jövő7en is várható tűzijáték :)
gyorsan fordul a kocka
Amazon -8%
apple +8,6%
intel +9,9%
most nézem,
amazon -19%
apple -2,5%
intel +8%
Hát akkor holnap Bezosékat is lealázzák, ha nem mondanak valami jó sztorit a sajtótájékoztatón..
ahogy nézem, Apple, Amazon és Intel is készül a ma esti siralmas jelentésre :)
Milyen gyorsan fordul a kocka, 2021 elején még 1billió dolláros klubba játszott, most már 300millió dollár fele veszi az irányt..
Már 100 alatt, lehet Cramer is vételre ajánlotta :))
META is csatlakozott a gyorsra beszakadók táborához.. 105,5 körülre szédelgett le.
Az egy fürdőszobai kézmosó, egy fokkal jobb, mint egy budival mászkálni, de értelme ugyanannyi.
Musk egész jól tartja magát, ezen a videón 5-10 évet simán letagadhatna.
úgy néz ki, hogy ezt a boltot nyélbe ütötték... csak azt nem értem, hogy miért vitt magával egy klotyót? :P XD
https://twitter.com/elonmusk/status/15853419846794...
elvileg a héten felvásárolja, már meg is jelent a twitter főhadiszállásán... ez azt jelenti, hogy lehet shortolni kéne... utána tuti szar hírek jönnek, embereket rúg ki, habár ezt lehet pozitívan is értékelni, botokról infók, átalakítás, dogecoin bevezetés.. :)
jelentésre szépen ütik a nagyokat
MSFT -6,3%
GOOGL -7,5%
AMZN -3,5%
META -4,3%
AAPL -1,3% al elég jól tartja magát :)
a FAANG csokorból a NFLX meg hasít a +3%-ával :))
Baba -15%
PDD -25%
BIDU -15%
Li -20%
NIO -18%
Xpeng -14%
stb...
Jönnek a választások és aztán foci vb lesz:
https://www.portfolio.hu/global/20221019/kritikus-...
Hogy a tőzsdén mi lesz, azt nem tudom, de nem lepődnék meg a tovább növekvő bizonytalanságon.
aztot nézem ennek hatására minden streaming szolgáltatót elkezdtek zsákolni
Netflix megtréfálta a szakikat... +2,4milla előfizető... itt a fordulat? :)
Nekem a piaccal kapcsolatban zusammen van furcsa érzésem.
Olyan vola indult el ezen a héten, mintha komolyan egy longos fordulót terveznének.
Eközben ez nem tűnik reálisnak ...
https://finance.yahoo.com/news/education-electric-...
Valahogy furcsa érzésem van ezzel a CLEU-val kapcsolatban , illetve lehet, hogy úgy fogalmaznék , hogy nem logikus híreket lehet olvasni.
Amit jelentettek: adósság mentes finanszírozás, profitábilis működés. A tulajdonos (és barátai rokonai) kb. 1,5 évvel ezelőtt 5 USD-n emeltek tőkét 30 millió dollár értékben , aztán utána a tulaj is emelt még egyszer. Ami furcsa volt mindkét tőkeemelés esetében, hogy jóval a piaci ár felett történt a tulaj hozzájárulása.
Aztán volt egy 60m USD-s akvizició bejelentése, (10m kapitalizáció mellett!) most meg hogy bezuhant a részvényárfolyam 0,6 USD-re bejelentették azt, hogy nem kötelező érvényű ajánlattétellel megveszik az elektromos autó gyártó Aiways céget 6 milliárd(!) USD-ért!
Hogy miből lesz a cégben 6 milliárd kp az majdnem ugyanakkora rejtély nekem, mint hogy mi köze van egy oktatással foglalkozó cégnek az elektromos autógyártáshoz.
Az egyetlen dolog amit logikusnak látok, hogy a CLEU egy SPAC-ként működő vállalattá válik az AiWays tőzsdére viteléhez. Adva van egy kínai cég, ami már be van vezetve a Nasdaq-ra , pozitív eredményei voltak eddig... Valaki felvásárolja a CLEU részvényeit , tőkeemelést hajt végre benne 6 milliárd dollár értékben és behozza az Aiways-t a tőzsdére.
Vagy egy óriási kamu az egész. És a bennfentes eladásokból vételekből szépen megélnek a kínaiak, teljesen fals adatokat jelentgetnek és ami pénzt beletettek a cégbe , azt gyorsan az akviziciók során legálisan ki is szedik a cégből (mint anno az RFV-E-star tette itthon a lengyel akvizicióval)...