Oldalunkon a felhasználói élmény javítása és egyes szolgáltatások elérhetővé tétele érdekében
HTTP cookie-kat (sütiket) használunk.
További információk
Hitel lehet két másik ingatlanra vagy értékpapirokra részvényekre felvett pénz is a jelzálog meg be van jegyezve az ingatlanra. De akár lehet offshore banktól kapott hitel is. Értelme lehet az, ha bebukik akkor nem a lakás bukik. Gondolom a tullapon látszik.
Hollandoknál tulajdonképpen óvoda csak 4 évesekig van , onnantól kezdve már iskolának hívják. Max 6 óra , nem alszanak bentt. Előtte max. 6 gyerekig magánbölcsi van állammal szerződésben álló muttival - még igy ís drága ( állami elég homogén van nagyon szar , tele arab , ázsiai , néger gyerekekkel - van ketvárosban fehérekkel)
Holland iskola rendszer helyet inkább érdemes akár Belgiumba vagy Németországba vinni a gyerkőcöt. Nálunk hollandul tanul a gyerek Belgiumban , 6 évestől francia nyelv , 8 évestől angol elkezdik.
Tanár (diplomás 3000 eur-tól , óvodai segítő 1.500-2000. , szakképzett óvopedagogus( sok férfi is van) 2500 az alap
"sztem ez olyan borzalmas... hogy 30 eves a 160 ezer ft tanari
fizetesebol nem tud boldogulni... nem tud sajat lakasjoz jutni , evekig
tanult erte , es megis hogy el van lehetetlenitve... vagy keressen 200
ezret az is keves :( abbol is nehez boldogulni. 160 ezer meg talan
normalis fizu is lene, ha nem lenne ilyen magas az inflacio a kenyer mar
7-800 ft es egy 10 ezer mar annyi mint 1000 ft."
ez alapján az jön le, hogy tanári pályán mozog. Egy átlag tanár nyelvtannáci, ad a helyesírásra, fogalmazásra, szóval az is lehet, hogy párhuzamot von... tipp volt..
ha tényleg tanár, akkor érdemes kinézni egy országot, pl hollandoknál 4-6 gyerekre jut egy óvónő/bácsi, németeknél 6 gyerekre jut egy óvónő/bács.. ismerős mondta, hogy 2500-3000eurót kapnak, és tök lazán megélnek, tanár ugyanúgy, amíg magyarországon szívatják szerencsétleneket... vagy skandináv államok, ott is jó a zsé...
Máshol a tanuláshoz felvett hitelt is 20on évig törlesztik és utána jön a jelzálog ha hitelképes lesz. Külföldön nem cicóznak ha nem tudod fizetni a hitelt reppen a lakás. De ez nem egy katasztrófa mert valódi jelzálog van, eladják a lakást kifizetik a költségeket a többit megkapod ha marad. Ha nem elég a banknak és a költségekre a pénz akkor sincs több tartozásod. Ez az igazi jelzálog, maga a zálog tárgya a hitel fedezete (elsétálás joga) tehát a fiatalok zöme bérel lakást és idősebb korára lesz sajátja ha lesz.
"Az első helyen Románia végzett, ahol a lakosság 96,1 százaléka rendelkezik saját tulajdonnal, a második helyezést Szlovákia érte el 92,3, a sorban a harmadik fej fej mellett Magyarország és Horvátország 91,3, míg az ötödik helyen Litvánia áll 88,6 százalékkal.
A kutatásból egyértelműen kiderül, hogy a közép-európai régióban sokkal jelentősebb a magántulajdon birtoklása iránti igény, míg Nyugaton népszerű a bérlési kultúra is.
A négyzetméterárak a top ötös listában viszont Magyarországon a legmagasabbak, átlagosan 2250 eurós értékkel számolva.
A bérleti díjak is borsosak, ám ebben Szlovákia és Litvánia megelőzi a magyarokat, nálunk átlagosan 453 euróért vehető ki egy lakás.
A lista végén Németország kullog, ahol a lakosságnak mindössze a fele, 50,4 százalékuk rendelkezik saját lakással.
Visszafelé haladva Ausztria, Dánia, Franciaország és Svédország követik a rangsorban.
Hannah Norton, a Compare the Market szóvivője az eredmények értékelése kapcsán elmondta: a legdrágább megélhetésű országokban és ahol nagyon magasak az albérletárak, ott az emberek nehezebben jutnak saját ingatlanhoz, mivel a keresetük nagy részét elviszi a bérlés, és nem tudnak eleget félretenni a lakásvásárláshoz, ezért hosszú ideig a bérleményben ragadhatnak. Megjegyezte: a lakástulajdonosok aránya és az ingatlanárak között is van összefüggés, Romániában a legkedvezőbb most ingatlant venni, míg Luxemburgban, a 11 364 eurós négyzetméterárak már-már megfizethetetlennek számítanak."
Figy, ha tanár vagy, akkor tanulj meg egy nyelvet, ahova menni szeretnél és go külföld.. habár fogalmazás alapján nem gondolnám, hogy a tanári pályán mozognál :)
naja mennyire igaz amit irtal... anyum folyton ezt tolja nekem, folyton emlekeztet ra, hogy mire gyujtok... parszor mar felvetettem neki az alberletet, hogy mar olyan szivesen laknek egyedul , meg ne kelljen mar minfig anyumhoz hazamenni... hanem hadd legyek mar oballo, de szeribte az alberlet kidobott penz es madokat gazdagitunk vele holott ez nem igy van.
A sajat lakhatasodert fizetsz azert h te tudjal hol lakni, ezt igy kell nezni sztem, magadert fizeted az alberletet, nem masert, ezzel is gondoskodsz sajat magadrol...
sztem ez olyan borzalmas... hogy 30 eves a 160 ezer ft tanari fizetesebol nem tud boldogulni... nem tud sajat lakasjoz jutni , evekig tanult erte , es megis hogy el van lehetetlenitve... vagy keressen 200 ezret az is keves :( abbol is nehez boldogulni. 160 ezer meg talan normalis fizu is lene, ha nem lenne ilyen magas az inflacio a kenyer mar 7-800 ft es egy 10 ezer mar annyi mint 1000 ft.
Mo topikban keedeztem a hitelt, h megeri-e felvenni ? Ott arra voltam kivancsi, h pl egy 20 millious ft-os hitelnel mennyi kell visdzafizetni, mert ha pl 6 milliot kell visdzafizetni ,pl egy 35 millios ingatlannal, ahol van mondjuk 15 millios toked es nem szeretned az osdzes toked beletolni , hanem csak 12 milliot, akkor talan nem nagyon eri meg meg belevagni ebbe :( a hitelek most dragak talan. :(
Azert milyen furva ennyi tokebol sem tudsz ingatlant venni, ha csak nem vagy vallalos. En nem vagyok most :(
Fiatalabb koromban egy 4 hónapos balatoi meló és megvettem első budapesti lakásomat és közben tele lettem nyugatnémet márkával. Intertourist , Utasoturist , Konsumex.
emlékszem a fiatal koromra...egy kis nosztalgia 13,50Ft volt az óradijam 2700Ft/hó egy panel lakást ha kiutaltak az 270e volt (csak jogosultaknak).. egy elfogadható tanácsi átjátszása kb 150.000 volt. a jobbak 250e. Kiszámoltam ha semmit nem költök akkor is kb100hónap ha a felét félreteszem akkor már 200hó... Szóval esélytelen volt a dolog a sima életre sem volt elég ez a zseton. Kerestem ezzel azzal...havi pénzem is volt vagy 10.700Ft :) Később jöttek a külföldi utak.. nagyon akartam egy lakást.. ahogy kerestem az árak úgy változtak.. egyszer csak a szomszéd lakást el akarták adni 1,1milkáért, némi hitellel megvettem, felújittattam 100ból.. abban a pillanatban már nem kellett annyira.. rájöttem nem kell annyira akarni.. pénzt kell keresni és akkor ezek csak maguktól jönnek. eladtam 1,75m ért.. kerestem rajta 500at. egy jó 1200as zsiguli 90-100e volt..
úgy hallottam nagyvárosokban nem nagyon tudnak venni lakást, 30-60km-es körben igen de ott is úgy, előleget nyomják majd hosszan fizetik és kb a nyugdij környékén lesz az övék. Tehát nem 20on30éves korban.
hát nem tudod kinyomni, mert mindenhol korlátozó tábla van, a kresz szerint mehetnél de tábla szerint nem, nagyon rövid szakaszok vannak. Igen a vonatok allitólag jók. Egyszer a kiállitáson jött hozzám csajszi, mondta 120km-re lakik, mondta nincs egy óra.. 150el mehetett a vonat.