyedul , meg ne kelljen mar minfig anyumhoz hazamenni... hanem hadd legyek mar oballo, de szeribte az alberlet kidobott penz es madokat gazdagitunk vele holott ez nem igy van.

A sajat lakhatasodert fizetsz azert h te tudjal hol lakni, ezt igy kell nezni sztem, magadert fizeted az alberletet, nem masert, ezzel is gondoskodsz sajat magadrol...

felejtsd el ...

#1489398 Röné Előzmény: #1489337

sztem ez olyan borzalmas... hogy 30 eves a 160 ezer ft tanari fizetesebol nem tud boldogulni... nem tud sajat lakasjoz jutni , evekig tanult erte , es megis hogy el van lehetetlenitve... vagy keressen 200 ezret az is keves :( abbol is nehez boldogulni. 160 ezer meg talan normalis fizu is lene, ha nem lenne ilyen magas az inflacio a kenyer mar 7-800 ft es egy 10 ezer mar annyi mint 1000 ft.

Mo topikban keedeztem a hitelt, h megeri-e felvenni ? Ott arra voltam kivancsi, h pl egy 20 millious ft-os hitelnel mennyi kell visdzafizetni, mert ha pl 6 milliot kell visdzafizetni ,pl egy 35 millios ingatlannal, ahol van mondjuk 15 millios toked es nem szeretned az osdzes toked beletolni , hanem csak 12 milliot, akkor talan nem nagyon eri meg meg belevagni ebbe :( a hitelek most dragak talan. :(

Azert milyen furva ennyi tokebol sem tudsz ingatlant venni, ha csak nem vagy vallalos. En nem vagyok most :(


felejtsd el ...

#1489347 prfecó Előzmény: #1489346

Most már Hollandiában vettem lakásokat .Inkább kiadom és ha kimegyek szállodában vagy air-ban lakást bérelek

felejtsd el ...

#1489346 prfecó Előzmény: #1489338

Fiatalabb koromban egy 4 hónapos balatoi meló és megvettem első budapesti lakásomat és közben tele lettem nyugatnémet márkával. Intertourist , Utasoturist , Konsumex.

felejtsd el ...

#1489338 Ibiza Előzmény: #1489331

emlékszem a fiatal koromra...egy kis nosztalgia
13,50Ft volt az óradijam 2700Ft/hó egy panel lakást ha kiutaltak az 270e volt (csak jogosultaknak).. egy elfogadható tanácsi átjátszása kb 150.000 volt. a jobbak 250e.
Kiszámoltam ha semmit nem költök akkor is kb100hónap ha a felét félreteszem akkor már 200hó... Szóval esélytelen volt a dolog a sima életre sem volt elég ez a zseton. Kerestem ezzel azzal...havi pénzem is volt vagy 10.700Ft :) Később jöttek a külföldi utak.. nagyon akartam egy lakást.. ahogy kerestem az árak úgy változtak.. egyszer csak a szomszéd lakást el akarták adni 1,1milkáért, némi hitellel megvettem, felújittattam 100ból.. abban a pillanatban már nem kellett annyira.. rájöttem nem kell annyira akarni.. pénzt kell keresni és akkor ezek csak maguktól jönnek. eladtam 1,75m ért.. kerestem rajta 500at. egy jó 1200as zsiguli 90-100e volt..

felejtsd el ...

#1489337 Ibiza Előzmény: #1489333

úgy hallottam nagyvárosokban nem nagyon tudnak venni lakást, 30-60km-es körben igen de ott is úgy, előleget nyomják majd hosszan fizetik és kb a nyugdij környékén lesz az övék. Tehát nem 20on30éves korban.

felejtsd el ...

#1489336 Ibiza Előzmény: #1489331

hát nem tudod kinyomni, mert mindenhol korlátozó tábla van, a kresz szerint mehetnél de tábla szerint nem, nagyon rövid szakaszok vannak.
Igen a vonatok allitólag jók. Egyszer a kiállitáson jött hozzám csajszi, mondta 120km-re lakik, mondta nincs egy óra.. 150el mehetett a vonat.

felejtsd el ...

#1489333 TrendMan Előzmény: #1489331

Hát saját tapasztalatom szerint ez a vonatokra már nem nagyon igaz.

Másfelől azt olvastam, hogy a németek is egyre inkább a saját ingatlan felé fordulnak.

Német kolléga mondta, hogy ha kiteszik ebből az állásból, akkor az utcára kerülhet, mert nem tudja miből fizetni a bérleményét.

felejtsd el ...

#1489331 Koffein Előzmény: #1489317

Ez van belénk kódolva.. ha nincs lakás, akkor nulla vagy, a főbérlőt gazdagítod.. :)

Németeknél van infrastruktúra, büntetlenül kitudod nyomni a német vas szemét, 100 km megvan 60-70perc alatt, ha nem akarsz autózni, akkor a vonatok kiszámíthatóan jönnek...

felejtsd el ...

#1489317 Ibiza Előzmény: #1489310

Le kellene már szokni a lakásvásárlásról.. hol van megírva egy fiatalnak kutya kötelessége Bp-en lakást vennie.
Bécsben Ausztriában Németoban Angliában? hol élnek a fiatalok?
Ha magyarok kimennek ott érdekes módon azonnal elfogadják ami ott van, szépen bérelnek, akár alagsori társbérletet is vagy 100-150km-ről járnak be dolgozni.

kérdés

#1487707 matgab Előzmény: #1487690

az ingatlan.com felismeri sokszor, hogy ugyanaz a hirdetett ingatlan. Be is lehet állítani, hogy alapból minden ingatlant csak egyszer hozzon ki, akkor is ha 20 találat van.

Tehát attól, hogy te ugyanazt az ingatlant mentetted el, ha más ingatlanos más áron teszi fel, az neked feljön, hogy az adott ingatlan ára változik.


kérdés

#1487690 Koffein Előzmény: #1487687

Ezt az ingatlancom appjában látom, elmentett hirdetésekről érkeznek értesítők, és már meg is jeleníti az app a változtatásokat... nem hinném, hogy az ingatlancom algoritmusa változtatna x naponta, max a tulaj, vagy az ingatlanos..

kérdés

#1487687 Ibiza Előzmény: #1487669

szerintem sima trükkösködés.. az emberek lemaradástól való félelme nagyon erős.
Ha látják van érdeklődés és figyelőlistákon, kedvencnek jelölve van egy ingatlan akkor soha nem árazzák le szerintem hanem folyamatosan nyomják a kufár trükköket. Nézik a kattimtásokat is. Ha csak szörfözős kattintásnak látszik akkor nem veszik figyelembe.
Amúgy megjegyeznek mindent a gépedről, lehet mások más árakat látnak, privát ablakból is érdemes kipróbálni.
Szállásfoglalós oldalak használják azt a trükköt látják mekkora összegen foglaltál és nem kapsz olcsó árakat.

kérdés

#1487681 Koffein Előzmény: #1487675

Valószínűleg a második lehetőség lesz közelebb a valósághoz. Ugyanaz az ingatlan van figyelőlistára téve, ha árban változás van, kapok értesítőt.. valószínűleg sokan ilyenkor megijednek, hogy emelkedett, vagy hogy esett pár millát és mennek megnézni, csak nem veszi meg senki, ezért kezdődik újra a folyamat...