Regisztráció Elfelejtett jelszó

Auto-motor technika

Re: nincs cím

#711511 Sumér harcos Előzmény: #711509

ok utána már gondoltam.:)

de 2évesnél sem annyira hiteles a 35ezer diesel bankinál 2tulajjal pláne.

szerintem azt nem szabadott volna megvenni.

Re: nincs cím

#711509 _pda_ Előzmény: #711508

izé, ne kombináld össze a dátumokat ;-)

2 éves volt, amikor hozzájuk került, tip-top állapotban, akkor

azóta voltak a történések, tudod, használták :))

Re: nincs cím

#711508 Sumér harcos Előzmény: #711504

ez pont az a kategoria,amit eladni kell nem venni:)

2003as diesel 2tulajjal ráadásul banki visszavettben,kizárt a 35ezer km...

a megane-nál kombiknál az a hátsó ajtó elektronika vezeték problémó olyan 6-7évesen és 150-180ezer km-nél jelentkezik,az állandó nyitogatástól elnyiródik,tipushiba.....az 35ezer km-nél még nem jelentkezik,ahhoz menni is kell,hogy az annyit nyirodjon(nyiljon-csukodjon)

eleve ezek a banki gépek,mind összepofozva,baxva.....csak mazochistáknak jeligére,vagy nagyon olcson-azonnal tovább adni,ha csak 20ezret keres rajta az ember-akkor annyit.

Re: nincs cím

#711502 Sumér harcos Előzmény: #711492

hát én akinek csak C4 citrot-mind1 milyen motor,vagy pl.peugeot 307,mindenki szidja,mégha magyar szalon 0km vette is.

rokonságban,barátikörben is volt szalon 307....meganet nem adtam volna érte,egyiknek 307sw 8000km-nél kitört a kereke egy nagyivű lámpás kereszteződésben,ugy csukodik az ajtaja,mint egy bili.

Re: nincs cím

#711492 _pda_ Előzmény: #711489

"de ettől még a renault dci egy fos.......a peugeot ,citroen pedig még nagyobb. "

láttam már közelről mindkettőre pozitív és negatív példát

a céges doboz berlingoba (2hdi) én nyomtam bele 290e-t, 0 km korától

a motorja még ekkor is porszáraz volt és sohasem volt megbontva

a haver megane 1.5dci-je meg szétmállot totál

(autovillamosságis, meg szerelget is ha nincs más meló, szval, nem idióta)

behánytak a porlasztók az autopálya kellős közepén, csak úgy, az összes centrál és elablak, kimúlt

eltörtek a vezetékek, ami a hátsó ajtó átvezetőjében van, meghalt minden hátul

és még sorolhatnám

Re: nincs cím

#711489 Sumér harcos Előzmény: #711397

már mondottad igen......:)benzinesen nem csodálkozom,hogy yo.

a vw 2.0 140ps dieselt akkor sem venném soha...egy rakás xar:)

7éves 1.5dci szalonból kihozva 200ezer km.

soha semmi baj vele.

senki nem hiszi.

10ezer km-ként olaj lecserélve,szervizelt.

90-130(autopálya)között járok vele külterületen,nincs pörgetve soha.

senki nem hiszi,megszólitanak benzinkutasok,rendőrök az országban....nekik ilyen van ,kintről hozott ratyiban...600-1misi azonnal ráköltve,nekem nem????mondom nem.

már gondolkodom ...felajánlom a renaultnak reklám célra 1idő után,hogy elmegy az 1.5dci X00.000km-et is,ha kell....gond nélkül:)))))

de ettől még a renault dci egy fos.......a peugeot ,citroen pedig még nagyobb.

Re: nincs cím

#711439 Láma Előzmény: #711429

"meg persze az a szlogen hozzá, h a motor élettartama alatt, nem is kell vele semmit csinálni,"

Tulajdonképpen ez igaz. Míg a lánc el nem szakad, addig él a motor. :)

Re: nincs cím

#711438 Láma Előzmény: #711419

"Átolvasva a cikket oylan érzésem van mintha nem lenne autó amit érdemes lenne megvenni."

De van. A jó állapotú 15-20 éves technikák. :) A benzinesek már befecskendezősök, a dieselek még adagolósak. Elektronika alig.

Re: nincs cím

#711429 _pda_ Előzmény: #711428

a láncos motorok "reneszánsza", megint csak a kompaktság és súlycsökkentés közös eredménye

meg persze az a szlogen hozzá, h a motor élettartama alatt, nem is kell vele semmit csinálni, ellentétben a vezérműszíjjas rendszerekkel

kiderült, h nem igaz, csak ez jó soba került pár embernek

Re: nincs cím

#711424 _pda_ Előzmény: #711419

méretezési problémák vannak mindennel

ezért hullanak szét a gépek

ezt hozta a mindenáron való súlycsökkentés, meg a tervezett avulás kombinációja, megspékelve az egyre bonyolultabb elektronikákkal

Re: nincs cím

#711419 Janicroft Előzmény: #711353

Átolvasva a cikket oylan érzésem van mintha nem lenne autó amit érdemes lenne megvenni. Viszont sok helyen előjön ez a vezérműlánc probléma, ezt nem is értem. Nem tudnak készíteni egy normális láncot? A lánc az csak egy lánc. Ha valaminek akkor egy láncnak jól kellene működnie..

Re: nincs cím

#711397 Euroman Előzmény: #711353

nekem egyszerű szívó benzines VW van, semmi gond nincs vele....6 éve bioetanolra van átállítva, azzal is gond nélkül megy, még többet sem fogyaszt, mint benzinnel.